Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

http://www.rumoh.eu/...908-woofer.htmlЕво једне згодне вифе за концепт звучника типа АН ......није исто , али врло добар звучник за компресионе кутије типа АН или АР .....стара школа ....мада није лош ни овај http://www.audiophon...0mm-p-3677.html

To je stari model koji se više ne proizvodi. Na bazi sličnih modela su rađene jedinice za AN i Snell.Inače, kod ove jedinice koju si okačio nešto se debelo (međusobno) ne slažu T/S parametri.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledao sam u stari katalog ('98) od Audio Components, i Vifa mid-basova od 8" ima 14 modela.Nekoliko njih je pogodno za ove pomenute varijante za dvosistemac, i išli bi u nešto veću kutiju.C20WJ-19-08M21WJ-09-08M21WN-29-08M21WO-39-08M21WP-05-06P21WN-20-08P21WO-19-08P21WO-20-08

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A taj bass od 30Hz nisam cuo.

Da bi sviralo 30 Hz sa 90 i nešto db, treba ti 15" zvučnik...Pored toga, za zvučnik sa laganom membranom treba veća kutija, što onda opet dovodi do kompromisa u niskim tonovima. Mislim, ova kutija jeste odgovarajuće veličine, ali neće dati ne znam koliko bass-a.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Orginal AN nisam imao prilike da cujem i sigurno sviraju puno bolje od ovih.Ja sam bio spreman da ih kupim posto sve sto sam citao po casopisa je govorilo da je to idealan zvucnik za Jazz/Classical. Tacno je da imaju izuzetna transparentost,veoma su brzi i detalni ali nekako nije mi zvucalo koherentno.A taj bass od 30Hz nisam cuo.Pojacalo nije bilo bas nesto posebno. Dared push pull sa 4X 6V6 lampama.

ne znam ko je to rekao ili izmerio da AN/J ima bas od 30hz. u svakom slucaju ako te zanima original, znas gde ima:)sto se tice price da su to zvucnici za low power, pojacala koja su u AN gami planirana da ovo teraju su PP, OTO (EL84) i SORO (EL34) tako da se radi o snagama od 12 do 25 vati. to u mojoj knjizi i nije neki low power...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....tako da se radi o snagama od 12 do 25 vati. to u mojoj knjizi i nije neki low power...

Kad uskladimo terminologiju ima manje nesporazuma, zar ne? :)Tek sam nedavno upogonio svoj prvi SET sa 211-icama i nakon 120 SS watta meni je to low power, ali razumijem da postoje aficionadosi i sa 3, 2 ili čak 0,5 W SET-ovima i ultra osjetljivim zvučnicima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

100+ dB/W/m :phil_04::character59:

Kako bi inače išta čuo sa ampom od 0,8W!? :rofl:

Da ja ne bih naširoko pisao, pogledaj ovu temu o 2A3 i High-Eff. zvučnicima. Naročito obrati pažnju na sreten-ove postove.

http://www.diyaudio....eakers-2a3.html

edit: Evo rezultata pretrage za High Eff. -- > http://www.diyaudio.com/forums/search.php?searchid=5038311

ima ponešto za čitanje. Ja nisam pretresao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ja ne bih naširoko pisao, pogledaj ovu temu o 2A3 i High-Eff. zvučnicima. Naročito obrati pažnju na sreten-ove postove.

http://www.diyaudio....eakers-2a3.html

Ne da mi se čitati odmah, ali ću pročitati kasnije. Prvo ću do prijatelja da mi ponovo spoji Ivanekov Veliki Horn na 2a3 SET, i da se malo izguštam. ;)

EDIT: Dok sam prvi put editirao post Anubis je napisao skoro ono što sam izbrisao. :rofl:

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bolje potrosi vreme na nesto pametnije, "sreten" nema ni znanje ni iskustvo da pise o visoko osetljivim zvucnicima.

Protrčao sam. Slažem se sa prvim postom koji je napisao u toj temi.Ne boravim na diyaudio.com skoro uopšte, tako da nemam svoju listu sa ocenama ko koliko zna.Teško je postići visoku efikasnost na niskim frekvencima sa (pasivnim) kutijama podnošljive veličine.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam sa ponosom obavestio zenu da ce zvucnicici u dnevnim boravcima biti za 20% manji od onih u mojoj radionicinije rekla nista - navikla secak ni facu tipa "daj sta das" nije napravilano further comments .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam sa ponosom obavestio zenu da ce zvucnicici u dnevnim boravcima biti za 20% manji od onih u mojoj radionicinije rekla nista - navikla secak ni facu tipa "daj sta das" nije napravilano further comments .....

Ja sam s ponosom obavjestio ženu da će zvučnici u dnevnom boravku biti 20% manji od ormara u spavačoj sobi. Sad sam kao i naša obala - razveden! :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kanda krenuo obrnutim redom, prvo uselim nepomično velike zvučnike i pojačalo a ondak useljavam ženu... :sarcastic_hand:EDIT: TV mi svaki mali, ima nabavim projektor.

Ja nabavio plazmu od 53" . Uplasim se kad udjem u sobu. Veca od pojedinih platna za projektore.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...