Jump to content

F5


tadijasid

Preporučeni Komentari

Гамото, ја таман почео да се играм са старим

Postavljena slika

а ти већ отишао даље. Сада и ја морам испочетка. Нова варијанта је боља, плочица стоји усправно, а велики отпорници хоризонтално, па се боље хладе.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 111
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pravio je EUVL sa diyaudio.com (vidi temu F5 u Pass Labs).

Moje interesovanje da vidim ovu semu je opalo posle 100 strana u tom threadu . Mogu ti reci da smo mi zlato koliko oni spamuju i pisu gliposti tamo. Pa taj thread ima skoro 900 strana a u tome daj boze da se nakupi 100 normalnih postova.Sipi daj tu semu, molim te, samo da zadovoljim radoznalost
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje interesovanje da vidim ovu semu je opalo posle 100 strana u tom threadu . Mogu ti reci da smo mi zlato koliko oni spamuju i pisu gliposti tamo. Pa taj thread ima skoro 900 strana a u tome daj boze da se nakupi 100 normalnih postova.Sipi daj tu semu, molim te, samo da zadovoljim radoznalost

Ja sam napravio sa sk1058 i sj162 i radi odlicno. Sema je ista samo su drugi izlazni tranzistori, i normalno PCB je drugacija zbog drugacijeg pin-out izlaznih tranzistora. Moje pitanje,u tom postu, se odnosilo na to da li ce se dobiti nesto na kvalitetu u odnosu na originalni par IFRP240/IRFP9240. I ja sam poceo da citam i odustao jer stvarno doci do nekog konkretnog posta je sizifov posao.Pozdrav Misa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje interesovanje da vidim ovu semu je opalo posle 100 strana u tom threadu . Mogu ti reci da smo mi zlato koliko oni spamuju i pisu gliposti tamo. Pa taj thread ima skoro 900 strana a u tome daj boze da se nakupi 100 normalnih postova.Sipi daj tu semu, molim te, samo da zadovoljim radoznalost

Tako je, potpuno identicna sema veza - k1530/j201 su takodje HEXFETovi, samo sa nesto nizim Vgs.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad odstranimo onu zastitu (koja ionako vise steti zvuku nego sto koristi losim vlasnicima amp-a) evo kako ispadne F5 na 20 x 100 mm plocici: post-20-0-68866500-1292762753_thumb.jpg

Što bi se odi kaz'lo: smišno! (ne smešno, no simpatično)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam napravio sa sk1058 i sj162 i radi odlicno. Sema je ista samo su drugi izlazni tranzistori, i normalno PCB je drugacija zbog drugacijeg pin-out izlaznih tranzistora. Moje pitanje,u tom postu, se odnosilo na to da li ce se dobiti nesto na kvalitetu u odnosu na originalni par IFRP240/IRFP9240. I ja sam poceo da citam i odustao jer stvarno doci do nekog konkretnog posta je sizifov posao.Pozdrav Misa

Miso sk1058 i sj162 su laterarni mosfetovi i imaju visestruko nizu transkoduktansu od vertikalnih (IRFP) sto ce rezultovati manjim stepenom povratne sprege i vecim izoblicenjima (sto NE znaci da ce losije zvucati). Probas jednu i drugu varjantu i poslusas, s tim sto za zadatu mirnu struju (ako se ne varam 1.4A) trebaju od prilike duplo manji Vgs - nesto vise od 2V te je potrebno prilagoditi ulazni stepen, i to se moze izvesti na dva nacinaL 1)povecanjem source otpora jfetova ili smanjivanjem otpora u kolu draina jfetova ili povecanjem source otpora mosfetova... u glavnom treba naci kompromis a koja varjanta bolje zvuci to je vec pitanje za nekog ko se time bakcao. Najverovatnije se najbolja varjanta moze izvuci Toshibinim vertikalnim mosfetovima jer imaju nesto manje parazitivne kapacitivnosti i malo su linearniji.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel bi mogli ohladiti f5 ovakva dva hladnjaka?http://www.kupujemprodajem.com/Hladnjaci-419653-oglas.htm?filter_id=795

Da. A i cena je u granicama normale. Zen je pravio F5 sa 2H (isti profil) ovo je 3H. Dakle, slobodno nastavi :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel bi mogli ohladiti f5 ovakva dva hladnjaka?

Sa dva komada po kanalu - jedva. Ocekuj porast temperature od oko 25 stepeni u odnosu na ambijent (u idealnom slucaju). Postoji doduse i praksa tzv. slabe termicke sprege gde se lose montiraju izlazni MOSFETovi pa je hladnjak tek fino mlak a MOSFETOVI se krckaju na 100-tinak srepeni....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa dva komada po kanalu - jedva. Ocekuj porast temperature od oko 25 stepeni u odnosu na ambijent (u idealnom slucaju). Postoji doduse i praksa tzv. slabe termicke sprege gde se lose montiraju izlazni MOSFETovi pa je hladnjak tek fino mlak a MOSFETOVI se krckaju na 100-tinak srepeni....

Ček' ček', ko tu lupeta? Jedan kanal, jedan hladnjak, da li o tome pričamo? Kako sam ja razumeo pitanje, ide se jedan na jedan, pitanje je bilo "Jel bi mogli ohladiti f5 ovakva dva hladnjaka?" što me navodi na zaključak da je reč o DVA hladnjaka...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ček' ček', ko tu lupeta? Jedan kanal, jedan hladnjak, ...

Meni je na kanal dosao F5 sa takvim JEDNIM hladnjakom po kanalu i sa mirnom strujom od 400mA (umesto standardnih 1.3A) je za pola sata stigao na 50 stepeni (uz temperaturu u sobi od 22 stepena).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj F5 je sa takvima. Nije dovoljno ako hoces punih 1.4A mirne struje - previse se greju. Kod mene je mirna struja smanjena i sada ruku mozes drzati na njemu do 10-tak sekundi. Ali nista te ne sprecava da turis dva po kanalu, termicki spregnute naravno. Cak sam hoteo kupiti upravo te, ali kod mene to zahteva preradu cele kutije...BTW, jos jedared Thks majstor DnD-u :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Баш лепо што смо сви овде на једном месту, додуше не у исто време. Нема ни много везе са темом, али има са горенаведеним хладњацима.

Дакле, од оних k135/ј50 пореклом од Ђолета, за које је апликацију дао Сипи (за неупућене), а ја се примио, треба да настане конкретна творевина.

Других таквих транзистора немам, па свака грешка води у пропаст. Због тога бих волео да знам да ли су ови хладњаци довољни, свиђа ми се што има шину за ТО-3, или прелазим на фелне осамнаестице. Здрав разум ми каже да 48V х 1,5А тражи више алуминијума од F5 (куку леле). За сваки случај да будем сигуран.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemo' da brines Gos'n Dobrivoje, samo turaj, tu su bili po dva taki. A znas 'de ima i rezerva ako bas omane. Nego kol'ko ja znam o standardni MOS-vet trancistori - imadu negativnu temperaturnu karakteristiku, to jes' sto se vise greju manje struju propustu to jes' manje snagu proizvodu, pa skoro i ne moz' da crkne iz razlozi pregrevanje. post-9-0-45509400-1293080970_thumb.jpgTu se plocica malko mlogo patila, izdrzavala, al jedva, kuku nama!post-9-0-29587400-1293081384_thumb.jpgKaze prvi gazda "konobarice u kafeju su doobro grejale stopala na njemu" :sarcastic_hand:Samo guraj, bice njima dobro a vidis ideju kako da zgrejes neko devojce... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ček' ček', ko tu lupeta? Jedan kanal, jedan hladnjak, da li o tome pričamo? Kako sam ja razumeo pitanje, ide se jedan na jedan, pitanje je bilo "Jel bi mogli ohladiti f5 ovakva dva hladnjaka?" što me navodi na zaključak da je reč o DVA hladnjaka...

Da rec je o dva hladnjaka posto su samo dva u oglasu, znaci jedan hladnjak po kanalu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....За сваки случај да будем сигуран.

Taj amp ima izlazni stepen izveden kao push-pull, sto ce reci da i sa manjom mirnom strujom nece imati problema. Prakticna posledica je raniji izlazak iz rezima rada u A klasi. Nije ta shema sveto pismo - sve se moze do neke mere prilagoditi zeljenoj snazi, osobinama zvucnika, raspolozivom trafou, hladnjaku, itd... Naravno, nece biti razmatrane zelje tipa: 'ocu 100W u A klasi sa trafoom od 50W i sa 'ladnjakom od 10*10*3 cm i da bude sve 'ladno k'o spricer :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo guraj, bice njima dobro a vidis ideju kako da zgrejes neko devojce... :D

У мојим годинама само тако и могу. :viannen_82:

Naravno, nece biti razmatrane zelje tipa: 'ocu 100W u A klasi sa trafoom od 50W i sa 'ladnjakom od 10*10*3 cm i da bude sve 'ladno k'o spricer :character13:

Тога има у радњама, не мора да се прави.:sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, nece biti razmatrane zelje tipa: 'ocu 100W u A klasi sa trafoom od 50W i sa 'ladnjakom od 10*10*3 cm i da bude sve 'ladno k'o spricer :character13:

Pa to je najlakše napraviti :)Samo se nipošto ne sme uključivati... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...