Jump to content

Spajkovi...gde naci ?


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Imam 6 spajkova za zvucnike a treba mi 8 , znaci kalkulacijom dodjemo do toga da meni fale 2 ... ostali mi od starih Sinevoice zvucnika i aj ja nazovem Sinisu Rankova da ga pitam jel ima a on meni "za tebe ovaj broj vise ne postoji" ?! Navodno se covek uhvatio za neku recenicu na onom forumu koja mu nije po volji i prevideo 100 drugih recenica u kojima ja o njemu pricam pozitivno a i ne zna koliko sam mu ljudi poslao u servis da mu ostave pare .O nekome pricas lepo a on tebi tako...neka gubi prijatelje ako hoce bas me briga.I znaci sad treba da kloniram 2 komada tih ili da nadjem jeftino 8 novih komada, nista hitno...ovi su od mesinga.Saveti sugestije:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

...ja nazovem Sinisu Rankova da ga pitam jel ima a on meni "za tebe ovaj broj vise ne postoji" ?! ...:)

Strašno... :scratch_head: elem...http://www.diyaudio.rs/topic/3302-basis-restauracija-by-dizara/page__view__findpost__p__72965http://www.elementa.rs/proizvodi_3.php?nivo1=1&nivo2=16&nivo3=164&nivo4=1644
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobaci do mene jedan komad kao uzorak, će i' kloniram.

Pa ako nije neko preveliko cimanje , hvala a i mogli bi se videti konacno da vidim tvoju radionicu "):)-------------@stein, hvala za linkove, Svo vreme ocekujem Zena da pita sta je ono mutno u pozadini :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shavija, ono na slici sto si okacio mi strasno lici na gradjevinski visak.Obidji malo radnje koje prodaju srafove i slicno,(alate i cuda razna).... priupitaj

U jednoj radnji kod Kalenić pijace što prodaje sve i svašta je bilo viskova za 80 dinara, ali su bili od čelika - nisu bronzani.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U jednoj radnji kod Kalenić pijace što prodaje sve i svašta je bilo viskova za 80 dinara, ali su bili od čelika - nisu bronzani.

Moj visuljak je bio mesingani :buehehe: (dok sam bio u gradjevinskim radovima oko kuce)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Da ne otvaram novu temu, ima li neke tople vode oko spustanja tezista zvucnika ( valjda sam pogodio) odnosno postavljanja spajkova na metalne ploce koje su sire od zvucnika. Nadam se da cete me razumeti. Imam kao sto znate revox atrium mkII koje su teske oko 40kg po komadu, i turio bih spajkove, pa razmisljam kako.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shavija, ja planiram ovako nesto, ako sam te razumeo sta ti treba, od drveta da napravim. imam neke uprostene skice ovog postolja, al nisam sad u prilici da ti posaljem. http://www.hifidatabase.com/static/gallery/5/7605-tannoy_Definition-DC10A.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E upravo ova slika iz Gordakovog posta objasnjava moje pitanje, ima li neke nauke oko toga dal siljci treba da budu u sirini kutije ili da budu na siroj osnovi od kutije?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima li neke nauke

 

odgovor: jok

 

sa' cemo slusati i siljke posle kablova.

 

2nd padez: izgleda lepo, lepse, ukusi i slicno mislim ja. niko ne moze da me ubedi da krakovi postolja ne donose neke vibracije...a koje mi verovatno ne mozemo cuti u odnosu na obicnu plocu sa siljcima...jeftiniju...ruzniju i sl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E upravo ova slika iz Gordakovog posta objasnjava moje pitanje, ima li neke nauke oko toga dal siljci treba da budu u sirini kutije ili da budu na siroj osnovi od kutije?

Siljci treba da budu okrenuti na gore, a ne kako 99,99% stavlja na dole.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odgovor: jok

 

sa' cemo slusati i siljke posle kablova.

 

2nd padez: izgleda lepo, lepse, ukusi i slicno mislim ja. niko ne moze da me ubedi da krakovi postolja ne donose neke vibracije...a koje mi verovatno ne mozemo cuti u odnosu na obicnu plocu sa siljcima...jeftiniju...ruzniju i sl.

Kod mene na dnu kutije ima dodatno postolje od 4 komada iverice i na njima su neke nogice, e sad ja mogu da stavim neku metalnu plocu i siljke na nju, a mogu i samo siljke da zalepim odozdo, ili pak nesto trece, al negde sam citao da kad se razmaknu siljci spusta se teziste kutije i to kao ima uticaja na zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...