Jump to content

Upgrade CD transporta Audiomeca Mephisto


pooya

Preporučeni Komentari

Bobe,pa toj je samo kristal ili?

ili oscilator :blink: Taj koji ti hoćeš je bolji, ali je pitanje da li ti treba. Taj oscilator je u tvom transportu potreban samo SAA7310 (barem mislim da je tako).Obzirom da nećeš koristiti SPDIF, a nema ni dac-a, dig. filtera itd mislim da je bacanje para.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 141
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ili oscilator :blink: Taj koji ti hoćeš je bolji, ali je pitanje da li ti treba. Taj oscilator je u tvom transportu potreban samo SAA7310 (barem mislim da je tako).Obzirom da nećeš koristiti SPDIF, a nema ni dac-a, dig. filtera itd mislim da je bacanje para.

Ocem/moram SPDIF (jedino ne ako budem dodao AES/EBU). Taj sto ja 'ocu ima svoj SPDIF sto mi ipak olaksava zivot.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pooyo, pre no sto pogresis sa napajanjima zaboravi 317 i 337 na napajanju transporta. Predlazem verziju koju sam ranije napisao sa stabilizatorom bez povratne sprege i dosta elektrolita kao akumulator

OK, jel moze please kratko objasnjence zbog cega + neka shema/link sa shemom?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zenner follower + cap multiplier + brdo elektrolita .317/337 - sa porastom frekvencije smetnje imaju sve veci i veci unutrasnji otpor ..... narodski receno "imaju sum" ;problem je sto imaju slabiju supresiju HF hush-a od prostijih diskretnih regova , pa makar im strujno naponska stabilnost bila bolja od diskretnihtrik bi bio ostaviti 317/337 , povecati napon za 1V2 i napraviti cap multiplier posle njih sa darlingtonom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, jel moze please kratko objasnjence zbog cega + neka shema/link sa shemom?

elektronika koja regulise transport stalno u impulsima povlaci struju i prlja napajanje jer su potrosaci induktivni, i motori i elektromagneti na socivu. Napajanje sa regulacijom ce da ubaci ozbiljne smetnje zbog prljavog potrosaca. Napravite ispravljac sa zenerom i serijskim tranzistorom i zavojnicu i gomilu kondova da sluzi kao rezervoar i pri tom ce napajanje imati jako malu izlaznu impedansu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

elektronika koja regulise transport stalno u impulsima povlaci struju i prlja napajanje jer su potrosaci induktivni, i motori i elektromagneti na socivu. Napajanje sa regulacijom ce da ubaci ozbiljne smetnje zbog prljavog potrosaca. Napravite ispravljac sa zenerom i serijskim tranzistorom i zavojnicu i gomilu kondova da sluzi kao rezervoar i pri tom ce napajanje imati jako malu izlaznu impedansu

A ako za ovo napajanje uzmem zasaban trafo?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

elektronika koja regulise transport stalno u impulsima povlaci struju i prlja napajanje jer su potrosaci induktivni, i motori i elektromagneti na socivu. Napajanje sa regulacijom ce da ubaci ozbiljne smetnje zbog prljavog potrosaca. Napravite ispravljac sa zenerom i serijskim tranzistorom i zavojnicu i gomilu kondova da sluzi kao rezervoar i pri tom ce napajanje imati jako malu izlaznu impedansu

A ako za ovo napajanje uzmem zasaban trafo?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...