Jump to content

Dj.Nik u Open Baffle vodama


dj.nik

Preporučeni Komentari

Đole, kul izgledaju :) Jedva čekam da ih pustiš u rad.Imam pitanjce. šta se desilo sa furnirom ? Sa ovih slika ga ne vidim, a znam da si furnirao obe strane.Ili je to na nekim drugim pločama koje će biti montirane naknadno ta trane ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvu, dodatne daske idu pa još malo trikova jer dvanaestice stvaraju dooobar pritisak na bočne strane. Dodatno se

umtrvljuje absorberima. Uslikaćemo i to. No evo, danas najverovatnije ništa nastavka radova. A od sastavljanja bežim

- u pozadini se vide Ariel-i koji nikada nisam izlakirao niti zaoblio ivice (umetnuo punu lajsnu) upravo iz razloga nestrpljivosti

da ih pustim u pogon. E ajd' sad, rasturi kutiju za lakiranje kad nemaš ni terasu ni zgodan prostor. Sad se malo situJacija

poboljšala pa možda i to uradim, ko zna. EleM,

Bočne strane od čuvenog materijala 'MejdInJapan' 2,5 cm, malo zaobljene ivice. Ono belilo treba neki majstor da izbajcuje

da imitira efekat punog drveta. Kažu tako radi i Bošnjački. Možda mi se na kraju smuči pa napravim nove strane, ovog puta

od nekog finog punog drvceta.

:drinks:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super ti je taj OB...A da nije mozda razlog vise sto si se pomucio oko monataze na malom prostoru visak kilograma :acute:I ja sam otvorio kompresionu komoru iza HF jedinica i pustio ih u dipole rezim...manje udara direkno u glavu... :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesi mozda probao da taj donji basic okrenes ka unutra + obrnes fazu signala sa ampa za njega(kao kod Linkvitz orion-a)onda ces imati sa fronta i iza isti signal, sa fronta membrane i sa poledjine membranei isto to izlazi sa druge strane kabineta....Ako ti ne smeta da gledas taj jedan zv naopako okrenut?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stomak kažeš a? Ništa ti ne znaš. To su mišići koje sam namenski razvijao. Mesecima ih gajim. Služe kao prednji helper kodpodizanja ili spuštanja čašica i čokanjčića. Sad treniram za flajku pa onda idem na kriglu. Stručni naziv se sreće i u literaturi ozvučnicima: 'Vafle Step' :DSipi, potpuno si u pravu, ovo nemož' proć' bez duela tečnosti, sa sve svedocima. Hmelj protiv loze!Ovaj model je 'vako koNpiciran. Igrao se Danny i sa W frame-om itd ali krajnji dizajn ovako. Veći model je sa 'H frame'-om i okrenutimdrajverima: 12 inča servo bass, joj. I ove godine je na RMAF-u taj model (Super V) proglašen za 'Best Sound For The Money'.A ravno postavljene 12-tice bi imale preširoku prednju ploču za ovaj koaksijalac, uticala bi na (nepoželjne) rane refleksije.Za izmenu kompresionog i otvaranje komore sledi i redizajn skretnice. Tu bi leglo Behrinegerovo sokoćalo aktivne skretaljke. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za izmenu kompresionog i otvaranje komore sledi i redizajn skretnice. Tu bi leglo Behrinegerovo sokoćalo aktivne skretaljke. :drinks:

Tu bi jos bolje legla DIY aktivna skretaljka, J-fet, po SIPI receptu, ima je negde u Stein-ovoj temi o OB-u... Je..bes pasivu a i Behringera... :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stomak kažeš a? Ništa ti ne znaš. To su mišići koje sam namenski razvijao. Mesecima ih gajim. Služe kao prednji helper kod

podizanja ili spuštanja čašica i čokanjčića. Sad treniram za flajku pa onda idem na kriglu. Stručni naziv se sreće i u literaturi o

zvučnicima: 'Vafle Step'

:D

Sipi, potpuno si u pravu, ovo nemož' proć' bez duela tečnosti, sa sve svedocima. Hmelj protiv loze!

Ovaj model je 'vako koNpiciran. Igrao se Danny i sa W frame-om itd ali krajnji dizajn ovako. Veći model je sa 'H frame'-om i okrenutim

drajverima: 12 inča servo bass, joj. I ove godine je na RMAF-u taj model (Super V) proglašen za 'Best Sound For The Money'.

A ravno postavljene 12-tice bi imale preširoku prednju ploču za ovaj koaksijalac, uticala bi na (nepoželjne) rane refleksije.

Za izmenu kompresionog i otvaranje komore sledi i redizajn skretnice. Tu bi leglo Behrinegerovo sokoćalo aktivne skretaljke.

:drinks:

Pa nisam rekao stomak?

Ma ce da resimo viskove Kg sa nekoliko krigli vec koliko ko moze da podigne... :whistle2:

a za razvijanje onih malih misica na sakama slede male casice :drink:

Bez sale, stvarnio si dobro to uradio +++

pa ne mora da bude ravna ploca za orion sys, posto su koliko vidim basovi na "liniji".

na samo ravnoj ploci to i ne moze da se uradi ispravno zbog toga sto onda dolazi do pomeranja time alignment-a

pa je zato kod oriona i napravljen onaj "stepenik" da bi se to dovelo u osu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ih što volem tečnu konverzaciju - mora da krenemo na trening vrlo brzo! :DRavnu ploču u smislu ne iskošenih kao u ovom projektu - pod 45 stepeni u odnosu na baffle koaksijalnog. Meni se ovo dopalo jerje silueta zvučnika izuzetno mala - sa bočnim stranicama to je svega 32 cm pa se vrlo lako mogu smestiti i u manje sobe. Jedinoostaje potreba dosta slobodnog prostora iza zvučnika, kao kod svakog OB.Prišrafio sam i basiće drugog pa ću ih (konačno!) priključiti kao podršku malim Eposima :D :DJavljam utiske!:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tu bi jos bolje legla DIY aktivna skretaljka, J-fet, po SIPI receptu, ima je negde u Stein-ovoj temi o OB-u... Je..bes pasivu a i Behringera... :cheers:

Lepo kažeš, lepo, prihvata se. Tip koji je zamenio kompresioni za bolji 1" (Tyson) je Behringer-om podešavao i znam da je pravio neko ludo sečenjetipa 48dB, moraću da iščitam ponovo pa i da ga zamolim ako je voljan da da vrednosti. Asimetrična je kao i original, ali gde šta i kako, ne znaem :dontknow:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo kažeš, lepo, prihvata se. Tip koji je zamenio kompresioni za bolji 1" (Tyson) je Behringer-om podešavao i znam da je pravio neko ludo sečenjetipa 48dB, moraću da iščitam ponovo pa i da ga zamolim ako je voljan da da vrednosti. Asimetrična je kao i original, ali gde šta i kako, ne znaem :dontknow:

dj nikmislim da sve preko 24db/oct unosi veliki fazni pomeraj koji nije moguce dovoljno dobro korigovati.pogledaj kod Linkwitza na sajtu ima bas o tome nesto... pod time delay circuitdok kod behringera faza se koriguje digitalno barem tako mi se cini, pa zbog toga nije dovoljno samo podesiti i uzetifrekvencije pa sa tim istim freq napraviti aktivnu skretnicu sa OP ili diskretnim elementima...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Focal roka standrano preko 24 db akustično .......asimmetrija ili asimetričnost skretnice nema mnogo veze jel radi dobro ili ne ......pošto je samo jedna u nizu tehnika da se ostvare simetrični akustični rezovi zainteresovanih zvučnjaka ...........ajmo još jednom .....električni filter + prirodni odziv zvučnika daju akustičan odziv koji je jedino merodavan ......sve ostalo je samo tehnika da se dođe do nekog željenog odziva .....PS za šta služe one daščice ispred midbasa ........uštedeće mi se vreme da neku sličnu montiram i premerim i dobijem odgovor ...ovako je brže :guitarplayer: .......PS1 za odziv je kao jedini merodavan , pink noise ,trećina oktave , kompletna energija u prostoru ......ako budem imao vremena / čitaj volje / mogao bih napraviti jedan niz snimaka zvučnika u dipolu sa svim zamkama koje nosi takav način montiranja ......od problema samog panela , do nemogućnosti samog zvučnika da ostvari jednaku akustičnu snagu u opsegu koji se koristi .......u jedriličarstvu / i kod avijona / se to zove slom uzgona

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ ZZZ

Ne brini, te drajvere i nemam, eventualno ako i kada ih pazarim pa onda hirurški zavirujem da prostiš odpozadi i menjam skretnicu.

Dobar je ovo sistem i ovako. Bass je sjajan i sa tek uključenim - neusviranim drajverima. Toliko novih informacija, detalja u najnižem registru.

Pri tome nema zaglušujućeg bassa koji puni sobu. Ne, sve je transparentno. Za probu sam naravno izabrao Brian Bromberga - Woods kao

i Gorana Bregovića - Ederlezi. Znači šta, dovoljno bass informacije :D

@ Rade

Ovo je gotov projekat, kit, koji možeš da kupiš a autor se pobrinuo za sva potrebna merenja i podešavanja. Nemo' se mučiš merenjima, sve postoji.

Nisam siguran na koje 'daske ispred midbasa' misliš, pretpostavljam one rogiće do vrha. Ja biK laički rekao da dodaju krutost gornjoj polovini

zvučnika, verujem da je ista uloga i kod Linkwitz-ovog 'Orion'-a. Izdignuto je da bi se stavila maska. Ne, nema smetnji za visoke. Donji deo se

upošljava sub pojačalom sa 200W na 4 oma, ima inverznu krivu pojačanja, mogućnost podešavanja središne frekvencije od 35 do 125 Hz,

obrtanje faze 0-180, low i high input itd, itd. Ovako je izgledao početni model, kakav je gostovao na RMAF 2009. I u društvu sa 'Orion'-om.

Postavljena slikaPostavljena slika

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dj Nik ma ne brinem, nisam ni mislio da je manja kolicina basa,ovo sa okrenutim jednim zv je zbog toga sto i sa fronata i pozadi onda imas zvik koji dolazi sa obe strane membranei isti je u tom smislu.(a posto je onj koji je fizicki okrenut naopako povezan i elektricno u protivfazi, onda oba zvucnika drade u fazi...).dok kod uobicajenog postavljanja 2 drivera u OB, zvuk sa fronta dolazi sa lica 2 membrane a zvuk iza ploce dolazi sa poledjine membrana.Jedino je u tome razlika. :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...