Jump to content

Mini monitori....


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 419
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Neko mozda voli "boxy" ? :character13:

Ili je spreman da preduzme adekvatne mere da taj efekat minimalizuje neobičnim oblikom kutije, masivnom strukturom i čepovima za uši... BR se uvek čuje, bar što se mene tiče, još nisam čuo BR kutije koje ne odaju svoju malu mračnu tajnu o skrivenom Heimholzu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo off-a, a mozda i nije...Kada je rec o BR, koja je razlika izmedju BR-cevi i BR-otvora, ako obe imaju istu zapreminu. Konkretno, mislim na pravougaoni otvor koji se ostavi na jednoj od stranica ? Uvek mi je bilo lakse i prakticnije da ostavim takav otvor na kutiji ( naravno ako zapremina to dozvoljava, a skoro uvek dozvoljava).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili je spreman da preduzme adekvatne mere da taj efekat minimalizuje neobičnim oblikom kutije, masivnom strukturom i čepovima za uši...

Tačno tako. Cela ta netrpeljivost prema kutijama verovatno proizilazi iz nespremnosti (ili lenjosti) ljudi da urade valjan posao kod izrade kutije; tačnije, da se potpuno eliminišu loši uticaji kutije na direktan zvuk drajvera i sve ono što loše izvedena kutija dodaje, pa onda ajde da kritikujemo ceo koncept kutije....E sad mnogi nisu ni probali da izrade takvu kutiju sa unutrašnjim ukrućenjima, masivnim stranicama i dobro umrtvljenu kutiju koja ništa (ili skoro ništa) ne dodaje zvuku drajvera. Jednom prilikom sam postavio pitanje ovde na forumu ali mi niko ne odgovori - kako se pobornici OB konstrukcije mire s dve stvari: poništavanje u niskom opsegu, i parazitne oscilacije i rezonanse same OB ploče? Sigurno je da je to negde i nekad neko izmerio i prikazao, samo ja to nešto baš i ne vidim da se potencira, a u iole ozbiljnoj raspravi čovek mora da razmotri i loše strane nekog koncepta pored dobrih zar ne? Šta pokušavam da kažem -za mini monitor koji čovek želi da pravi mislim da OB nikako nema smisla... i ono malo zvučnog pritiska koji drajver tako malih gabarita može da generiše OB koncept bi totalno razvejao u vetar... e sad da li je možda bolje bazirati se na nekoj transmisiji ili kompresiji ili BLH ili šta već to je druga priča. :my2cents:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi, hajde da se već jednom složimo da ne navodimo vodu svako na svoju vodenicu, OK ??? :) Mika hoće kutije koje misli da će zadovoljavati njegove prohteve i to je OK.Kada je u pitanju OB, nema dobrog basa bez ogromne daske koja pak traži ogroman prostor. Nemojte čoveku preporučivati OB kada očigledno želi da sluša nešto nearfield. Nemojte mu predlagati horne jer nema stolarskog iskustva, a insistira da ih sam napravi.Jedni kažu da je najprirodniji zvuk kompresione kutije, drugi pak da je to OB, treći da je to horna, a četvrti ne mogu da zamisle zvuk bez odziva na najnižim frekvencijama koji pruža BR. Svakom svoja bolest najmilija, ali ne davite druge... Miko, imaš one Scan Speak na oglasima (valjda). Dogovori se sa Bokijem da poslušaš tu kombinaciju drajvera u BR. Ako ti se svidi, kupuj i pravi. Imaćeš i imaš punu podršku, siguran sam, svih nas. Ima još Gomila Peerless i Vifa midbaseva i visokotonaca po oglasima. Pregledaj malo Troelsov sajt i kreni u neki razrađen projekat. EDIT: preteče me michabass

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj favorit iz prica sa neta je MA Alpair 7. Samo mi jos malo fali ubedjivanja da pazarim ove drajvere i krenem u izradu kutija. http://www.hobbyhifiladen.de/Lautsprecherchassis/Markaudio/Markaudio-Alpair-7-Gold::727.html?XTCsid=kccfbf7p80vq0qk9416jeg66s5 Pravio bih dmar-Ken7 sa planet10 sajta, ali za taj plan se valjda treba platiti nesto ?!? http://www.planet10-hifi.com/boxes-markaudio.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Navodno po materijalu izrade membrane, centratora...korpa je valjda isto kruca. Na Diy kazu da je neki sweetspot izmedju manjeg A6 i veceg modela A12 i da ima mnogo vise basa nego drugi zvucnici slicne velicine. Navodno ide do 30kHz a u bassu je tu negde oko 45 erca u odgovarajucoj kutiji. Glavna prednost je u kvalitetu srednjih tonova-vise dinamike itd...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi, hajde da se već jednom složimo da ne navodimo vodu svako na svoju vodenicu, OK ??? :) ...Kada je u pitanju OB, nema dobrog basa bez ogromne daske koja pak traži ogroman prostor...EDIT: preteče me michabass

Ovo je delimicno tacno. H frame je kompaktno i odlicno resenje koje obicno zauzima prostor tek nesto veci od samog drajvera. Naravno, ako stavis 18" da ce vise mesta zauzeti nego neka 12".
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je delimicno tacno. H frame je kompaktno i odlicno resenje koje obicno zauzima prostor tek nesto veci od samog drajvera. Naravno, ako stavis 18" da ce vise mesta zauzeti nego neka 12".

Mika nema sobu za drajvere tih gabarita.Mika treba sam da odluči šta želi.Mika će da odluči šta želi.Mika će da napravi šta odluči.Miku ćemo i dalje volimo što je naš. :give_ros:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...