Jump to content

Induktiviteti


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Sa ovim induktivitetima: fini namotaji Da li neko ima iskustva i kakva su?

Danas sam zvao više puta na fiksni, i nikako da utrefim čoveka da je kući.

Ja sam ranije nabavljao induktivitete sa više izvora, a jedan od poslednjih je bio preko Tome iz Kruševca. Vrlo dobra saradnja.

Problem je što nema više debljina žice tj. širok raspon sa malim koracima. Sada mi trebaju vazdušni sa žicom 1,8 ili 2 mm.

Predlažite još neke koje znate da ovo dobro rade. A dobro podrazumeva dobar bakar, čvrsto namotano, dobro pritegnuto i spakovano,

pa na kraju ceo potopljen u lak a onda dobro osušen. Eventualno i obmotavanje pamučnom trakom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 40
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sa ovim induktivitetima: fini namotaji Da li neko ima iskustva i kakva su?

Danas sam zvao više puta na fiksni, i nikako da utrefim čoveka da je kući.

Ja sam ranije nabavljao induktivitete sa više izvora, a jedan od poslednjih je bio preko Tome iz Kruševca. Vrlo dobra saradnja.

Problem je što nema više debljina žice tj. širok raspon sa malim koracima. Sada mi trebaju vazdušni sa žicom 1,8 ili 2 mm.

Predlažite još neke koje znate da ovo dobro rade. A dobro podrazumeva dobar bakar, čvrsto namotano, dobro pritegnuto i spakovano,

pa na kraju ceo potopljen u lak a onda dobro osušen. Eventualno i obmotavanje pamučnom trakom.

zanimljiva shema sa istog sajta :

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

-instrument koji meri induktivnost je fina završna alatka kojoj prethodi prastari nepre'ebivi programčićza višeslojne vazdušare. (ima kod mene HP rlc kad ustreba)-lak žica, finog kvaliteta ima kod tebe u komšiluku u gočkoj-nervi nisu bitni, to se istrenira na diya :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......-lak žica, finog kvaliteta ima kod tebe u komšiluku u gočkoj-nervi nisu bitni, to se istrenira na diya :sarcastic_hand:

Погрешна информација.Ове у Гочкој не занимају појединци-раде само са фирмама.Тренинг на diya ипак није довољан за мотање :angel0: а инструмент је свакако неминован,јер залуд толики труд ако се не измери намотано и живи у заблуди да је то оно право а на крају нису сви лончићи на броју. :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne, te u gočkoj zanima samo "pečat". bree na kraju će se ispostavi da niko u bgd ataru nema čak ni szr.uzgred, i goč(k)anci umeju da zažmire na 1 oko (šuš-šuš ili frit-frit).što se tiče proračuna i motanja - i merenja, moože. daj da se nešto namota pa da vidimo veličinu zablude.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa ovim induktivitetima: fini namotaji Da li neko ima iskustva i kakva su?Danas sam zvao više puta na fiksni, i nikako da utrefim čoveka da je kući.Ja sam ranije nabavljao induktivitete sa više izvora, a jedan od poslednjih je bio preko Tome iz Kruševca. Vrlo dobra saradnja.Problem je što nema više debljina žice tj. širok raspon sa malim koracima. Sada mi trebaju vazdušni sa žicom 1,8 ili 2 mm.Predlažite još neke koje znate da ovo dobro rade. A dobro podrazumeva dobar bakar, čvrsto namotano, dobro pritegnuto i spakovano, pa na kraju ceo potopljen u lak a onda dobro osušen. Eventualno i obmotavanje pamučnom trakom.

Ne znam kakav im je kvalitet. Nigde ne pise koju klasu zice koriste. Najbolja klasa je H (1-i sloj laka pa pecenje, pa 2-i sloj laka pa pecenje pa 3-i sloj i pecenje). Koliko te npr. do sada dolazio kalem od 10mH 1.8-2.0mm zica?Koliko zavrsnih slojeva laka, 1 ili 2? Kako lakira, dali potapa u lak(losija opcija) ili koristi spricu? I dali je se nekada desilo da ti ili bilo ko naruci npr 1.0mH a ono dodje 1.0001 ili vise?Slika sa istog linka

post-672-074995300 1286974901_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za skretnice je gotovo nebitna većina navedenog...Nebitna debljina laka jer se ne zagreva zavojnica toliko. Bitno je da ne spada sa žice (kvalitetan lak) i da ga ima po celoj žici. 1, 2 ili 3 sloja ne pravi razliku...Što se tiče tolerancije, bitno je da umesto 1.0 mH ne dođe 1.1 mH. To bi bilo odlično ako bi se naručio 1.0mH, a da se dobije 1.0001 mH pa čak i 1.0008 mH :DJedino se slažem da ima razlike u slučaju kada se lak nanosi posle namotavanja svakog sloja i kada se već namotana zavojnica potopi u lak. Ne može lak baš svuda da prođe. Mada ako prenoći zavojnica u laku nije isključeno da neće da prodre svuda ako je ređi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače, potvrđujem info o Gočkoj i o lak žici koja se tamo prodaje. Prodaje se, naravno, na kilogram bez obzira na debljinu. Ako se uzima ceo kotur (što je oko 22kg) cena je neznatno niža u odnosu na to kada moraju da prodaju samo par kilograma kada je cena 950 dinara po kilogramu. Imaju na lageru 1.8mm i 2mm (za te debljine sam pitao), a ja imam drugara koji ima registrovan servis i voljan je da mi pomogne. Ako se ne budemo snašli za gotove zavojnice, dobrodošli su svi na neki omanji GB ali da uzimamo istu debljinu žice i da se nakupi barem dva-tri kg materijala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Uh, ote mi vakuum iz tastera.

To rade samo u NASA motaonicama.:connie_nutzo:

.

jednostavno za napraviti

treba ti kompresor od zamrzivaca ( po mogucnosti od nekog jaceg ) i komora - koja se moze napraviti od kucista drugog - neispravnog - kompresora ; komora vezana armiranim crevom na ulazni vod kompresora

posuda za spulnu/trafo , stavi se spulna/trafo , naspe se lak - posudu stavis u komoru

poklopis poklopcem komoru odgore , pritisnes isti , ukljucis kompresor

kad vidis da se bas debelo pati - zatvoris ventil na veznom crevu , iskljucis i odes da prespavas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...