Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

 

 

probaj na 200 eura

 

ne moraš ga kupiti, izmisli da si trenutno odsutan i da ne možeš da obaviš trgovinu, dobićeš negativnu ocjenu i to je sve

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na ebay.de ima trenutačno jedan (Lenco 75) za 229€ (sofort kaufen/buy now) pa ako dotični puca na to...

Elem, nije meni baš jasno što neki stari, pa makar koliko bili respektabilni gramofoni imaju astronomske cene... (ne mislim sada konkretno na L75,mislim na EMT i slične)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Materijal i rad mi nije stavka u tom smislu jer kada završim ovo onda ga stavljam na policu sa uređajima koji tako izgledaju, biće tangencijalna ručica a... ma ne pričam o tome. Pičam o astronomskim sumama bre za gramofon koji je riljao četrdeset godina u radio stanici.... (svaka mu čast - kada natrčimo na PC muzički server koji je toliko uspešno radio svoj posao od prvog do poslednjeg dana službovanja...) pa bi se pre onda to moglo staviti u paralelu sa oldtimer autom ili motociklom, više sentiment nego realno... Ja da kupujem, pa da odjednom keširam lovu za used turntable, kupio bih ili Technics 1210 ili Denon DP-3000 ili šta slično, neki Micro-Seiki... (pričam o klasi cene koliko me manje-više košta moj rumble-o-matic)... Definitivno ne bih kupovao gramofon za 220 ili 250€ koji moram da rastavim pa da se češem po glavi gde da mu nađem delove koji se moraju zameniti... Za svaki respekt je kada neko staru mašinu preuredi, zameni plinth pa ga napicani da sve pršti, ali onda je to opet, skoro pa isto kao i samogradnja... Za 250€ može da se napravi tanjir kao moj sa sve osovinom, doda kamen/mermer/granit podloga i napravi baza, kupi motor i uradi elektronika za regulaciju. Zvučnica se svakako ne računa a ručica je opet, sasvim posebna priča... O sentimentalnostima naravno, nema smisla raspravljati, to nije racionale...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mogu misliti

 

Najjeftinija nova Clearaudio tangencijalna ručica je oko dve i po kile keka a moj ceo gramofon u materijalu oko deset posto svega toga, sa sve granitom... Vreme da ne računamo, da sam svaki put kada sam našto čačkao oko gramofona, otišao na pecanje, više bi me koštalo. Dakle, ko štedi, vredi. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...