Jump to content

Dj.Nik u Open Baffle vodama


dj.nik

Preporučeni Komentari

Stvar kuju sam uocio kod tvog kit kompleta me je navelada i da postujem ovo , a usput i malo da peckam dragog nam moderatora :D , je da su ti bocni zidovi jako blizu membrana .

Ma samo peckaj. svaka korisna informacija koja se napiše i obrazloži, samo je od koristi. Loša strana je da mora mnogo da se offtopiči da bi se iz vas, koji znate znanje izmuzlo malo pametnih izjava jer samo ćutite i nešto merkate i analizirate... :buehehe:Kod mene se "izlečenje" (bez merenja) sprovelo stavljanjem 10cm debelog sloja vatelina sa zadnje strane drajvera. Na visini od osam jedinica, bočne strane koje su i produžetak malene "beskonačne" ploče urađen je kosi rez da ni jedan od zvučnika ne dobije jednaku putanju od prednje do zadnje površine membrane. Bedast trik, ali pomaže da se ne dobije koloracija koju može da prouzrokuje ploča uniformnih dimenzija. Nedostatak je to što najgornji drajver ima najvišu frekvenciju gde dolazi do samoponištavanja a najdonji, najnižu, ali kada se sluša muzika, to se ne čuje kao različitost, zvučna slika se ne raspada i nema ono što klasične kutije, pogotovo sa jeftinijim zvučničkim jedinicama imaju, a to je karakterističan, "kutijast" zvuk. Uz to, pošto je kod mene reč samo o opsegu do cca 110Hz, nema zvuk klasičnog subwoofer Boxa, svaka nota je nota za sebe, svaki instrument jasan i precizno uobličen, prepoznatljiv... Nema dileme da li je to duboko bas pedala, cello ili bas, električni ili akustični...Što se kit kompleta tiče, tu se mogu složiti da je zbog nedostatka volje, ili jednostavno nezavršenog procesa izrade, sklapanje iz kit-a uvek klizav teren. To važi ne samo za audio uređaje, ne samo za elektroniku, važi za sve. Ko je kupio nameštaj po sistemu "sklopi sam", zna o čemu pričam. Mnogo je smešno kada od potrebnih osam (specijalnih) šarafa da se sastavi kancelarijska stolica dobiješ šest, od toga dva sa levim navojem, a sve rupe imaju urezan desni navoj... Ili kada iz Ikea salona u Pešti doneseš dečiji ormarić, izvadiš sve iz kutije, otvoriš uputstvo za sklapanje i shvatiš da je to za onaj drugi model koji liči, ali nije isti... Umesto 30 minuta, provedeš ceo dan tražeći gde šta ide... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo Andrics, ovo je dobra konstatacija. Još pozitivnije je što si na uočen problem odmah ponudio pomoć tj. rešenje. To je konstruktivno, hvala ti! :drinks:U pravu si potpuno, bliske površine imaju uticaja. Konstruktor je mislio na to a kao dobar trgovac, odmah ponudio 'super-duper' rešenje. Usput malo ocrnidruge proizvođače, sve već viđeno/poznato :D. Iskreno, pri nabavci kita nisam obratio pažnju na podatak da je rešenje za ovo 'extra money' pa tako nisamni naručio / dobio. A sada nema smisla dovlačiti zasebno, a nije mu ni cena uopšte naivna. 'Oćeš 'upgrade' - plati extra!' Sve češće ćemo to gledati... :( Za ovo je predviđen samolepljivi materijal naziva 'NoRez', po ceni od $40 za parče od ~60x68cm, meni bi trebala izvesno 2 komada. Ovo Danny koristi u svimsvojim projektima u svrhu dampiranja. Kulturno, čisto a bome i skupo. Osnova je bitumenska ploča na koju je dodat sunjđer. Sunđer ama baš nikako nemasvrhe bez bitumena, sunđer prigušuje mnogo više frekvencije. Evo sličice materijala i primene na svežem projektu. Btw, kućište je radio profi majstor koji radi drvenariju a odmah je lepio 'NoRez' na pozicije. post-9-0-24880100-1298839491_thumb.jpg post-9-0-67405500-1298839510_thumb.jpg post-9-0-33734500-1298839522_thumb.jpg post-9-0-31764400-1298839535_thumb.jpgTestiraću i 'Azmafon' i još jedno 'siromaško' rešenje, vredi da probaš i ti možda: 'Vinaz' podne ploče, ili već kako se sada zovu po novim proizvođačima plussunđer otvorene strukture, neki od onih filtera koji se koriste u akvarijumu za pročišćavanje vode. Za 'Azmafon' se treba požuriti jer koliko znam proizvođačaje kupila druga firma a oni nemaju nameru da ga više proizvode. Tačno je da je ovo 'sa interneta' ali je ovo legalna firma koja tako posluje, ne neki forumski veseljak kao čikica iz Vijetanama koji uvozi foto opremu, lepo živiod toga i igra se iz dosade ili zabave, 'konstruiše zvučnike' :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene se "izlečenje" (bez merenja) sprovelo stavljanjem 10cm debelog sloja vatelina sa zadnje strane drajvera

A da probas sa 2 cm azmafona. Vatelin, ili ti lio vata, ima veci uticaj na srednjem opsegu . Ako sam dobro shatio ti imas niz, ili ti aray. od 8 inch midbasova kao sub bas.Jos jedno isustvo proizaslo merenjem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"'NoRez', po ceni od $40 za parče od ~60x68cm"presmesno, koji lopovluk hahahaa :lol: taka sorta sundjera ili slicna sigurno ima da se nabavi samo treba izbunariti, a ta bitumenska ploca je takodje dzabacak mislim da isti takav sundjer sam dobio kao podlosku u pakovanju za neku komp komponentu, dal je neka kartica bila ili sta, mish?! nemam pojma ali isto to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"'NoRez', po ceni od $40 za parče od ~60x68cm"presmesno, koji lopovluk hahahaa :lol: taka sorta sundjera ili slicna sigurno ima da se nabavi samo treba izbunariti, a ta bitumenska ploca je takodje dzabacak mislim da isti takav sundjer sam dobio kao podlosku u pakovanju za neku komp komponentu, dal je neka kartica bila ili sta, mish?! nemam pojma ali isto to

Eh, kad bi sprečavanje rezonansi kabineta bio jednostavan zadatak... Al' nije. Zato i naplaćuju toliko. Seti se samo koliko koštaju bitumenske ploče za dampiranjepo automobilima, beše ti se time zanimaš, zvučnici za kola? Na vr' mi jezika al' ne mogu da se setim imena (trgovačkog) a isto papreno. Sunđerom će se eliminisati stojeći talasi, al' rezonansu materijala - mlogo teško sprečiti. Samo možeš da je pristojno utišaš, ne i potpuno eliminišeš. Pogledaj kakosu kolege ovde osmišljavale napad na rezonanse kutije i stojeće talase istovremeno u temi 'Dvosistemski best'buy Scnspeak':drinks:Edit: Setih se naziva: u auto a i u zvučničkoj primeni - 'Deflex' ploče
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja valjam Alubutyl, to je rolna od 5m x 50cm = 90 evra da stigne vamohttp://www.pimpmysound.com/Zubehoer/Daemmung/Alu-Butyl/Alu-Butyl-Basic-25-m%B2::2411.html70evra u shopu + 7 evra Versand(postarina za Nemacku) + 3 evra mi uzima jedan da prebaci pare za nemacku + 10 evra uzmu ovi moji sto donose vamo evo ovde neki sundjeri itd, to bih mogao i jeftinije da nabavim, jerbo ona rolna alubutyla ima 8 kila :)http://www.pimpmysound.com/Zubehoer/Daemmung/Daemmmaterial:::639_669_610.htmlhttp://www.pimpmysound.com/Zubehoer/Daemmung/Schaumstoffe:::639_669_675.htmlhttp://www.pimpmysound.com/Zubehoer/Daemmung/Daemmvlies-watte:::639_669_766.htmla mogu i iz ovog shopahttp://www.intertechnik.de/Lautsprecher-Shop/Zubeh%C3%B6r/D%C3%A4mmen-und-D%C3%A4mpfen/1768,de,16a pluta treba da je dobra stvar za neke stvari :Dsundjer taj kazem ti iz tog Dampzeza sto papreno valjaju, pakuju se elektronske komponente u to, znaci to je roba na kilo, al su se oni tamo pametno setili pa to prodaju po desetostrukoj ceni i kazu, e to je nesto specijalno svemirski materijal koji samo mi umemo da napravimo, jes ali u crtanom filmu, ko i sto firma EXACT lupa svoje nalepnice na Peerless, a nalepnicu platis ihaj :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da probas sa 2 cm azmafona. Vatelin, ili ti lio vata, ima veci uticaj na srednjem opsegu . Ako sam dobro shatio ti imas niz, ili ti aray. od 8 inch midbasova kao sub bas.Jos jedno isustvo proizaslo merenjem.

6.5" SDS Peerless midbass drajveri :)http://www.diyaudio.rs/topic/121-diy-system-by-stein-co/page__view__findpost__p__66779Odrezano aktivnom skretnicom na nakih 110Hz/24dB
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da sam to kupovao u farbarama... Onim, onako, komšijskim... Mislim da ima i u Roma Company...Ja sam to kupovao za vodoinstalacije... U vreme krpljenja. Dugo ostaje žilavo. U međuvremenu su ti delovi zamenjeni... Mislim, skoro, svi... Valjda...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

Sasvim neočekivano i ničim izazvano i posle skoro godinu dana,smilovao sam se da konačno dasketine dovezem iz mira i tišine Grockepa da nešto i uradim sa zvučnacima :DProšle godine sam stao nakon faze gitovanja i primarnog farbanja kutija. Nisam baš zadvoljan kako su to majstorilakireri uradili - pitam se kako li fušare na kolima kad na ovo malo prostora us.... uspeše da naprave toliko promašaja.Dakle trebalo bi ponovo ošmirglati, popraviti pljuckanja kompresora te još par eCteCkih propusta.Bočne stranice su takođe isečene ali trenutno nisu u stanu, treba još malo sve došmirglati pa na bajcovanje i lakiranje.Za sada je ideja da makar bass drajvere pustim u pogon, bojim se da ako nakačim koaksijalni nikada neću uraditi finišonako kako ovaj projekat zaslužuje.Evo malo sličica osnovne konstrukcije, boja je antracit siva da se lepše uklopi u šerpa-plavu boju P-Audio koaksijalca :DStranice će biti u nekoj od tamnijih nijansi, furnir se može videti na kutiji subwoofer pojačala. Pojačalo se direktno spajana zvučnik (buksne kao kod auto zvučnika) da bi se izbegli suvišni prekidi signala a današnja Steinikina storija o komšijamame je inspirisala da donju sekciju pustim u pogon - što pre! :DSličke slede :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas sam uspeo samo dva basića da prišrafim, mnogo nezgodno ovo sa 45 stepeni i malo prostora za rad.

Sutra na red dolaze druga dva. Skretnicu treba da formiram tj. da pripremim ploče na koju se pričvršćuju elementi.

Uradio sam ih već a onda sam tek video da ih je konstruktor napravio kao u ogledalu za levi/desni pa želim i ja.

Zvuk su odavno opisli po Amerikama :D. Evo pisanije jednog interesantnog lika, 'Tyson' sa Audio Circle foruma

koji je otišao i korak dalje - zamenio je kompresioni drajver još boljim, kome je otvorena komora nazad te je ceo

sistem sada potpuni dipol zvučnik. Ovo je napisao kao inicijalnu ocenu ovog kita:

'...Conclusion

There are very few areas that the V2's are not excellent-to-world-class in quality. They sound big. Bigger than my

previous VMPS RM40's did. They image like crazy. I love their tonal balance. Dynamics are excellent. Placement

and ease of setup in a room is outstanding. Transparency and that sense of "realness" is world class. If you couldn't

already tell, I love these speakers...'

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...