Jump to content

Trenner & Friedl RA Box...


InSides

Preporučeni Komentari

Prednost ovakve coax jedinice koja deli isti magnet za bass i visoki je tačkasti izvor zvuka i vremenska usklađenost emitovanja jedne i druge jedinice. Da je konstrukcija bez mana, svi bi samo to primenjivali. S obzirom da koriste isti magnet i nalazi se visoki praktično unutar basa, negativan uticaj tj. stvaranje raznim izobličenja i nepodopština dolazi i od elektro-magnetnog sistema, gde su struje, magnetna sila i mehaničko kretanje dosta veći za bas, pa tako negativno utiče na elektro-magnetnu silu a i mehaniku kod visokotonca. Mehanika podrazumeva kako vibracije unutar sistema, tako i one nastale od već talasa na nižim frekvencijama koji je krenuo.Takođe, visokotonac ima hormu koja jednim dobrim delom pokriva membranu basa i to utiče na disperziju, naročito kod gornjeg-srednjetonskog opsega, kao i na odbijanje emitovanja između membrane i horne. Jednostano tu mora da bude svega i svačega od negativnih uticaja.

Bilo bi mi jako drago kada bi mi neko objasnio, generalno, kolika je prednost coax jedinica u odnosu na druge varijante njima ekvivalentne, ukoliko se pomenuto uzme u obzir? Dakle da li njihova prednost koju je Boki naveo, a tice se tackastog izvora zvuka i uskladjenosti jedinica, jeste razuman i opravdan razlog da se ponesu i mane, takodje navedene? Skoro je, cini mi se, Chakija pokrenuo pitanje o coax driverima vrednih paznje, ali se nismo doticali ove tematike. Jos jedna stvar: postoji li neka opsta podela jedinica fullrange jedinica prema principu rada? Npr tannoy dual concentric-a i alteca sa hornom ili sonida - pretpostavljam da jesu slicni ali konstrukcijski razliciti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

sve ti je to palamudjenjedobar zvucnik je dobar zvucnik , bez obzira na nacin rada , detalje konstrukcije i sl.mislim - palamudjenje u tom smislu da si postavio mnogo siroko pitanje ....... dva ...... tri........da otvoris temu - koaxi i osnovni principi konstrukcijadruga tema - FR i nacini konstrukcijaonda bi se svaka varijacija mogla opisati i principijelne prednosti/mane svake

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve ti je to palamudjenjedobar zvucnik je dobar zvucnik , bez obzira na nacin rada , detalje konstrukcije i sl.mislim - palamudjenje u tom smislu da si postavio mnogo siroko pitanje ....... dva ...... tri........da otvoris temu - koaxi i osnovni principi konstrukcija

e neka si mu skres`o! :sarcastic_hand:http://www.diyaudio.rs/topic/3079-coax-ijalni-zvucnici/
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eve quikieprovera - ispade da su i oni radili recommended enclosure sa istim progg

Сад нисам само незналица него и збуњен - јел' ово bass reflex кутија? Ако јесте, где оде sealed box опција?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa - uporedi odzive ...... impulse i sve ostaloBR nema sta da trazi pored TL , ako je moguce uraditipoenta je u tome sto bi morao i malecku kutejicu staviti na stalke - da dobijes visoki u osionda ti footprint izadje istiako bi isao na 110-120L - moras imati dimenzije 12" x 9" ( sirina-dubina) minimalnosam izracunaj kolika visina kutije dodje.......... sprdacina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa - uporedi odzive ...... impulse i sve ostaloBR nema sta da trazi pored TL , ako je moguce uraditipoenta je u tome sto bi morao i malecku kutejicu staviti na stalke - da dobijes visoki u osionda ti footprint izadje istiako bi isao na 110-120L - moras imati dimenzije 12" x 9" ( sirina-dubina) minimalnosam izracunaj kolika visina kutije dodje.......... sprdacina

Ако:1. Ставим порт према доле, па се ефективно не види;2. Израдим кутију димензија 500мм х 400мм х 800мм са интерним димензијама 450мм х 350мм х 750мм и волуменом од 118 литра;3. Подигнем кутију на шупље сталаке од 400мм [као они на RA Box-у];Јел' би то онда "шљакало"?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ако:1. Ставим порт према доле, па се ефективно не види;2. Израдим кутију димензија 500мм х 400мм х 800мм са интерним димензијама 450мм х 350мм х 750мм и волуменом од 118 литра;3. Подигнем кутију на шупље сталаке од 400мм [као они на RA Box-у];Јел' би то онда "шљакало"?

veruj mi da ne zelis da vidis taj grafprobao

Kratko i jasno. A ja hteo da raspletem priču sa sve obrazloženjima zašto kompresija za ovu visokoefikasnu jedinicu ne bi bila dobra...:hammer:

retko kad ti nisi u pravu , ali cesto neces da gledas siru sliku , a jos cesce si drčan :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd videcu sta mogu da uradim - po pitanju te tvoje zamisli o dimenzijamaposlao sam ppost na QW Group u vezi nekih detaljamislim da se ipak moze nesto izvuci - ali nece biti kao ova predlozenasam ces izabrati po pitanju kompromisa sta ti je ciniti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd videcu sta mogu da uradim - po pitanju te tvoje zamisli o dimenzijamaposlao sam ppost na QW Group u vezi nekih detaljamislim da se ipak moze nesto izvuci - ali nece biti kao ova predlozenasam ces izabrati po pitanju kompromisa sta ti je ciniti

:happy64: :happy64: :happy64::cheers: :cheers: :cheers::respect: :respect: :respect:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ако:1. Ставим порт према доле, па се ефективно не види;2. Израдим кутију димензија 500мм х 400мм х 800мм са интерним димензијама 450мм х 350мм х 750мм и волуменом од 118 литра;3. Подигнем кутију на шупље сталаке од 400мм [као они на RA Box-у];Јел' би то онда "шљакало"?

post-2-0-55668400-1297618765_thumb.jpg

post-2-0-75271200-1297618768_thumb.jpg

post-2-0-06271800-1297618770_thumb.jpg

post-2-0-36439200-1297618771_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...