Jump to content

Iskra bioskopski lampaš?


Petruška

Preporučeni Komentari

Pozdrav barbi :drinks: .Znamo se sa audiofila. Tamo se još ne javih,jer sam googlajući našao ovaj post .Kako da provjerim da li se radi o 100V-nim izlazima ili 8-16 ohmskim i zašto ne valjaju ECC83 kad ih dosta hvale? Nisam stručnjak za cijevi ali dobar prijatelj jeste pa sam to mislio dati njemu da radi. Imamo već urađene sjajne kutije za mono blokove koje čekaju jedan projekat sa babuškama ,ali ako bi ovo bilo ok, dali bi šansu tome. Imam Reference 3a kutije,osjetljivosti 92dB na 8 oma,koje sad tjera PP amp od 12W i to radi bez problema. Tako da i 15W u triodnom spoju zvuči dobro. Premda nema ništa ni protiv pentoda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 121
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jesu li trafi storeni za 8 oma teret ili su za 100V liniju najcesce pise na njima. A ako i ne pise, lako se ustanovi mjerenjem. Tu ne triba nikakav signal generator, dovoljno je izvadit izlazne cijevi i na prikljucke anoda na podnozju dovest neki napon mrezne frekvencije 50Hz. Moglo bi i punih 220V ali je sigurnije ipak nec manje. Cak i 24VAC sa bilo kojeg mreznog trafa dobro posluzit. Sa tim naponom dovedenim na cili primar se izmjeri napon na sekundaru izlaznog trafe (bez ikakvog opterecenja) a onda se lako racunski vidi je li trafo za 8 oma. Koristenje tih manjih napona ka ca je 24V ce virovatno dovest do odredjene greske mjerenja (ne prevelike) ali to ni bitno. Bez obzira na gresku ce se moc siguro identificiret je li trafo za 8 oma ili za 100V linijuTo ca neki hvale ECC83, ne znaci bas nista. One su strujno jadno nemocne i nimaju ca trazit ka (kvalitetni) driveri za EL34

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 E ti vredi samo jedan mrezni trafo iz togaa kamoli sve ostaloako imas volje pazari - propasti nece nikako ........ a moze da bude vrlo isplativokao sto rekoh - imam ja sa tim gvozdjima iskustva , a ona su jedino i bitna za ceve amp ; sve ostalo je boranija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pricao mi BB da je Barbi navatavao neke trafoe iz ovdasnje okoline ;pitaj njega posto ih je placao ........ te poredi ISkre i koliko ces ih platiti - samo uzmi u obzir da je to vec dokazan kvalitet - ko zna koliko radnih sati pecen ...... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ adrianPa te solde sigurno vridi. Ako nista drugo, tu su dva mrezna trafa, dvi prigusnice i podnozja za lampe. A uz malo srice i izlazni trafi. I koliko se sa slike vidi, svaki kanal ima dva anti mikrofonicna podnozja (danas jako tesko nabavljiva)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pricao mi BB da je Barbi navatavao neke trafoe iz ovdasnje okoline ;pitaj njega posto ih je placao ........ te poredi ISkre i koliko ces ih platiti - samo uzmi u obzir da je to vec dokazan kvalitet - ko zna koliko radnih sati pecen ...... :Viannen_loungelizard:

Cijena je uvik relativna stvar ali mogu rec da sam izuzetno zadovoljan trafima i prigusnicama iz Trafomatica. U vrlo kratkom roku su mi bili isporuceni a odstupanje od zadatih specifikacija je jednako nuli. Tako da ih mogu sa zadovoljstvom preporucit. Neka ovo ne zvuci ka reklama nego ka pohvala za zaista odlicno obavljeni posal
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Je li bilo baš isto?Koliko si morao prčkati po njemu u smislu preinaka?Zvuk? Nazivna snaga? Prava inkvizicija :-)

Ponudjeni amp veoma lako možeš pretvoriti u nešto kao što sam ja odradio.Faktički imaš šasiju, samo nabaci drveni oklop sa staklom iza lampi i to je to.Trafoi su 8 ohm.Potenciometrima izbuši mesto u šasiji i samo ih prebaci sa one velike ploče.Umesto dioda sam uradio cevno ispravljanje,tako što sam na mesto EF lampi stavio EZ81.Ne propuštaj pazar jer nećeš pogrešiti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cak i ako je 100V izlaz iz trfoa moze e upotrebiti sa postavljanjem jednog prilagodnog trafoatreba videti koja je impedansa na izlazu a onda namotati jednostavan trafo sa tim prenosnim odnosom(kvadratnim korenom...)i to bez vazdusnog procepa ili sa jako malim procepom, i sa debelom zicom...damping faktor ce biti bolji a i sve ostalo u zvukuako se puste dovoljno veliki brkovi trfoa, nema potrebe ni za zvucnickim kablom...posto je to step down trafo moze se upotrebiti i neki 220V prima s sekundar prema potrebnom prenosnom odnosuali je bolje specijalno uraditi prema vrsnim naponima i najnizoj frekvencijiu smislu odredjivanja zdaovoljavajuce indukcije (ne induktivnosti, ona je odredjena trafoom koji vec postoji u uredjajui tu nema pomoci...).a isto mislim da ecc83 nije nikakav driver i da bi ga trebalo zameniti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...