Jump to content

Audio CD


laky_va

Preporučeni Komentari

Osnova konfuzije u ovom slucaju je sama opravdanost pitanja: "koji je najbolji izvor zvuka?"Nema niko pravo, moc ni autoritet da bilo koji izvor zvuka proglasi definitivno najboljim.Svako ce po svojim kriterijumima dati samom sebi odgovor na to pitanje, a oni bez dovoljno iskustva ce ipak odgovor morati da potraze sami, osim ako im nije privlacnije da budu deo nekog stada.Naravno da ce se uvek naci vise ljudi da dele isto misljenje, al' niko nema monopol na apsolutnu i jedinu istinu.

OK. Lepo. A koji je, za tebe i samo tebi, najbolji izvor home HiFi zvuka?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 126
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Vidim da se ludo zabavljate, ali nisam odmah skontao oko čega...?...a onda malo bolje pogledam, a između vaših postova mi piše: "Post je skriven jer ste izabrali da ignorišete postove od strane Blade Runner". :buehehe:Nema veze, svejedno ih neću pogledati. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK. Lepo. A koji je, za tebe i samo tebi, najbolji izvor home HiFi zvuka?

Now we are talking... ;)Moji kriterijumi za valjanost izvora zvuka (a i svih ostalih komponenti u lancu reprodukcije, ukljucujuci i kvalitet snimka) su :sto veca pribliznost realnom zivom zvuku, kako instrumenata, tako i celog orkestra i vokala - ovo se odnosi i na specificnu boju tona instrumenata (tzv. timbre) ali i na dinamiku koju instrument/orkestar proizvodi. To nije konstanta - nije isto slusati orkestar iz prvog i dvadesetog reda, niti isti orkestar jednako zvuci u Sava Centru i Kolarcu. Dakle, ako moze, truth, nothing but the truth. Zato je jasno da gramofon tu nema sta da trazi (suvise limitiran frekventni i dinamicki opseg reprodukcije). Moje trenutno opredeljenje je DVD player sa dobrom mehanikom i optikom kao transport + AK4393 based DAC.Ova prica drzi vodu dok se slusa dobro snimljen materijal. Ima mnogo dobre muzike koja nije imala priliku da je neko valjano snimi i producira - u tom slucaju su pozeljni uredjaji koji ne prenose potpuno verno muzicki sadrzaj vec unose svoj "karakter" koji reprodukciju takvog materijala cini podnosljivom (uobicajen izraz je "prijatan zvuk" - a svako ko je za vreme svirke stajao pored klavira duze od sat vremena zna da to ne mora da bude prijatno). E tu gramofon moze da uskoci, pogotovu sa odgovarajucom amplifikacijom i zvucnicima. Tada kriterijum "prijatnosti" postaje vazniji od "istinitosti". Takodje, ima i izvora zvuka koji su inherentno limitirani (FM tuner, TV...) - i za te slucajeve potpuna vernost nije prednost...Naravno da postoji i gomila podslucajeva (sta ako ovo/ono..) al' generalno, to je to...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da se ludo zabavljate, ali nisam odmah skontao oko čega...?

...a onda malo bolje pogledam, a između vaših postova mi piše: "Post je skriven jer ste izabrali da ignorišete postove od strane Blade Runner". :buehehe:

Nema veze, svejedno ih neću pogledati. :D

Za neobavestene, Bokija su juce banovali 30 dana na onom Forumu zbog rasprave sa mnom - formalno,

stvarno - zbog lupetanja i neotesanosti, pa je ljut na mene - pogresno i bez razloga.

Boki, ne ljuti se na mene, drzi se teme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Now we are talking... ;)

Moji kriterijumi za valjanost izvora zvuka (a i svih ostalih komponenti u lancu reprodukcije, ukljucujuci i kvalitet snimka) su :

sto veca pribliznost realnom zivom zvuku, kako instrumenata, tako i celog orkestra i vokala - ovo se odnosi i na specificnu boju tona instrumenata (tzv. timbre) ali i na dinamiku koju instrument/orkestar proizvodi. To nije konstanta - nije isto slusati orkestar iz prvog i dvadesetog reda, niti isti orkestar jednako zvuci u Sava Centru i Kolarcu. Dakle, ako moze, truth, nothing but the truth. Zato je jasno da gramofon tu nema sta da trazi (suvise limitiran frekventni i dinamicki opseg reprodukcije). Moje trenutno opredeljenje je DVD player sa dobrom mehanikom i optikom kao transport + AK4393 based DAC.

Ova prica drzi vodu dok se slusa dobro snimljen materijal. Ima mnogo dobre muzike koja nije imala priliku da je neko valjano snimi i producira - u tom slucaju su pozeljni uredjaji koji ne prenose potpuno verno muzicki sadrzaj vec unose svoj "karakter" koji reprodukciju takvog materijala cini podnosljivom (uobicajen izraz je "prijatan zvuk" - a svako ko je za vreme svirke stajao pored klavira duze od sat vremena zna da to ne mora da bude prijatno). E tu gramofon moze da uskoci, pogotovu sa odgovarajucom amplifikacijom i zvucnicima. Tada kriterijum "prijatnosti" postaje vazniji od "istinitosti". Takodje, ima i izvora zvuka koji su inherentno limitirani (FM tuner, TV...) - i za te slucajeve potpuna vernost nije prednost...

Znaci za audiofilske (smrtno dosadne, ako mene pitas) snimke - digitalija.

Za muziku i emocije - gramofon. Je li tako?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta li si hteo da kazes? :hmmm: Ne dosezem, priznajem.

nenaveden quote onoga sto je Sipi pisaoelem - desava se da se ne dosegne - ako se postovi citaju e da bi se naslo u cemu se ne slazemo ;pa se preskoce neinteresantni delovi istih :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci za audofilske (smrtno dosadne, ako mene pitas) snimke - digitalija.

Za muziku i emocije - gramofon. Je li tako?

Nije... ;)

Kad kazes "audiofilski snimci" ima ih bar dve vrste:

1. Snimci koji su iskljucivo pravljeni radi demonstracije rada uredjaja i oni zaista umeju da budu dosadni, pre svega zbog izbora muzike.

2. Snimci u koje je ulozeno znanje i trud s namerom da sto vernije prenesu muziku. E, ako je muzika na njima ona koju volim, to je to! :good2:

Muzika koju volim izaziva emocije cak i uz nesto losiju reprodukciju, ali sa dobrim snimkom je uzivanje vece. Dakle, za emocije je zaduzena muzika a uredjaji imaju zadatak da dozivljaj upotpune. Gramofon mi nema veze ni sa muzikom ni sa emocijama, a nemam mesta za njega ni u srcu ni u sistemu iz razloga koje sam naveo u postovima #22 i #26.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam bolju ideju. Postavite me za moderatora.Onda ukinem sve moderatore.Onda Banujem koga hoću i kad hoću:buehehe:

pa pitao sam te u doba kad si ti bio manje militantan :sarcastic_hand:sad ne bih ni smeo da te pitam ....... to bi bilo isto kao kad bi Impuls bio Mod - imali bi 3 On Topic aktivna clana i sve ostale kojima bi postovi bili pod moderacijom :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...