Jump to content

izbor rutera (top jeftiniji)


stefaca

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 35
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

namena, cable net ili nesto drugo, opisi malo..http://www.netiks.rs/ - oni su cini mi se jedni od vecih uvoznika i distributera mrezne opreme..kada i ako odlucis sta hoces, PP da ti uzmem (vidim da si iz Bora)..imao 542G i fino je radilo za kucnu, najjednostavniju varijantu umrezavanja, zastite i povezivanja na sbb-ov cable net

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mi smo (kod mene na poslu) prodali na stotine WR340G rutera... Procenat crkavanja smeshan, procenat problema josh manji :) Ako ti trebaobichan ruter da podelish net na par rachunara, bez QoS, i sl. zajebancija, slobodno uzmi 340G...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trenutno imam beotelov adsl sa modemom ZyXEL P-660R-T1 koji ima samo 1 LAN. te sam mislio da kupim neki ruter da ujedno pustim net sestri u drugu sobu koja je odmah do moje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iman 7-8 meseci TP-LINK TL-WR741ND i zadovoljan sam. Razlog je 150mb WiFi (300 bi mi bolje legla). Sa TP-LINK-om ne možes da pogrešiš. Pogledaj gde kupuješ jer su razlike prevelike. Za slabiji model na jednom mestu duplo više para :connie_nutzo:-------------------------Broj antena znači broj trenutnih WiFi konekcija. Treba razmišljati za budućnost...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam znao tu foru za antene ako je tako. ja bi konektovao sestrino cudo i moj laptopPS.problem! sad dobih info da posto ja vec imam ruter ZyXEL P-660R-T1 da necu moci da vezem ruter sa wifi-em iza njega. ja sam mislio da mogu da roknem LAN iz ZyXEL P-660R-T1 u uredjaj sa LAN kablom i dignem wifi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozhesh da vezhesh ruter iza rutera, samo je to malo nesretno reshenje da 2 puta radish NAT... Nije problem, radi to, ali ako ti se ukazhe potreba da radish port forward, morash sve duplo da radish, a to je prevelika zajebancija... Reshish tako shto lan port od tog adsl rutera vezhesh na lan port od tp linka... Wan port na tp linku u tom sluchaju ne koristish... Udjesh u softver od tp linka i ubijesh njegov dhcp server... U tom sluchaju ti taj dodatni ruter praktichno radi kao AP sad 4 lan porta :) I uz 340G i 340GD dolazi ona mala standardna antenica (2dBi ili tako neshto), samo shto kod D varijante mozhesh da je odshrafish i zamenish jachm... ako ti je samo za po stanu, ta opcija ti nikad nece trebati :) meni kroz ruke prodje brdo hardvera, poshto radim servis i reklamacije... Sa 99% stvari se ne igram i ne probavam, ali ti mogu reci da li se kupci zhale i koliko mi chesto vracaju odredjeni komad hardvera... Kod mene u firmi je taj 340G 2.300din, chisto da imash uvid o kom rangu cena je rech :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW, najlakshi nachin da budesh siguran da li ti je taj adsl uredjaj modem ili ruter je da pogledash koju ip adresu dodeljuje mrezhnoj... ako je neshto iz privatnog opsega 192.168.x.x ili 10.1.x.x (recimo) onda je ruter... Ako dobijash javnu ip adresu onda je modem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad sam rekao "Broj antena znači broj trenutnih WiFi konekcija" to ne znači da sa 1 antenom ne možeš da nakačiš više uređaja već da npr ako imaš 3 antene onda u istom trenutku 3 uređaja koriste ruter ostali čekaju svoje verme. Naravno to je nevidljivo kad je malo uređaja i mali protok al kad jedan gleda HD film a drugi skida nešto... jasno ti je. Zato sam rekao 300mb i 2-3 antene. Naravno ako je 1 uređaj 54 mreža će biti ostalima 54. Glupo ali tako je

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozhesh da vezhesh ruter iza rutera, samo je to malo nesretno reshenje da 2 puta radish NAT... Nije problem, radi to, ali ako ti se ukazhe potreba da radish port forward, morash sve duplo da radish, a to je prevelika zajebancija... Reshish tako shto lan port od tog adsl rutera vezhesh na lan port od tp linka... Wan port na tp linku u tom sluchaju ne koristish... Udjesh u softver od tp linka i ubijesh njegov dhcp server... U tom sluchaju ti taj dodatni ruter praktichno radi kao AP sad 4 lan porta :) I uz 340G i 340GD dolazi ona mala standardna antenica (2dBi ili tako neshto), samo shto kod D varijante mozhesh da je odshrafish i zamenish jachm... ako ti je samo za po stanu, ta opcija ti nikad nece trebati :) meni kroz ruke prodje brdo hardvera, poshto radim servis i reklamacije... Sa 99% stvari se ne igram i ne probavam, ali ti mogu reci da li se kupci zhale i koliko mi chesto vracaju odredjeni komad hardvera... Kod mene u firmi je taj 340G 2.300din, chisto da imash uvid o kom rangu cena je rech :)

pa cek, onda mu taj drugi router, ukoliko mu zatvori dhcp radi kao switch? port forwarding je bitna stvar i nema sanse da je ne koristi..zasto da plete citavu zafrkanciju umesto da uzme adsl wirelees router? ne verujem da je skuplji od ovih varijanti? vidim sad da ima modem-router..najjednostavnije je traziti u beotelu zamenu - samo modem umesto routera, pa na njega adsl router..znam da se moze traziti zamena i to bez ikakve novcane nadoknade... da ne bi isuvise komplikovao stvar
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad pitanje za milion dinara :). koliko znam kad se uzme modem konekcija za adsl bude maltene kao dialup konekcija. svaki put moras da sam pokrenes konekciju a to mi je iskreno mrsko da radim. na jednom forumu mi rekose da ovaj moj ruter samo ubacim u bridge mod i onda je on maltene samo kao modem a posle iza njega zakacim ruter sa wifi-em. jel je to tako bas?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a zasto ne bi onda uzeo ovako nesto TP-Link TD-W8901G pa izbacis iz kombinacije to sto imas vec i koristis ovaj uredjaj sto ima sve sto ti treba, ima ih i jos ali je ovaj najjeftiniji

inace ja ne bi nikada uzeo tp-link vec neki netgear, d-link ili najbolje linksys

pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi, zakomplikovasmo prichu previshe :) Stefaca, imash nekoliko opcija: 1. Da uzmesh 340g, spojish onaj adsl u njegov lan port, iskljuchish dhcp u 340-ci i sve radi. JEste da prektichno sam 340G ne koristish kao ruter vec kao AP, ali to sve radi, nije nikakav budz i prilichno je jeftino reshenje. 2. Da uzmesh adsl ruter, kao onaj W910G shto si spominjao. Jedina prednost toga je shto necesh imati 2 odvojena uredjaja da ti zauzimaju mesto. To je JEDINA prednost :) Mislim da je to reshenje ~ duplo skuplje... 3. Da vidish sa provajderom da ti zamene taj njihov ruter za neki sa wireless-om. Isto kao i reshenje br. 2 ali verovatno jeftinije :)4. Ako ti treba samo za 2 mashine, mogu ja da prekopam po kutijama i pogledam da li imam (trebalo bi) neki Ovislink WL1120AP. Mana toga je da imash samo 2 porta na njemu, shto znachi da mozhesh da vezhesh jednu mashinu kabelom a ostale moraju wireless. Prednost ove opcije je shto koshta 0 din :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a zasto ne bi onda uzeo ovako nesto TP-Link TD-W8901G pa izbacis iz kombinacije to sto imas vec i koristis ovaj uredjaj sto ima sve sto ti treba, ima ih i jos ali je ovaj najjeftiniji

inace ja ne bi nikada uzeo tp-link vec neki netgear, d-link ili najbolje linksys

pozdrav

A shto mislish da je netgear ili linksys toliko superioran u odnosu na tp-link?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mali off, posto vidim da se ovde skupljaju wifi hardverasi.Prijatelj mi nudi point-to-point 16x2Mb sa tanjirima i elektronikom. Nije rekao cenu. Koliko bi to vredelo da se plati i gde bih mogao da ga upotrebim?

Vidi prvo tachno shta ima od opreme, pa cemo proceniti koliko vredi. S obzrim da kazhesh tanjiri, verovatno je chovek koristio za neke vece daljine? Ja sam pre par godina sa tanjirima, gridovima i malo jachim uredjajima pravio link Novi Sad - Djurdjevo (~20km)...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.nebo.co.rs/mreza.htmUvek bih išao na modem/router/Wireless u jednom sokoćalu i to je to...Trenutno, za veoma male pare, imam D-Link DSL-G624T... (Orion je provider al' je ovaj kupljen samostalno, od Telekom user-a)Imam i njihov Siemens koji je u 'ladnoj reserve...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi prvo tachno shta ima od opreme, pa cemo proceniti koliko vredi. S obzrim da kazhesh tanjiri, verovatno je chovek koristio za neke vece daljine? Ja sam pre par godina sa tanjirima, gridovima i malo jachim uredjajima pravio link Novi Sad - Djurdjevo (~20km)...

Siae Al na 26GHz 16 kanala po 2 megabita. Jel treba za njega odobrenje od nekog ministarstva. Ima sve komplet.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko ja znam, 26GHz nije javna frekvencija (besplatna) i dozvole za linkove na toj frekvenciji se papreno plaćaju RATEL-u (koristi se često za prenos kod mobilne telefonije i ima ih pun kufer po Srbistanu)...Bio skoro neki kuršlus u Pančevu sa radio Pančevcom i Telekomom na tu temu... :policajac4:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...