Jump to content

Upgrade CD transporta Audiomeca Mephisto


pooya

Preporučeni Komentari

Pitanje iz naslova: kako dodati AES/EBU na CD Player/Transport? :mad: Na internetu ima raznih informacija koje ja nisam u stanju da izfiltriram i rangiram. :rofl: Ono sto meni izgleda najjednostavnije je upotreba transformatora (npr.LUNDAHL LL1574). No dal je to i najbolje? :doh: Interesuje me pre svega sonicni rezultat, sve ostalo je od sekundarne vaznosti. Sta kaze DIY-mafija? :hi: Hvala na ogovor(s). :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 141
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Овде нема Мафије, овде су све добри људи! :mad::rofl:стоН_Колд

@стоН_КолдJel znas ko odgovara bez pitanja (a i bez kompetencije)? Ne znas, a? Ma znas ti, znas...Inace, puno hvala na obavestenju i otvaranju ociju no i bez toga znam ko je "ovde" kao sto znam da rec mafija nije licna vec zajednicka imenica pa se ne pise velikim slovom. Uz to ne vidim da imas "cin" moderatora/administratora pa mi nikako nije jasno odakle ti sama ideja da pises to sto si napiso. Bio si desetar u vojsci? @sviSamo sam pokusao da budem saljiv. Svima koji misle da u tome nisam uspeo ja se najdublje izvinjavam.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pooyavidi ovo :http://en.wikipedia.org/wiki/AES/EBUonda malo konkretizuj stvari - sta , gde , kako ;hocu da kazem - pitanje ti je previse uopsteno - kao kad bih ja pitao kako da slikam nocnu sliku , bez ijedne dodatne informacije .cisto da napomenem - da ne zaboravim kasnije - veoma koristan link za izradu trafoa :http://www.audionote.co.uk/comp/trans/trans_07_digital.shtml

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pooyavidi ovo :http://en.wikipedia.org/wiki/AES/EBUonda malo konkretizuj stvari - sta , gde , kako ;hocu da kazem - pitanje ti je previse uopsteno - kao kad bih ja pitao kako da slikam nocnu sliku , bez ijedne dodatne informacije .cisto da napomenem - da ne zaboravim kasnije - veoma koristan link za izradu trafoa :http://www.audionote.co.uk/comp/trans/trans_07_digital.shtml

Zen,to sam vec citao a i jos po nesto. Ima kolk'o os o tome na netu ali ja mogu da to sve prosejem. A ne znam ni kako da konkretizujem pitanje, verovatno to trenutno i ne mogu tj. ne znam. No cak i jedan uopsteni, generalizovani primer bi mi za pocetak pomogao. A mozda i jedan konkretan - mnogo DIYera budzi razne razne CDP-e sa Philips transportima CDM 0, 1,... Kao sto rekoh, i previse je toga dostupno na netu, ne mogu sve to da prezvacem i onda propustim kroz filter koji ima propusni poseg ekvavilentan mojim potrebama i predstavama. Ja u svojoj glavi imam sledecu predstavu:negde u plejeru/transportu ima jedan chip koji ima funkciju digitalnog transmitera i sa njegove nozice X uzima se signal i vodi na sklop koji to pretvara u AES/EBU ili SPDIF. Sto rece Rambo, nastavak price sami znate.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da pojednostavimo stvar -

chinch , XLR , optika - sve je to isti protokol , sto ce reci - signal je isti a razlikuje se samo vrsta trase, tj.periferija

periferija se u slucaju chincha i XLR-a razlikuje po pitanju impedanse trase , te nebalansirano-balansirano ( ovaj zadnji superioran ),dok je optika nista drugo do pretvarac istog tog digitalnog signala (kao u slucaju chinch/XLR) u opticki signal ....... i obrnuto .

po meni - XLR konekcija , sto ce reci 110 oma balansirano je najbolja , ako nista drugo ono zbog toga sto funkcionise isto kao balansirane trase koje su mi poznate iz pro audija ...... u ciju sam se vrednost ne jednom uverio .

paralela - strujnu konekciju na spravama mozes da napravis sa 2-prong utikacima i uticnicama , sa suko utikacima i uticnicama , sa industrijskim utikacima i uticnicama .

sta je bolje , i da li ces primetiti razliku bilo kakve vrste - zavisi prvenstveno od ozbiljnosti uredjaja koje napajas .

za bilo kakvu dalju informaciju - treba ti konkretizacija pitanja ...... taj i taj CD/transport/DAC , sema ta i ta ....... itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ne znam ni kako da konkretizujem pitanje, verovatno to trenutno i ne mogu tj. ne znam. No cak i jedan uopsteni, generalizovani primer bi mi za pocetak pomogao. A mozda i jedan konkretan - mnogo DIYera budzi razne razne CDP-e sa Philips transportima CDM 0, 1,...

Daklem ajde da pokusamo da konkretizujemo pitanje...1. Ti hoces od svog CD playera samo Transport da napravis ??2. Da u svoj CD player ubacis drugi Transport ??3. Samo da na postojeci CD player dodas AES/EBU - S/PDIF ??Pod 3 je zamisao ili nesto cetvrto ???Ovde na lampizatoru imas neke generalizovane primerei sonicne rezultate :http://www.lampizato...nsport_DIY.htmlA sto kaze Zen stvarno treba da se zna koji CD/transport/DAC , sema ta i ta i tacno sta treba da se odradi.... :rofl:P.S.Sto se tice sonicnih rezultata ja sam za to da svi pobacamo svojeCD playere i predjemo na neki najsavrseniji DIY DAC koji bi trebalo da sluzi za pustanje muzike sa PCa....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je trn u oku da nabavim neki sd card rider koji pusta iz sebe i2s...pa da to nabodem na dac.

najbolji rider koji imamo na vorumu je Zeon , ali ne znam da li iz sebe ispusta i2s :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da pojednostavimo stvar -

chinch , XLR , optika - sve je to isti protokol , sto ce reci - signal je isti a razlikuje se samo vrsta trase, tj.periferija

periferija se u slucaju chincha i XLR-a razlikuje po pitanju impedanse trase , te nebalansirano-balansirano ( ovaj zadnji superioran ),dok je optika nista drugo do pretvarac istog tog digitalnog signala (kao u slucaju chinch/XLR) u opticki signal ....... i obrnuto .

po meni - XLR konekcija , sto ce reci 110 oma balansirano je najbolja , ako nista drugo ono zbog toga sto funkcionise isto kao balansirane trase koje su mi poznate iz pro audija ...... u ciju sam se vrednost ne jednom uverio .

paralela - strujnu konekciju na spravama mozes da napravis sa 2-prong utikacima i uticnicama , sa suko utikacima i uticnicama , sa industrijskim utikacima i uticnicama .

sta je bolje , i da li ces primetiti razliku bilo kakve vrste - zavisi prvenstveno od ozbiljnosti uredjaja koje napajas .

za bilo kakvu dalju informaciju - treba ti konkretizacija pitanja ...... taj i taj CD/transport/DAC , sema ta i ta ....... itd.

Sad konacno mogu da stvar konkretizujem - CD transport je Audiomeca Mephisto :rofl: koji koristi Philipsov CDM 9/44. Evo i slika i jos koje cega:

Audiomeca Mephisto

E, sad, apetiti su porasli - zelim full upgrade (napajanje, clock, dampiranje) no za to cu otvoriti posebno temu pa korak po korak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daklem ajde da pokusamo da konkretizujemo pitanje...1. Ti hoces od svog CD playera samo Transport da napravis ??2. Da u svoj CD player ubacis drugi Transport ??3. Samo da na postojeci CD player dodas AES/EBU - S/PDIF ??Pod 3 je zamisao ili nesto cetvrto ???Ovde na lampizatoru imas neke generalizovane primerei sonicne rezultate :http://www.lampizato...nsport_DIY.htmlA sto kaze Zen stvarno treba da se zna koji CD/transport/DAC , sema ta i ta i tacno sta treba da se odradi.... :rofl:P.S.Sto se tice sonicnih rezultata ja sam za to da svi pobacamo svojeCD playere i predjemo na neki najsavrseniji DIY DAC koji bi trebalo da sluzi za pustanje muzike sa PCa....

Pa iskreno mnogo toga mi se mota(lo) po glavi. Ja sam do pre par sati imao 2 transporta, Meridian 500 i AVM CD1 Plus. AVM mi se dojmi jako kad je u pitanju izrada no ima taj jedan MALI deficit - nema AES/EBU. Posto su mi oba transporta bila podjednako draga nisam se mogao odluciti koji da prodam a koji da zadrzim za sebe. A onda sam od pre par sati ponovo postao vlasnik transporta Audiomeca Mephisto, koji takodje nema AES/EBU. Pitanje sam postavio iz jos jednog, pomalo hipotetickog razloga - postoje CDP-i koji su jako dobri u ulozi transporta (npr Sony CDP-X/xx, Pioneer PD-95, DENON DCD 3650, vise razlicitih modela Marantz i Philips) koji po pravilu nemaju AES/EBU.Ja odavno slusam muziku sa NAS servera preko Squeezeboxa sa externim napajanjem i DAC-a. Posto trenutno imam amp Lyngdorf TDAI 2200 RP nemam potrebe za dodatnim externim DAC-om. No ipak je neophodno imati u sistemu i jedan CDP/transport.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam mnogo servisnih dokumentacija ali na napajanje drjvera za focus i tracking uglavnom je nestabilisano napajanje. pretpostavljam zbog povecane struje na kojoj radi. Ako uzmemo da pracenje traga mora da bude precizno, bilo bi logicno da i napajanje bude stabilisano. Da li je neko radio stabilizaciju ovog dela i kakvi su utisci.Odvajanje transporta na siljke od sasije popravlja zvuk. Ova modifikacija je manje primetna kod kvalitetnih transoporta ali definitivno popravlje zvuk. kod jeftinih dvd-ova rezultat je neverovatan. Ovo mogu da objasnim tako sto vibracije iz transporta od motora preko siljaka direktno odu u podlogu i sistem za korekciju greske manje radi. Prijatelj je ovo radio na postojecim transportima tako sto popusti sarfove od transporta o ubaci izmedju male komadice zice, tako da se transport podigne za 0,4-0,5mm a povrsina naleganja je zbog zaobljenosti zice jako mala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...