Jump to content

Windows 7


chakija

Preporučeni Komentari

Live CD je već odrađen savršeno (ako savršeno postoji) u 9.04, a 9.10 je došao doteraniji nego bilo koja prethodna verzija Ubuntua. Ko god izjavi da mu Windows više uopšte ne treba, savršeno ga razumem i u suštini i odobravam. Mene, eto maler zbog bar jedne opake aplikacije ne prestaje da prati i hteo-ne hteo, bez win platforme izgleda da još duže vreme neću moći. Privatno da, već poduže vreme, ali mi za privatno slabo šta ostane vremena kad nemam vremena ni pojačalo da završim... :buehehe: Priča o win7 je samo pokušaj da onima koji nisu "spremni" za Linux olakšam, makar malo muke oko odluke.Što se tiče "sebičnosti", Win7 to definitivno jeste, i nipošto se ne sme instalirati kao drugi po redu jer jeste činjenica da ne uzima u obzir ništa drugo što je instalirano na istoj ili nekoj drugoj postojećoj particiji ili hard disku u računaru. Dakle, ako kome dođe u kombinaciju dual boot se recimo w7 i Karmik Koalom (ili pak neki drugi distro), obavezno prvo instalirati w7 (preporučio bih pripremu particija, if any; sa Live CD-a) a potom i Linux na čisto, iz dva razloga, prvi je već naveden (konflikt win7 vs neki drugi OS) a drugi je činjenica da Ubuntu 9.10 dolazi sa GRUB2 umesto pomalo zastarelog GRUB1 i naravno, po defaultu particija se formatira u EXT4...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 107
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Imam sreću da je sve što mi je potrebno prisutno i u Linux verziji. Zato sam "bahat" u svom propovedanju Linux-a. No, svestan sam da ima stvari za koje je, ako su neophodne, neophodno imati i M$. Nisam isključiv...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2.3.2010. at 23:18, 'Živorad reče

Imam sreću da je sve što mi je potrebno prisutno i u Linux verziji. Zato sam "bahat" u svom propovedanju Linux-a. No, svestan sam da ima stvari za koje je, ako su neophodne, neophodno imati i M$. Nisam isključiv...

Tako smirenoj i razumnoj osobi, sigurno nije potrebno da ode i zabavi se na https://www.crazygames.com/game/whack-your-boss..Kišobran i monitor nisu loši, olovka je surova, a tastatura... :buehehe:koga mrzi da istražuje: http://www.doodie.com/anger_management_101.php :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Resenje za nase dileme: dizati W7 sa eksternog USB drajva :buehehe: Kako: pise ovde

Jel' ovako: :cheers: Pismo korisnika servisu racunaraDobar dan!Kada zelim da kopiram film na USB flash, pritisnem dugme "Paste", ionda mi se pojavi neki tekst kako nema dovoljno mesta na USB-u. Posletoga pritisnem dugme "Paste shortcut", i onda vec stane film na flash.Problem se javlja jedino, kad hocu da ga pokrenem na tudjoj masini,jer onda se javi poruka da ne moze da nadje film. Ovo je jako cudno,posto sam sigurna da je film na flashu, jer na mojoj masini normalnomogu da ga pokrenem sa USB-a. U cemu je problem?HvalaCecaOdgovor :Draga Gospodjo!Ne mozete utrpati svoju bundu u torbicu. Cedulja sa natpisom, da jebunda u ormaru, pak staje u torbicu. Znaci ako ste kuci i procitatecedulju iz torbe da je bunda u ormaru, onda cete je tamo i naci.Situacija se komplikuje ukoliko se nalazite kod drugarice i procitatesa cedulje da se bunda nalazi u ormaru. U njenom ormaru mozete trazitido nedogleda, Vasa bunda sigurno nece biti tamo.Pozdrav:Korisnicki servis
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj nacelnik stalno donosi fleske sa kucnog racunara i cudi se sto ne moze da otstampa dokumente . Jel da napomenem da su na fleski samo precice.Godinama ne mogu da ga naucim razlici izmedju precice i dokumenta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stoj Stojko!

Ne pricamo o 'flash' memoriji, 'stick' privesku iliti kako ga vec zovedu - pricamo o eksternom hard drajvu!

Ozbiljnom: WD Passport / IOmega Prestige / LaCie d2, Rugged / Seagate / Maxtor / Verbatim ...

500G, 1TB, 1.5TB

5400RPM 7200RPM

USB hard drajv.

Sas diskovi sto se vrtu Gentleman

Sa stick-a sistem podizem i nosim uz sebeka sa MojoPac

(nije lepo radio jedino u serverskom okruzenju gde su korisnicka prava na radnim stanicama ogranicena)

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa stick-a sistem podizem i nosim uz sebeka sa MojoPac(nije lepo radio jedino u serverskom okruzenju gde su korisnicka prava na radnim stanicama ogranicena) :cheers:

Lepo kaže, "...any PC with Windows XP..." Pa to baš i nije "any PC"... :buehehe:http://portableapps.com/ deluje sasvim solidno kao isto ali malo drugojačije... Problemi počinju kada dotični PC počne priču sa "This device can perform faster... bla bla bla..."Mojo: Note: MojoPac will NOT install on USB 1.1 devices as they are too slow to provide an optimum MojoPac experience for running applications.Host PC is any Windows PC that you would like to connect your MojoPac device to in order to launch your MojoPac.Operating Systems: * Windows XP* (32-bit version ONLY) o Home/Pro (SP2, SP3) o Media Center Edition (2003, 2005)Dakle, moj 64-bitni 7 i Ubuntu, nix... :cheers: Za portableapps kaže: System Requirements: Windows 2000/XP/Vista/7 and WINE on Linux/UNIX
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Znam da je pitanje bezveze, i nije čak ni bitno ali... Imam win7 na dve mašine. Jedna je moj novi "workstation" a druga laptop. Isti instalacioni, drugačiji hardver, i u suštini, nemam problema. Međutim... Ćera mi se zainteresovala za igranje šaha i dopalo joj se što može da odigra protiv računara. Promenom boje figura, tabla se zarotira i odabrana boja je "bliže" igraču. I to sve radi na laptopu. Kada sam odlučio da odmorim malo mozak i odigram i ja jednu tu i tamo, na "workstation" mašini ne okreće tablu već mogu da igram samo sa belim figurama na mojoj strani. Ako odlučim da želim da igram crnim figurama, bele i dalje ostaju s moje strane a ja moram da igram "unatraške"... Da je do hardvera, nije, jer je laptop kudikamo slabiji i sve radi, a da je do softvera... pa ne znam. Stvar je u tome da sam probao sa "deaktiviranjem" igre (deinstalacija kao opcija ne postoji) i ponovnim aktiviranjem nakon restartovanja mašine, ali ista meta, isto odstojanje... Nije problem, ali me malo iritira... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crnci... Meni je već tako postavljeno... :buehehe: Ništa, vredelo je pokušati...Hah, našao sam mu kvaku... "display animations" jeste zakačena ali i zasivljena pa sigurno postoji konflikt zbog kojeg ne dozvoljava rotaciju... Mrzim kad MS misli da pravi najbolje drajvere na svetu... :salute:Po starroj dobroj navici, naviknut na drtine i starež od komputera, podesio sam u setingu desktopa "best performance" i isključio sve efekte... Naravno... Sad radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Welkom tu de klab. Mislim da nećeš zažaliti. Ima dosta stvari koje nisu kao kod XP, ali prava sreća će te obasjati kad promeniš ceo frikin' hardver (osim sistemskog diska) a po pritisku na "power" dugme, win7 bootuje bez ikakvih negodovanja!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, veoma jednostavna instalacija...automatsko preuzimanje drajvera...laka podesavanja...odlican je, nema stasedam dana ga imam i jos nisam uocio ni jedan problem

Isprazni "downloads" folder pre nego radiš backup. I taj folder ide u backup a ako imaš puno filmova i muzike, backup može da poraste na mnogo gigabajta i minuta da se uradi proces. Nalazi se u Users/ime usera/...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...