Jump to content

Lakiranje zvucnika


machinori

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 108
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 4 nedelje kasnije...

Vrlo profesionalno uradjeno furniranje, a tek finis stvarno sve pohvale.Mogao si malo poslikati i to furniranje, jel si radio sa gumenim, metalnim valjkom ili sta? Mene zanima kako furnir podnosi lepljenje na oborene ivice frezerom da li se to moze uraditi u kucnim uslovima ? Nikako da isfurniram one fostexe fe166 koje sam napravio evo bice godinu danapozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozda kolega sa foruma lukaluka ima neki savet u vezi furniranja zaobljenih ivica, trazio sam i po stranim sajtovima ali svi furniraju na ostru ivicu

pitam ovde na de otvaram novu temu nadam se da nije problem

jos jednom pohvale za tvoj furnir i lakiranje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je izvodljivo, samo zavisi kakvi su kućni uslovi. Koliki je prečnik zaobljenja? To bi morao raditi od tanjeg furnira, taj kao machinoriev je lepo elastičan, s tim da ako je zaobljenje manje od od R 2cm može da bude malo teže. Nabaci fotku kutija da pogledamo detaljnije da se ne priča napamet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je izvodljivo, samo zavisi kakvi su kućni uslovi. Koliki je prečnik zaobljenja? To bi morao raditi od tanjeg furnira, taj kao machinoriev je lepo elastičan, s tim da ako je zaobljenje manje od od R 2cm može da bude malo teže. Nabaci fotku kutija da pogledamo detaljnije da se ne priča napamet.

mozemo preci u moju temu http://www.diyaudio.rs/topic/437-fostex-blh/ da ne kvarim coveku njegov postinace kutiji jos nije oborena ivica ali ce biti npr ovim frezerom dimenzija fi spolnji 30mm unutrasnji 10mm dubina zakrivljenja 16mm , ali mogu da nabavim i veci ako ce mi biti lakse da zalepim furnir kasnijeevo slike post-67-0-42324800-1302353516_thumb.jpghvala unapred
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

....izgleda da nema svrhe pisati.... 30 Hz u kompresiji od 30 L, pri eff. 91 dB/1W/1m, to ne može ni čarobnjak iz Oza...Sa SS 18W/8535-00 se u 21-22 L kompresiji dobije -6 dB na oko 50 Hz pri eff. od 85 dB/1W/1m.

bas ce proizvodjac da napise u uputstvu fabrickih Brend kutija da zvucna kutija svira do 90Hz na 91db a onda pada odziv te sa 35Hz svira sa 80dbkao sto je kod mene slucaj recimo :sarcastic_hand: nego ce da uracunaju i frekfenciju na -11db u opseg od 90db bez blama :buehehe:primer :Frekventni raspon: 30-40000 Hz Osetljivost: 90 dBmislim i ova specifikacija je moguca ali da se ima drajver u kutiji koji ima osetljivost od 104db :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dear Choky;A million thanks for your enthusiastic mail.You are right; they were great speakers, the old Scan-Speak.We cannot supply you with any parameters for the drivers as they come from atime where Thiel and Small had not yet made their rules about parameters.The speakers are made out of intuition and experience. My father was incharge of Scan-Speak when your speakers were made, and he lived happilywithout knowing about T/S.Best regardsPer Skaaning

ovo vazi i za moje fokale .... kad su ih napravili ovde nije niko znao za T/S parametre :sarcastic_hand: zato ovako dobro sviraju Muuuziku :crazyrocker:a separacija :dodo::sarcastic_hand::wizard::spiteful:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali iskljucivo ako ide iznad 30KHz, tu mi malo fali...

aha - pric'o mi batabane kako ti zasmeta frizider u drugoj sobi :Viannen_loungelizard:

ovo vazi i za moje fokale .... kad su ih napravili ovde nije niko znao za T/S parametre :sarcastic_hand: zato ovako dobro sviraju Muuuziku :crazyrocker:a separacija :dodo::sarcastic_hand::wizard::spiteful:

Miko - ti si ludji od batabaneta :buehehe::sarcastic_hand: ( ne'on blesav zbog onog sto je rek'o machinoriju , nego ..... :character13: ):serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...