Jump to content

Shunt regulator 78xx formata


Impuls

Preporučeni Komentari

mislim da je dovoljno nizak ......

seti se da je ideja bila dase napravi cheap&dirty poboljsana zamena za 3pin serijske regove , a ne visokosofisticirana skalamerija od 2 dm^2

ovo radi bolje od 317 u extended konfiguraciji .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 162
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

mislim da je dovoljno nizak ......

seti se da je ideja bila dase napravi cheap&dirty poboljsana zamena za 3pin serijske regove , a ne visokosofisticirana skalamerija od 2 dm^2

ovo radi bolje od 317 u extended konfiguraciji .......

Znam, znam. Pitam ponajvise zbog teme u vezi DIY prodaje koju sam pokrenu - cisto da mogu jedan potencijalni proizvod da uporedim sa slicnim proizvodima cene do recimo nekih 40-ak evra.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Je li, Zen, može li ovaj regulator, tj pločica, da se koristi kod napajanja za onaj moj mali motorin za granafor? Ne znam šta mi bi pa sam se obezbedio sa po 20 komada i za 78xx i za 79xx liniju... Mislim, čisto pitam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa - uz malu prepravku - mogao bi da regulises jedno 40 motora sa tih 40 plocica:shakehands:

AAAARRRGGGGHHHHHHHHH :fouetaa:Ma ja pitao da li može pločica i koncept ovog regulatora da se iskoristi za napajanje i regulaciju ovog jednog motora, sa jednom pločicom jer već imam pločice i sasvim dovoljno da imam za sve što bi mi moglo zatrebati u nekoj budućnosti...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AAAARRRGGGGHHHHHHHHH :fouetaa:Ma ja pitao da li može pločica i koncept ovog regulatora da se iskoristi za napajanje i regulaciju ovog jednog motora, sa jednom pločicom jer već imam pločice i sasvim dovoljno da imam za sve što bi mi moglo zatrebati u nekoj budućnosti...

Tvoje pitanje je bilo sasvim jasno, bas kao i Zenov odgovor. E sad, sto su mu skoro svi odgovori sa :cheers: i :shakehands: ne znaci da nisu tacni...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Ackermann racunjac :molim procitati moj odgovor na vase pitanje i pokusati naci znacenje u njemu ....... molim - procitati a ne samo preleteti ocima .......... tip: podeli odgovor sa 40 i dobices ga ........ u jednini :shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma obrisacu ja njih dvojicu - Izvor Svih Zala Na Vorumu !!:shakehands:edit:vidis sta ti je moc navike - nije Sipi u ovom slucju - no Pile ....... kad sam se navik'o na Munze klipove u tockove :fouetaa:sram te bilo Pile - povodis se za njim :cheers::cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stara prica - Steinika ulece u sve zive threadove sa svijom Fpetovima, roletnama,ringispilima ....... onda se ukljucuje Sipi ..... i ode thread u offtopik.......:shakehands:

E to si u pravu - ponese me dobro raspolozenje a stvarno bi trebalo raditi sledece:- ko ocigledno gresi - ne ispravljati (svako voli svoje zablude, svesne ili nesvesne) jer je u prirodi coveka da ispravke dozivljava kao atak;- pruzati pomoc i savete samo tamo gde se to trazi, i to samo direktno i poimence;- ono sto se uradi, treba predstaviti i odgovoriti na pitanja;- zezanje i dobacivanje za stolom svesti na Off Topic deo foruma.Jel' OK ovako (forum je nas i nov, 'ajde da se dogovorimo) ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to si u pravu - ponese me dobro raspolozenje a stvarno bi trebalo raditi sledece:- ko ocigledno gresi - ne ispravljati (svako voli svoje zablude, svesne ili nesvesne) jer je u prirodi coveka da ispravke dozivljava kao atak;- pruzati pomoc i savete samo tamo gde se to trazi, i to samo direktno i poimence;- ono sto se uradi, treba predstaviti i odgovoriti na pitanja;- zezanje i dobacivanje za stolom svesti na Off Topic deo foruma.Jel' OK ovako (forum je nas i nov, 'ajde da se dogovorimo) ?

sto se drustvo u kafani manje brine - to bolje ;tu su konobari bas da izbace kad neko od zalutalih pobrljavi :fouetaa:dakle- ne brini .kome smeta dobar off , neka menja forum .a los off se lako prepozna .edit : moram i ja nekad da se zekim - ne mogu ni ja stalno da budem ozbiljan ..... :shakehands:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma obrisacu ja njih dvojicu - Izvor Svih Zala Na Vorumu !!:shakehands:edit:vidis sta ti je moc navike - nije Sipi u ovom slucju - no Pile ....... kad sam se navik'o na Munze klipove u tockove :fouetaa:sram te bilo Pile - povodis se za njim :cheers::)

Evo stidim se :) Mada si se z...o, i dalje je munze konza. Rodjen u Zemunskom porodilištu i jedan deo života proveo u Filipa Višnjića (ko zna zna) :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

može koja napomena u vezi shunt regulatoraUmjesto R3 ispod Zenera staviti JFET, koji služi kao CCS. Ne ide svaki, JFET mora da radi na Q3 Vbe naponu + pad napona na R4.Ima Toshiba fine JFETove sa niskim Vgs(off), kao 2SK117, 2SK170,...Umjesto R5 isto staviti JFET.Umjesto Q3=BC546B, staviti "low-noise" tranzistor sa visokim pojačanjem. BC550C ili slično.Q4 onda ne treba PNP Darlington.Umjesto Zenera bolje koristiti 2 ili 3 LED u seriji, zavisno od napona.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

može koja napomena u vezi shunt regulatora...

Dobro dosao Storm!Sve su ti primedbe na mestu, medjutim momci su kao projektni zadatak postavili sto nizi part count a da bude bolji reg. od 78xx/79xx regova.Dakle ne trazi se po svaku cenu najbolji shunt vec sto kompaktniji, uz pristojne performanse.Treca primedba (BC550C) moze da se usvoji a da part count tj. gabariti ne porastu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

može koja napomena u vezi shunt regulatoraUmjesto R3 ispod Zenera staviti JFET, koji služi kao CCS. Ne ide svaki, JFET mora da radi na Q3 Vbe naponu + pad napona na R4.Ima Toshiba fine JFETove sa niskim Vgs(off), kao 2SK117, 2SK170,...Umjesto R5 isto staviti JFET.Umjesto Q3=BC546B, staviti "low-noise" tranzistor sa visokim pojačanjem. BC550C ili slično.Q4 onda ne treba PNP Darlington.Umjesto Zenera bolje koristiti 2 ili 3 LED u seriji, zavisno od napona.

Isprobao skoro sve sa tvog spiska i :rofl: Može čak vrlo pristojno da se upakuje na postojeću pločicu, bez da se nešto puno prepravlja.E sad da li će te promene da se čuju, možda, ali mislim da ne.Udri na kvantitet. Gde god mesto vidiš, a ti shunt posadi :character13: Džaba ti dobar shunt, kad je na pr. Philips napravio cirkus od svojih player-a. Sve regulatore je nagurao u jedan ćošak, i onda vukao dugačke vodove do uređaja. S druge strane Sony 227esd ima 6 regulatora a 3 (+-5,-15)koji napajaju dac-ove se nalaze na santimetar od njih. Hteo sam da kažem dobro je to, ali ima jooooš togaaaaaa... :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...