Jump to content

Feritni loncici i neki kondenzatori


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

Dakle ima dva veca i cetiri manja feritna lonceta kao sto su na slici.

Mnji su od prilike spoljasnjih dimenzija fi30 x 17, dok su veci fi38 x 20. Mogu li se oni iskoristiti pametno, kao na primer ovi veci za trafoe kao sto je Daudio pravio za CDP, a ovi manji na primer kao izlazne zavojnice na Pulse DAC-u ( http://sites.google....nos-tda1543-dac )? Ili pak nesto pametnije....

post-193-083055200 1281812743_thumb.jpg

Drugo pitanje, mogu li ovi kondenzatori na put signala?

ISKRA 68000 pF 1% KSC.

post-193-073982000 1281812886_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

1.Незнам како изгледају ферити испод поклопаца,али ако имају слободног простора 5х15mm за смештај намотаја,може се ту богами подаста намотаја сместити.Питање је какав је ферит,тј. колика му је пермеабилност и колика се индуктивност може извућиУ сваком случају може се пробати.Оно што је сигурно,могу се користити као добре пригушнице за рецимо грејање директно грејаних цеви.2. кондензатори од 6n8 су врло мале вредности да би се нашли на путу сигнала.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...2. кондензатори од 6n8 су врло мале вредности да би се нашли на путу сигнала.

Mozda u filterima, RIAA i sl. :scratch_head:Presvuceni stirofleksi, jel' da?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice kondenzatora, hteo sam ih staviti paralelno PIO kondenzatorima od 4mF na izalazu iz AIKIDO preampa cisto radi fore (mozda dobijem nesto na visim i srednjim frekvencijama).I da, mislim i ja da su stirofleksi.Sto se ferita tice, znam da su izvadjeni iz vojnog uredjaja koji se koristio u telefoniji ili radiovezama, takodje u n jemu su bili i ovi kondenzatori, ima ih jos samo drugih vrednosti. Verovatno je to sve sacinjavalo nekakve filtere......... Ima prednju masku od tog uredjaja pa cu je slikati.Sad se setih, ima unutra i nekih sitnih Ge tranzistora.Inace, trebace mi jedna RIAA u buducnosti pa moze i neka preporuka... Cisto da malo razmisljam o tome.Jezgra cu da izmerim sutra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ау,сад још само да се пресаберем и одузмем.Лепо си то нацртао...... Само ја ту нешто не успевам да се снађем,зар није било једноставније да даш величину места за намотаје у 2 ординате 4mm*12mm.Као што рекох све зависи од врсте ферита,мада,обзиром да висина тела није у повољном односу са ширином тешко да ће ту намотаји који стану успети да у коализији са феритом дају неку велику индуктивност.Да би се добила што већа индуктивност потребно је да висина калема буде што већа(кад се завири у ону силну математику)Остаје само да се проба. :moil:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Sticajem okolnosti sam dosao u posed vintage monofaznog elektromotora (nekih 35-40kg zive vage) koji ima centrifugalni regulator i tri poveca kodenzatora za pokretanje. Dva konda su precnika 10 a visine 20 cm a treci je nesto manji. Posedujem i rezervni komplet tih istih kondova ali nijedan od njih nema oznaku.Pitanja1. Da li neko zna makar otprilike koje su tu vrednosti napona i kapaciteta u pitanju?2. Da li je moguce upotrebiti te kondove u mirnodopske svrhe, tj. za neku skretnicu i slicno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...