Jump to content

Lakiranje zvucnika


machinori

Preporučeni Komentari

The speakers were made out of intuition and experience. My father was incharge of Scan-Speak when your speakers were made, and he lived happilywithout knowing about T/S.

Those were the days my friendWe thought they'd never endWe'd sing and dance forever and a dayWe'd live the life we chooseWe'd fight and never loseFor we were young and sure to have our way.La la la la...Those were the days, oh yes those were the days
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 108
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zabole me za specifikaciju i merenja! Sviraju kvalitetno, a sada i lepo izgledaju! Ma da je moguce i da preterujem... :matrix002:

Preterivanje, u tom smislu, nije zabranjeno... Da jeste...Ne znam kako zvuče, al' izgledaju veoma lepo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zabole me za specifikaciju i merenja! Sviraju kvalitetno, a sada i lepo izgledaju! Ma da je moguce i da preterujem... :matrix002:

ja znam kako sviraju ...... tako da sigurno ne preterujes :crazyrocker:cinjenica je da si udomio Quadove a ostavio ove .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da, Quad je otisao i ustupio mesto necemu sto je po parama jeftinije, a po zvuku (po meni) bolje. Bolje u smislu da je zvuk bogat, nepretenciozan, velikog stage-a. Old school fazon, ali detaljno i precizno. Takodje, zbog ogranicenja moje sobe, mislim da je najveca prednost sto je kutija kompresiona, pa je zvuk "lepo oblikovan".

BTW, slusao sam Quad-ove kod drugara koji ih je kupio, a njegova je soba bas dobra za muziku, i to radi dosta bolje nego kod mene. Zamalo da se pokajem. ;)

Za velike kutije i varioventove nisam imao ni vremena, ni prostora, ni zivaca. Drugim recima, ova Scan-Dyna takva kakva je, za koga je - dobra je. Ma sta dobra - odlicna! :crazyrocker:

Da li mogu da odsviraju 30Hz, to nemam pojma, ali znam da mogu mnogo lepo da odzviraju jazz, funk, fusion, blues, rock...

Krivo mi samo sto sam izgubio fotke od pre restauracije... nebo - zemlja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super si ovo uradio (mada nije kao da već to i sam ne znaš :) ). Verovatno imaš živaca kao slon...Hajde sada daj malo prljavštine. Koliko vremena ti je trebalo da izbrusiš kutije ? Koliko slojeva laka si radio ? Koje granulacije brusnog papira ? itd. Još jednom..... jako izgleda :ok:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa prvo sam ogulio staru farbu. Za to mi je trebalo dobra 3 dana, po sat-dva dnevno. Radio sam grubom smigrlom, pa zatim finijom, ne znam tacno granulacije, mislim da je bila 240 najsitnija, a 40 ona gruba. To sam uradio maksimalno pedantno kako bi furniranje sto bolje ispalo.Furnirao sam palisanderom od 0.6 mm. Sve je to islo jako sporo, mnogo pipav posao. Posle toga sam smirglao sa 500, pa 1000, pa sa 2000 samo malo koliko da predjem.Nakon toga je islo na lakiranje kod gurua, 3 sloja uz matiranje izmedju slojeva. Lak je bio uljani, polu sjajni, Helios valjda.U svakom slucaju, mnooooogo posla i to prljavog. Sve (osim lakiranja) sam radio u stanu pa me zena zamalo nije roknula posto se oduzilo na mesec dana krsa i loma.No, isplatilo se. Zvucnici - check. To sam resio.Ma sve sam resio, samo mi jos gramofon fali. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........................

U svakom slucaju, mnooooogo posla i to prljavog. Sve (osim lakiranja) sam radio u stanu pa me zena zamalo nije roknula posto se oduzilo na mesec dana krsa i loma.

................

Tako sam i mislio. Mesec dana.... povračaču :bad: Kako me drugar ispalio za automehaničarski servis (tu smo trebali da sklapamo i drljamo ove moje kutije), odlučio sam da mudro sačekam sezonu proleće/leto 2011. Sve ću da obavim na terasi. Komšije neka gledaju, ko ih šiša. Neka traje koliko traje, mada mi brže i privlačnije deluje ideja špricgit/lakiranje od furniranja. Privlačnije zbog manje uloženog vremena. Razmišljam se o boji (ne bih baš da držim crne grobine od 150l u sobi) ali mi ništa sem "pavement gray" nije palo na pamet. Pomenuh Gagiju danas čak i maslinasto zelenu :rofl: Eto koliko sam prs'o...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ono i ja sam bio u fazonu da ih izmatiram i da ispraskam auto-lakom, ali mi je prosto bilo zao. Jesam se raspao dok ih nisam doveo u ovakvo stanje, ali zasluzile su ove kutije ovakav tretman, a zauzvrat ce mi pruziti godine cistog zadovoljstva. :beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cvetne tapete su zakon

Ti imaš pravo glasa kad finiširaš svoje. ZZZ ti napravi kutije, popakuje zvučnike unutra, a ti ni tapete po njima da polepiš i to već godinama :sarcastic_hand: . Obavezno slike da postuješ kad završiš :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jok radionicki zvucnjaci se ne ulepsavajua ove za dnevni boravci ( valjda Sonido-sani EV ) ce da se ulepe cvetnim tapetama .iste kao sto su do pola zida :Viannen_loungelizard:

Dok ne vidim slike gotovih zvučnika , ništa ne verujem :tongue10:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti samo ne zaboravi da zoves Gagicu , kad dodje vreme da prikopcate visokotonce :buehehe:a sto se tice mojih gotovih - sviraju u dnevnim boravcima isti takovi kao Machinorijevi ...... samo nisu toliko polepsati :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti samo ne zaboravi da zoves Gagicu , kad dodje vreme da prikopcate visokotonce :buehehe:a sto se tice mojih gotovih - sviraju u dnevnim boravcima isti takovi kao Machinorijevi ...... samo nisu toliko polepsati :sarcastic_hand:

Meni visokotonci ni ne trebaju kad ih ne čujem. Evo, pitaj Bata Baneta :character13: Ako tvoji nisu kao Machinorijevi, onda nisu ni gotovi :tongue10: . Gledaj samo da ti i EV umesto u dnevnoj sobi ne završe na polici kao Lorentz, RFT, Iskra, Tesla ARO, itd. :blum3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...