Jump to content

Trenner & Friedl RA Box...


InSides

Preporučeni Komentari

Ускоро ми коначно стиже клон F1... и док чекам преампа на нивоу [nudge, nudge, Mr. Mod], поново се потсетио на ово:

T&F RA Box

Компресиона кутија са једним драјвером велике ефикасности која се може погонити тек са 8 вати. А ја имам 10. :) Оно што немам, нажалост, је 16,000.00 евра.

Ја сам одавно самопрокламирана DIY незналица - лемилицу користим само уз каблове, али ме то не спречава да маштам - ево неколико питања до овдашњих познавалаца:

1. Да ли је ово изводљиво у самоградњи? Компресиона кутија осредњих димензија, са једним драјвером, високе ефикасности?

2. Ако јесте изводљиво, који би драјвер био прикладан? Како је ваљда GPA 604 од 16 инчи превелик, шта је са њиховом 12 инчном верзијом:

GPA 212-8A

Овај драјвер свакако долази са скретницом.

3. Крајно... дали се такав драјвер може прописно погонити са F1?

Хвала!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Taj odgovor pasuje na sva tri pitanja, pa ti covek napiso samo jedared - stedi tastaturu... :D

Па то је изванредно! :serbvidkakisicl0: Да се сад мало уозбиљим, ако је то то, онда бих ја наручио драјвере. Сад иду друга питања:1. Како да утврдим оптималну запремину кутије? Можда неке идеје, предлози, можда готови пројекти?2. Дали можда имате идеје о неким алтернативним драјверима сличних димензија? Зен ми је једном послао неке информације, али не могу да се сетим куда...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iskucao pa mi zbrljao netelem - 2 i 3 - definitivno da1 - nece moci bas mala kutijica ; zavisi sta ti smatras malom kutijom ..........simulacijom po MJK mogu da se pozabavim u sledecih par dana ......... inace jos ni onaj metalni box nisam uspeo da nadjem - i da bude lep , i da moze da ohladi , a da ne bbude prevelik

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iskucao pa mi zbrljao netelem - 2 i 3 - definitivno da1 - nece moci bas mala kutijica ; zavisi sta ti smatras malom kutijom ..........simulacijom po MJK mogu da se pozabavim u sledecih par dana ......... inace jos ni onaj metalni box nisam uspeo da nadjem - i da bude lep , i da moze da ohladi , a da ne bbude prevelik

Мала кутијица је 500мм х 400мм х 800мм - јел то довољно велико?А за ону кутијицу - рецимо, HiFi2000 Pesante Disipante 2U? Трафои свакако у другу кутију.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мала кутијица је 500мм х 400мм х 800мм - јел то довољно велико?А за ону кутијицу - рецимо, HiFi2000 Pesante Disipante 2U? Трафои свакако у другу кутију.

daj mi par dana da ti sa sigurnoscu odgovorim na to pitanjeu svakom slucaju - to je i vece od recommended enclosureza taj pesante - videcu ......... poenta je da su ona prva lepsa , a ova su bas onako ....... kao za snagas
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

brate mili 16kila evra!! mnogo je to para! ne znam samo čime pravdaju toliku cenu? žešće lupanje po ušima! :connie_nutzo: Od onog što sam video na sajtu mogu da zaključim da je možda ugradjen RCF koaksijalni, ali nisam potpuno siguran.Ako neko ima neki info i mene bi zanimalo kakvi to drajveri idu u kutije od 16.000eur...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmišljam se da li išta da napišem.....Ako napišem - neće valjati. Ako ne napišem, žao mi čoveka ako istrese novčarku, pa bude BAŠ razočaran.A i priča bi bila nezanemarljivo dugaaaačka, i verovatno većinom i većini nerazumljiva. Eh, šta ti je život...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmišljam se da li išta da napišem.....Ako napišem - neće valjati. Ako ne napišem, žao mi čoveka ako istrese novčarku, pa bude BAŠ razočaran.A i priča bi bila nezanemarljivo dugaaaačka, i verovatno većinom i većini nerazumljiva. Eh, šta ti je život...

napisi ......... mada se vec zna sta ces napisati ......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prednost ovakve coax jedinice koja deli isti magnet za bass i visoki je tačkasti izvor zvuka i vremenska usklađenost emitovanja jedne i druge jedinice. Da je konstrukcija bez mana, svi bi samo to primenjivali. S obzirom da koriste isti magnet i nalazi se visoki praktično unutar basa, negativan uticaj tj. stvaranje raznim izobličenja i nepodopština dolazi i od elektro-magnetnog sistema, gde su struje, magnetna sila i mehaničko kretanje dosta veći za bas, pa tako negativno utiče na elektro-magnetnu silu a i mehaniku kod visokotonca. Mehanika podrazumeva kako vibracije unutar sistema, tako i one nastale od već talasa na nižim frekvencijama koji je krenuo.Takođe, visokotonac ima hormu koja jednim dobrim delom pokriva membranu basa i to utiče na disperziju, naročito kod gornjeg-srednjetonskog opsega, kao i na odbijanje emitovanja između membrane i horne. Jednostano tu mora da bude svega i svačega od negativnih uticaja. Pročitao sam sve iz pdf-a. Ne pišu uslovi pod kojima su vršena merenja. Frekventni odziv koji je dat ne piše kakva, kolika kutija i kog tipa. Niti u kakvoj prostoriji je mereno, i sa kakvom opremom i druge tehnikalije. T/S parametri iz data sheet-a se ne poklapaju, pa sada trebaju neke stvari da se pretpostavljaju i da se kaže, taj i taj parametar nije toliko, već na osnovu: ovih, ovih i ovih pretpostavki, ja mislim da su ovi tačni, a onda na osnovu njih te druge korigujem, i oni su ovoliko. Sic!To je za početak. Dalje bih mogao o analizi T/S parametara, tipu kutije za taj coax, i o tome zašto nikako ne treba ići na kompresiju. Za ovu jedinicu sigurno ne, a i za praktično bilo koje varijante vrlo efikasnih kutija je skoro nemoguća misija, ako se hoće istovremeno: solidan i dubok bass, da kutija nije kao cela soba, i da može da se tera sa malo Watti. To sve zajedno jednostavno ne može u istu rečenicu.P.S. Zen me preteče. Može u bass-reflex. Pogrešan podatak je BL koji ne može da bude 18, već je oko 11,7 N/A.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MJK ce kaze zadnju usput - RCA LC1 koristi isti magnet za obe jedinice ..... mada poprilicno drugacijesto se tice litraze - u pravu si - moje iskustvo sa JBL prog je takvo da uvek treba ici na bar 5-10% manju zapreminu od optimum reflex box-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmišljam se da li išta da napišem.....Ako napišem - neće valjati. Ako ne napišem, žao mi čoveka ako istrese novčarku, pa bude BAŠ razočaran.A i priča bi bila nezanemarljivo dugaaaačka, i verovatno većinom i većini nerazumljiva. Eh, šta ti je život...

Bez uvrede, najbolje nemoj pošto pretpostavljam što bi napisao

sto skuplje - vise se proda

Daaaaaa Daaaaaa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...