Jump to content

Fake, false or true?


stein

Preporučeni Komentari

E pa kad je za gospodju onda evo:http://torrentz.eu/advanced?q=%2210+-+Severina.flac%22+31978719http://www.rapidsharegfx.com/download/severina+nevira.htmlhttp://www.sharedownlinks.com/Severina+Platinum+Collection.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 48
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Gospođa ima Severine koliko joj treba :) (kupio ja CD sa redovnim snimcima, temu stavio samo da bi oni koji sumnjaju u kvalitet snimka mogli da eliminišu ili loš snimak, ili da se zabrinu za neki deo opreme ako im snimak loše zvuči, a potvrdi se da je valjan)I naravno da posle 23 godine zajedničkog života, nema šanse da je više pitam da se uda za mene. Previše se dobro poznajemo da to sada kvarimo brakom... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam, al sta se tu moze...Eh, sve je to Ok sto se programcica tice, al ipak ja vidim kako smo mi sada, a u i buducnosti sve vise okruzeni kojekakvim Mp3 formatima, e sad bilo to zapakovano u lossless ili ne , ipak je brlja...Eto ja sam tuzan sto ima dosta pesama koje mi se svidjaju, mogu da downloadujem gomilu njih ali sve na mp3 :(. Cini mi se da mi ne preostaje nista drugo nego da trazim neku kombinaciju pojacala/zvucnika koja "prikriva" nedostatke. Evo recimo par tih stvari, mozete ih skinuti ovde, ali samo u mp3 u..http://www.youtube.com/user/DominatrixRMX?blend=2&ob=1#p/u/8/V5ovDzQfNr4

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospođa ima Severine koliko joj treba :) (kupio ja CD sa redovnim snimcima, temu stavio samo da bi oni koji sumnjaju u kvalitet snimka mogli da eliminišu ili loš snimak, ili da se zabrinu za neki deo opreme ako im snimak loše zvuči, a potvrdi se da je valjan)I naravno da posle 23 godine zajedničkog života, nema šanse da je više pitam da se uda za mene. Previše se dobro poznajemo da to sada kvarimo brakom... :rofl:

Nije pitanje dal gospodja ima dovoljno Severine, nego dal ti imas dovoljno Severine ... :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Emituje se verovatno u nekom mp3 koji i nije toliko los, ali ipak, posle tri dana slusanja po sat-dva dnevno, sve skupa mi se zgadilo, pa sam odustao...

Ah da, nisam konsultovao nikakav programcic za tu odluku :Viannen_loungelizard:

Ja koristim audiochecker da ne bih morao da slušam 3 dana pošto ni ja na prvu loptu ne mogu da provalim kakav je snimak. Imam Norah Jones - Feels Like Home album. Slušao sam ga nekoliko puta i zgadio mi se za ozbiljno slušanje te ga nisam slušao odavno. Pre nekog vremena proverim taj album i vidim da je 95% MPEG.

Tamo gde sam ga "kupovao", očigledno ne prodaju dobar FLAC :) . Samo sam pretraživao net i kupim po jednu stvar dok nisam došao do radnje u kojoj imaju original. Tu sam kupio ceo album :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Zamislite uskoro otkriće da nova LP (vinil) izdanja režu sa mp3-mastera.

Zašto ne, svetina je ionako ogluvela na sve pa i na muziku.

.

Jezik pregrizao, ptico zloslutnico! :house14:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja koristim audiochecker da ne bih morao da slušam 3 dana pošto ni ja na prvu loptu ne mogu da provalim kakav je snimak.

Vidi ovo

http://www.diyaudio.rs/topic/113-zanimljivi-smesni-na-you-tube/page__st__460

post 462 i kasnije objasnjenje koje je dao Machinori. Mislio sam da HD podrazumeva losless zvuk ali mi je bilo sumnjivo. Ja do tada nisam znao za ACC format, ali ono kako sam ga ja cuo je u skladu sa njegovim tehnickim opisom (kompresija koja skrtari na visem delu spektra da bi ostalo bilo manje-vise slusljivo).

Za onu internet radio stanicu si pogresno razumeo. NIje trebalo tri dana da shvatim da je to neka kompresija, jasno je odmah da jeste (iako vrlo dobro uradjena). Poenta je da ne moze da se slusa na duze staze.

Ustvari, evo ozbiljnog pitanja koje odavno mislim da postavim, al nikako da dodje na red.

Ako zanemarite kvalitet, da li mp3 utice i na vase raspolozenje?

Posle pola sata torture sa mp3 primetio sam da postajem razdrazljiv... :crazyrocker:

Da li sam usamljen slucaj ili je jos neko imao takva parapsiholoska iskustva?

Slušao sam ga nekoliko puta i zgadio mi se za ozbiljno slušanje te ga nisam slušao odavno. Pre nekog vremena proverim taj album i vidim da je 95% MPEG.

Obrati paznju da si iskoristio istu rec kao i ja za opis posledica slusanja...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li sam usamljen slucaj ili je jos neko imao takva parapsiholoska iskustva?

Ne. Da (al' zavisi od music-e koja se sluša i od stepena našpanovanosti. Mer' bit' bidne, al' ne mora da znači...).To što se „zgadio“ pre mi govori da je music-a bila na granici dopadljivosti za Vas...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam dugo slušao neki album od M. Faithfull snimljen na 96kbps. Ne znam kako su ga snimili, ali je bilo makar slušljivo. većina svega u 128kbps je neslušljivo do kraja pesme, preforsirano, napeto i smarajuće. Kada sam nabavio redovan snimak istog albuma, razlika je bila nebo i zemlja, ali sam i pomislio da može da prođe i onaj od 96kbps ali samo zato što je malo instrumenata, nema nikakvih akrobacija u vokalu i snimak je relativno tih... Ipak, ako biram, molim bez kompresije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi ovo

http://www.diyaudio.rs/topic/113-zanimljivi-smesni-na-you-tube/page__st__460

post 462 i kasnije objasnjenje koje je dao Machinori. Mislio sam da HD podrazumeva losless zvuk ali mi je bilo sumnjivo. Ja do tada nisam znao za ACC format, ali ono kako sam ga ja cuo je u skladu sa njegovim tehnickim opisom (kompresija koja skrtari na visem delu spektra da bi ostalo bilo manje-vise slusljivo).

Za onu internet radio stanicu si pogresno razumeo. NIje trebalo tri dana da shvatim da je to neka kompresija, jasno je odmah da jeste (iako vrlo dobro uradjena). Poenta je da ne moze da se slusa na duze staze.

Ustvari, evo ozbiljnog pitanja koje odavno mislim da postavim, al nikako da dodje na red.

Ako zanemarite kvalitet, da li mp3 utice i na vase raspolozenje?

Posle pola sata torture sa mp3 primetio sam da postajem razdrazljiv... :crazyrocker:

Da li sam usamljen slucaj ili je jos neko imao takva parapsiholoska iskustva?

Obrati paznju da si iskoristio istu rec kao i ja za opis posledica slusanja...

Nemam ja problem sa MP3 formatom. Kažem, nekada je tako dobro urađeno da ne mogu na prvu loptu da provalim da li je origigi ili nije. Najbolje se uoči razlika kad se pusti pravi FLAC pa zatim MP3 ili obrnuto. Ako sam slušao danas, a pri tom radeći nešto, nema šanse da uočim odmah da je nešto čudno sa zvukom.

Rekao sam da mi se zgadilo da ga slušam jer kada pogasim svetla u sobi, skuvam šolju kafe i pustim muziku, odmah se uoči da nešto ne valja. Bas jeste dubok ali krene da muljavi, a visokih tonova gotovo da i nema (iako na kutijama imam supertweetere). Zato napisah "ozbiljno slušanje". Za usputnu muziku koja svira u pozadini dok ja nešto radim ili pričam sa nekim ko mi je došao je sasvim OK.

Stoji i to da ne mogu svu muziku koju volim naći u FLAC-u tako da sam primoran imati i MP3. Pre, sad već 10-ak godina, mi je bio problem da shvatim razliku između dva snimka dok slušam muziku. Sada mi je problem da blokiram zapažanje kvaliteta snimka i zvuka, a zarad emocije koju muzika nosi u sebi. Kada mi to uspe, mogu da slušam šta bilo ako je muzika dobra :)

Nikako ne želim dopustiti sebi da zato što "ne mogu da slušam MP3" postanem žrtva određenog muzičkog (audiofilskog) pravca. Mogu da slušam ali ne analitično u smislu kvaliteta zvuka već u smislu izvedbe, emocije itd...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To što se „zgadio“ pre mi govori da je music-a bila na granici dopadljivosti za Vas...

Probajte poslušati nešto od omiljene vam muzike na AIWA miniliniji i pri tom obraćajte pažnju na produkciju, zvonke vokale i rifove... Onda probajte slušati tako barem 45 minuta (koliko je trajanje nekog prosečnog albuma). E onda ste slobodni reći da vam se nije zgadilo slušanje :)Neretko mi se dešava da kada odem do nekog drugara koji nije u audio svetu i ima ili gorepomenutu liniju ili već nešto u toj klasi (Sony, Philips, Panasonic...) zamolim da se malo smanji muzika. Dere se i para uši. Može muzika biti moja omiljena ako se čuje kao iz bureta. Ovo je potvrđeno sa već pomenutim, omiljenim mi Mezzanine-om X puta. To se stvarno toliko loše čuje na lošim zvučnicima i komponentama da je svaki moj dalji komentar suvišan...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sasvim prihvatam Vašu ispravku. No, jutros, ponovo, naleteh na concert VS+SM+VH i, bunovan, saslušah ga, skoro celog, iako na WEG CRT TV-u...Ima, pak, trenutaka, kada mi i najomiljenija music-a, na ugrejanom system-u, ne prija... No way Hose... Srećom, retko...Čovek je zagonetka...Jedno od polu-rešenja, ove, zagonetke, jeste da, retko, obraćam pažnju na: produkciju, zvonke vokale i rifove. Retko, takođe, sednem i slušam 45+ minuta, baš, music... Najčešće sam u multitasking mode-u...No, priznajem i: nije svejedno..., naravno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 years later...

Pošto mi se niko ne javlja za album koji tražim od Miladojka Youneed (Ghastly Beyond...) onda sam opet malo krenuo da kopam u nadi da možda ipak negde... i nađoh jedan ali trajalo je nedelju dana dok je "sišao sa sprata" radnje u kojoj se drži na najzabačenijoj polici... Elem, prvi linak iz prvog posta ove teme je biće, odavna mrtav pa sam našao još jednostavniji programčić a radi posao : http://losslessaudiochecker.com/ s tim da web tj online checker nešto ne radi kod mene. aplikacija je manja od 1mb i ne treba se instalirati, samo download i unpack. i proverim. Šipak, što bi rekli naši stari.

 

post-13-0-62208100-1380438929_thumb.jpg

 

Sviđa mi se kako radi, brz je i ne zauzima nešto resursa. Da i ne napominjem da se ne gnezdi u registar pošto se ne instalira, samo se prizove klikom na ikonu ili pokretanjem *.exe fajla.

 

Ako imate nešto sumnjivog kvaliteta, provera je brza i jasna. Ako kaže da je "Cutoff" onda nije izvorni fajl u lossless formatu. Tačka...

 

I dalje patim što nemam ovaj album u full kvalitetu... pa ako neko slučajno... (na internetu nemojte ni tražiti, probao ja pa znam da je bezuspešno...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...