Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

Pala prva montaza. Jos nema ispune i skretnica , ozicenja. Samo priprema rupa za montazu i sitniji mehanicki radovi. Ja zadovoljan kako je ispalo za sada.

 

Željko = srpski Kenrick :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehe, nema potrebe da preterujes :) Videcemo kako to svira sto je mnogo vaznije. Radim drugu kutiju ali se ispostavilo kao komplikovanije zbog nekih eksera koji se se pojavili bas gde treba da su rupe za Lpad.

 

Vratio sam se na ovu temu tek da opet pogledam ove JBL-e.Željko, jesam li ti nekada rekao da si car :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je lepa ideja ali tesko izvodljiva. Vecina komponenti bi morala iz USA da se uveze, dok u Japanu ima dosta straih JBL jedinica. Dodatno JBL je prestao da pravi recone za skoro sve legacy jedinice i to je ogroman problem. Nove jedinice koje su dobre za basove tipa 1501Al, 1500Fe, 1200Fe nije moguce kupiti posto to sada radi Harman Mexico i nisu voljni da prave jedinice za prodaju. Tako da kako god okrenes od toga nema nista :(

 

 to ne bi bio los posao da neko ovde radi. da sastavlja JBL-ove i prodaje kao onaj Japanac. :Dako nista plasiras na EU trziste.import-eksport. :buehehe: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako smo vec pricali  - braca Japanci su garant napravili 20-godisnju zalihu recon-a i ostalih kerefeka

 

najlakse je za kabinete , ali original recon-i su kvaka

 

da ne pominjem da bi , u Srbiji , isplativost celog posla pala vec kad se racuna trosak masine za re-gauss

 

znanje JBL-a se (evidentno )  ima , fala Bogu , ali nema trzista za isto

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bilo u Svrljigu

 

sad je u tri lepe kao i sve ostalo

 

za Acu ne znam , ali mislim da nema - koji ce mu dj , kad kupuje neo na galone

 

legenda kaze da je bilo negde i u NS , ali kuj bi ga sad znao gde

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZM, sto je tice tih Beymi u OB...i T-bassa  T-bass sam koristio neko vreme, ali ipak tu nesto nije leglo...preopterecuje amp, koji cim se malo pojacao, tripovao...

Long-tern resenje, u mom slucaju: Biamping, i kopija B4-ke, pri cemu je Pass-ova caka za bass boost super zavrsila pos'o. A sto se tice reznih frekvencija u mom slucaju je bas secen na nekih 100 Hz 12 db/oct a Fr 150 ili 300 12 db/oct, sad se ne secam; samo znam da vise od godinu dana nista nisam dirao, i svaki put kad ga slusam muziku, na pada mi na pamet da tu vise bilo sta pipam... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZM, sto je tice tih Beymi u OB...i T-bassa  T-bass sam koristio neko vreme, ali ipak tu nesto nije leglo...preopterecuje amp, koji cim se malo pojacao, tripovao...

Long-tern resenje, u mom slucaju: Biamping, i kopija B4-ke, pri cemu je Pass-ova caka za bass boost super zavrsila pos'o. A sto se tice reznih frekvencija u mom slucaju je bas secen na nekih 100 Hz 12 db/oct a Fr 150 ili 300 12 db/oct, sad se ne secam; samo znam da vise od godinu dana nista nisam dirao, i svaki put kad ga slusam muziku, na pada mi na pamet da tu vise bilo sta pipam... :)

bice probano sve

kontam dual mono  M2 ce imati mooda da potera stogod ......... sve cu da uradim da izbegnem dual amping - mrzi me

 

Btw, off topik, sinak mi proslavio prvi rodjendan pre par dana, i vec voli fi-fi :)

odgovorih vec na big diya , da se ne ponavljam ......

 

sunce malo .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehe, nema potrebe da preterujes :) Videcemo kako to svira sto je mnogo vaznije. Radim drugu kutiju ali se ispostavilo kao komplikovanije zbog nekih eksera koji se se pojavili bas gde treba da su rupe za Lpad.

 

Nema preterivanja. Otišao sam na Kenrickov sajt i malo gledao pa sam se vratio na naš i napisao što sam napisao.

 

Pored finansija koje su neophodne za isterati ovakav zvučnički projekat do kraja, potrebna je volja i onaj DIY-erski touch gde mi ne smeta da živim u zvučnik sobi :)

 

Po mom mišljenju, ovo je jedan od naboljih DIY projekata koji znam. Nije najteži (FFL-ov Tannoy je stolarski mnogo zahebaniji) ali mislim da ima najbolju priču. Za zvuk se ne brinem jer će to svirati makar u klasi JBL 4345 koji mi se već sviđa. Rezne frekvencije su slične, drajveri su pravljeni sa istom filozofijom zvuka na umu. To može samo bolje da se čuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 to ne bi bio los posao da neko ovde radi. da sastavlja JBL-ove i prodaje kao onaj Japanac. :Dako nista plasiras na EU trziste.import-eksport. :buehehe: 

 

Da nema problema koje je naveo Željko, to bi bilo odlično. Kod Kenrika, JBL 4355 zvučnici koštaju 14000 evra. Sad ne znam je li cena za komad ili par. To je oko 1830000 jena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako smo vec pricali  - braca Japanci su garant napravili 20-godisnju zalihu recon-a i ostalih kerefeka

 

najlakse je za kabinete , ali original recon-i su kvaka

 

da ne pominjem da bi , u Srbiji , isplativost celog posla pala vec kad se racuna trosak masine za re-gauss

 

znanje JBL-a se (evidentno )  ima , fala Bogu , ali nema trzista za isto

 

moze to da se radi odavde pa da se prodaje u bijeli svijet.

 

a za japan si u pravu, i u akihabari u tokiju i u dum dum cityju u osaki svaka secondhand i vintage audio radnja u koju sam usao je imala mnogo veci zadnji deo u kome su se sredjivali najveci i najmasivniji primerci 80s JBL-va. cak sam tamo video i tannoy dreadnaught na sredjivanju, mislio sam da to postoji samo na slici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema razloga da se stidis :) Te kutije izgledaju super a verujem da si i zvucno odlicne. JBL studio monitor zvuk uopste nije za svakog. Moze lako da se desi da ta kutija ima prijatniji zvuk na uvo od monitora. Monitor je suv i surov a to nije bas nesto sto svako voli.

 

Dobio na poklon monacor ESP 6HQ, znam da nisu JBL od 18 inca :-)  Postavljena slika2013-07-31 16.15.41.jpgal eto i ja da se pohvalim .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...