Jump to content

Fake, false or true?


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 48
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

 

Poigrao sam se malo sa ovim programcicem i cini mi se da daje "lazne" negativne rezultate. Imam kompletnu diskografiju Uriah Heep u kojoj je svaki album ripovan u dva izdanja, originalno i japanski expanded de-luxe remaster. Sve originalne albume koji su AAD CD checker prepozna kao cutoff. Sto ce reci, bez obzira sto su ripovani fajlovi identicni CD-u, program ih prepoznaje kao da su lossy.

 

EDIT: Upravo mi je vinyl rip prepoznao kao lossless. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Govori mi da kvalitet fajla ocenjuje na osnovu sample rate-a, dinamic range-a i mozda frekventnog spektra. Ocigledno se rip analogno snimljenog i analogno masterovanog vinila programcetu vise dopada od analogno snimljenog digitalno masterovanog CD-a, sto bi znacilo da vinil ima veci dinamic range od CD-a. S druge strane, ne znaci da fajl ripovan sa takvog CD-a ne odgovara u potpunosti originalu, sto je po meni sustina ovakvih programa. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tačno. Našao sam u međuvremenu gde se zagubio program koji sam linkovao u prvom postu ove teme, evo ga sada ovde: http://www.freewarefiles.com/Audiochecker-Beta_program_21299.html i ovaj program rezultat izražava u procentima verovatnoće da je neki snimak MPEG ili CDDA. Da ne ponavljam šta koje znači. Ni ovaj program ne zahteva instalaciju jedino je malo neuobičajena procedura skidanja sa neta ali nije pokušao da instalira bilo kakve toolbar zezancije ili neki malware, nagware ili slično.

 

post-13-0-09978700-1380515481_thumb.jpg

 

Pokušao sam da ga zeznem pa sam istu pesmu prebacio u 320kbps mp3 i odatle vratio u FLAC. odmah je prijavio da je 95%MPEG... Dakle, šljaka.

Nije loše imati ovo jer se zapravo nikada ne zna šta zapravo skidamo kad skidamo sa neta... Naravno, sedeti danima i kontrolisati celokupnu kolekciju i nema nešto smisla ali je dobro da imamo alatku za proveru onih snimaka koji nam se učine sumnjivi na osnovu samog zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...