Jump to content

Upgrade CD transporta Audiomeca Mephisto


pooya

Preporučeni Komentari

Imam mnogo servisnih dokumentacija ali na napajanje drjvera za focus i tracking uglavnom je nestabilisano napajanje. pretpostavljam zbog povecane struje na kojoj radi. Ako uzmemo da pracenje traga mora da bude precizno, bilo bi logicno da i napajanje bude stabilisano. Da li je neko radio stabilizaciju ovog dela i kakvi su utisci.Odvajanje transporta na siljke od sasije popravlja zvuk. Ova modifikacija je manje primetna kod kvalitetnih transoporta ali definitivno popravlje zvuk. kod jeftinih dvd-ova rezultat je neverovatan. Ovo mogu da objasnim tako sto vibracije iz transporta od motora preko siljaka direktno odu u podlogu i sistem za korekciju greske manje radi. Prijatelj je ovo radio na postojecim transportima tako sto popusti sarfove od transporta o ubaci izmedju male komadice zice, tako da se transport podigne za 0,4-0,5mm a povrsina naleganja je zbog zaobljenosti zice jako mala.

Mislim da je to cemu pricas ovde objasnjeno:MephistoOvde se vidi da je sam transport fabricki sundjerima mehanicki izolovan od ostatka uredjaja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 141
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ajd - pogledacu (ponovo) na Fikusovom sajtu sta ima ......ne bi bilo zgoreg da nadjes nekoga da ti napravi par vrlo informativnih fotki iznutrice :rofl: , da imamo vise informacija ......Impuls - imas nesto literature za player ?btw. svodi se na to da bi i trebalo uraditi to sto je fikus uradio , jedino mi nije jasno - Mefisto1 ima spdif , bar neku vrstu ?stvarno , daj koju slikicu ( i zadnje strane - da vidimo sta pise )mozes otvarati novi thread , a mozemo editovati naslov ovoga ;kako ti drago

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd - pogledacu (ponovo) na Fikusovom sajtu sta ima ......ne bi bilo zgoreg da nadjes nekoga da ti napravi par vrlo informativnih fotki iznutrice :mad: , da imamo vise informacija ......Impuls - imas nesto literature za player ?btw. svodi se na to da bi i trebalo uraditi to sto je fikus uradio , jedino mi nije jasno - Mefisto1 ima spdif , bar neku vrstu ?stvarno , daj koju slikicu ( i zadnje strane - da vidimo sta pise )mozes otvarati novi thread , a mozemo editovati naslov ovoga ;kako ti drago

Zen,ne moras zasada tumarati po Fikusovom sajtu - ja ga ne gasim :rofl:. Kad budem napravio strukturu problema onda cu shodno tome sukcesivno postavljati dalja pitanja. U principu si potpuno u pravu - ono sto je uradio Fikus treba i ja da uradim ali i jos nesto, no kao sto rekoh prvo struktura.Mephista sam tek sinoc doneo kuci a sada radim i dolazim kuci tek u ponedeljak. Dakle, cim stignem napravicu dobre fotke pa cu da gi postujem odje. Da, Mefisto ima spdif.Ako mozes promeniti naslov teme u "Upgrade CD transporta Audiomeca Mephisto" ili sl. onda je to mozda to bolje nego da otvaram novu temu. Uradi kako mislis da je bolje. Hvala!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I CDM12.1 je na jako mekim silikonskim nosacima. Problem nije u izolovanju transporta od kutije nego odvodjenje vibracija koje proizvodi spindl i sled motor u kuciste. Kada mi je prijatelj pricao o ovom pomislio sam da je malo :rofl: ali nije ga mrzelo da ode da kupi zicanu cetku i isecka komadice po 1mm duzine i po 3 komada postavi pod postojece nosace transporta na jeftin JVC dvd sa 24/192 dacom. Zvuk je bolji od svih komercijalnih cd-ova do 300€. Mnogo detalja, skinuta zavesa, prirodniji tonovi. Kao dodatak jos je doneo 3 klikera i postavio dvd na klikere. Zvucne slika je jos malo dobila na otvorenosti. Poucen ovim moj cd rezac sam izvukao iz kucista i postavio ga na siljke. Narezani cd-ovi imaju manje gresaka.Pogledacu sta imam od service manuala za transporte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da pocnemo sa listom modifikacija koje treba uraditi na Mephistu:1. dampiranje kucista2. dampiranje transporta CDM 9/442a.CDM 9/44 -> CDM 9 Pro3. poboljsanje napajanja (ala Fikus)4. ugradnja novog clocka5. "black gate-ovanje"6. dodavanje AES/EBUAko imate jos predloga molim vas da listu dopunite/korigujete. O samom redosledu mozemo kasnije diskutovati jer po meni nije trenutno od bitne vaznosti. A kad lista modifikacija bude gotova onda idemo jedno po jedno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poucen ovim moj cd rezac sam izvukao iz kucista i postavio ga na siljke. Narezani cd-ovi imaju manje gresaka.

Ova prica sa CD Player/Transport-ima dakovima i snimcima na cd medijumimaje prica koja nema kraja...vec vidim hiljadu postova ovde bez savrsenog uredjaja...Lici mi na temu o poboljsavanju gramofona - ja sam za novije tehnologije...:mad:Mada i ova prica ima svoje cari...:doh:Moje licno misljenje je da je najbolje pustati muziku sa Hard Diska i uz to ne trebaju siljci...:hi:Ili neki uredjaj koji u sebi umesto transporta ima hard disk... :)Vec duze vreme razmisljam da sklopim nesto DIY sto ima u sebi HDD izuzetan DACi radi odvojeno od kompa...:rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sigurno da postoje i bolji i jeftiniji digitalni izvori. Sigurno da za 1000€ ima i boljih CD transporta od Mephista. Ali ja ga imam i volem i zelim da ga apgrejdujem, sto je inace i naslov ovog topika pa vas ljubazno molim da to imamo u vidu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sigurno da postoje i bolji i jeftiniji digitalni izvori. Sigurno da za 1000€ ima i boljih CD transporta od Mephista. Ali ja ga imam i volem i zelim da ga apgrejdujem, sto je inace i naslov ovog topika pa vas ljubazno molim da to imamo u vidu...

Ma samo napred :rofl:Ja a i neki volemo da laprdamo mnoogoi nasirooko :mad:Pomocice ti svi ovde koliko znaju i umeju :doh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Plocu koja je zaduzena za upravljanje transportom nisam skinuo - pricvrscena je za sam transport. To cu sutra da uradim i slikam. Ali i bez toga stvar je prilicno jasna - Mephisto je Philips CD940 na francuski nacin. Buduci da je Pile pokrenuo temu o upgradeu Philipsa CD850 mislim da ce biti dosta dodirnih tacaka sa pricom o Mephistu.

Posto je kutija prazna idealni je momenat za njeno dampiranje koje cu uraditi ovim:

BITUMEX

Sto se kloka tice moj trenutni favorit je Tentlabs XO 3.2 sa pripadajucim napajanjem. Ovaj klok ima svoj S/PDIF izlaz sto ce mi usparati prepravku postojeceg. Naravo, otvoren sam za predloge i sugestije, ta zbog toga sam ovde.

Dakle, sad kad vec imamo nesto u ruci kakvi su vasi predlozi? Da sredimo prvo napajanje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...