Jump to content

Биљана Платно Белеше


gaggia

Preporučeni Komentari

Gaggia - AlhemičareZaslužuješ naziv - Velikog Alhemičara - sa svim pripadajućim počastima.Nemoj koristiti vruću vodu zato što ubrzava proces, dovoljna je i temperatura 30 stepeni tj. dnevna.Koristi 2 - 3 supene kašike sode na tih 20 - 25 litara vode u kanti.Proces treba da je sporiji a inače je buran.Povremeno vadi hladnjak i proveravaj koliko je nagrižen, obriši krpom ili nekom četkom pa ponovo uroni u rastvor sode.U protivnom ćeš uništiti hladnjak prejakim nagrizanjem.Šta nameravaš posle kao finiš na površini hladnjaka ?

Хвала, хвала Г Лео! Е баш овакав савет ми је добродошао! Изгледа да је синоћ био проблем прејак раствор и врућа вода.. Чиме бих могао да вежем хладњак да бих га помоћу тога обртао, вадио, потапао? Пескарење нисам хтео, јер ми не одговара онај мат који се добије после тога..за прво време ништа нећу даље сем чишћења, али касније сам намеравао еколсажу..не знам ни за једну другу варијанту што се финиша тиче..

Sada vidim gde ste pogrešili i zbog čega je došlo do tako burne hemiske reakcije,pa pomešali ste Lav i Jelen ,a to se ne sme raditi,ajd Staropramen se jaši i sa jednim i sa drugim ,ali ova dva NIKAKO ne mešati.Dobro je da su flajke od 1/2 litra ,da su bile granate oid 2 litra najebalo bi pola naselja.

Хмм, ја нисам одустајао од Лава! Старопрамен нисам ни стигао да пробам, а Јелена су пили неки пацери :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 139
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Хмм, ја нисам одустајао од Лава! Старопрамен нисам ни стигао да пробам, а Јелена су пили неки пацери :Viannen_loungelizard:

Apsolutno se slažem LAVČINA je zakon. :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... што се није родио, а да зна..

Taman posla, ko ce sve da zna !? Al' uvek ima neko ko zna - ako je nesto oko metala pitas Leonarda, iako on vise tvori nego zbori (takvi smo ti svi zemunci - tihi i nenametljivi...) :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Старопрамен нисам ни стигао да пробам...

I nemoj! Ovo sto prodaju kod nas nije proslo pored Prazskog Staropramena (dve i po godine sam ziveo u Pragu i pio ga svaki dan). Ono je divno, PH bazno pivo, fantasticne arome, a ovo kod nas je neka urinoidna kiselica, od jedne case tog sranja imao sam dzgaravicu ceo dan... :bad:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I nemoj! Ovo sto prodaju kod nas nije proslo pored Prazskog Staropramena (dve i po godine sam ziveo u Pragu i pio ga svaki dan). Ono je divno, PH bazno pivo, fantasticne arome, a ovo kod nas je neka urinoidna kiselica, od jedne case tog sranja imao sam dzgaravicu ceo dan... :bad:

Sipi čoveče,ne pominji PH vrednost i kiseline ko zna šta još može da im padne na pamet!!!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taman posla, ko ce sve da zna !? Al' uvek ima neko ko zna - ako je nesto oko metala pitas Leonarda, iako on vise tvori nego zbori (takvi smo ti svi zemunci - tihi i nenametljivi...) :buehehe:

Пааа, сад знам кога да питам..него ја мислио, то је стандардна ствар, уобичајен начин, мало екстремнији, сви то могу..кад оно.. :blackeye:

I nemoj! Ovo sto prodaju kod nas nije proslo pored Prazskog Staropramena (dve i po godine sam ziveo u Pragu i pio ga svaki dan). Ono je divno, PH bazno pivo, fantasticne arome, a ovo kod nas je neka urinoidna kiselica, od jedne case tog sranja imao sam dzgaravicu ceo dan... :bad:

уфффф!!! ја се таман понад`о!!!! ништа, и даље имамо ЛавА!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Хвала, хвала Г Лео! Е баш овакав савет ми је добродошао! Изгледа да је синоћ био проблем прејак раствор и врућа вода.. Чиме бих могао да вежем хладњак да бих га помоћу тога обртао, вадио, потапао? Пескарење нисам хтео, јер ми не одговара онај мат који се добије после тога..за прво време ништа нећу даље сем чишћења, али касније сам намеравао еколсажу..не знам ни за једну другу варијанту што се финиша тиче..

.

E moj dragi Alhemičaru, onda nisi trebao ništa dirati i izlagati se otrovima.

Firma koja će ti raditi eloksiranje radi i razeloksiranje odnosno čišćenje, samo im treba reći da ga lepo očiste.

To ne košta puno, taman koliko pakovanje sode i izgubljeno vreme za akciju.

Nema veze, ako si raspoložen za novi pokušaj samo napred, samo se čuvaj. Jedne su oči i ruke.

Hladnjak pre umakanja u sodu možeš vezati debljom alumijumskom žicom.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Алуминијум је врло незахвалан за рад. Овакво чишћење хладњака једноставно нема сврхе. Ако сте хтели да изгледају лепо, требало је у топлу воду да сипате течност за судове и оперете их механички (крпом, четком, сунђером), а најпрљавије делове зеленим делом кухињског сунђера, фином жицом за тефлон или водобрусним папиром градације 1000. После тога следи испирање текућом водом и брисање сувом памучном крпом. И то је све.Потапање алуминијума у раствор живе соде је већ почетни део процеса елоксирања. На тај начин се уклања слој алуминијум оксида. Ако се ту стане, за пар минута почиње оксидација алуминијума и за неколико сати слој је опет на површини хладњака.Пескирање му дође на исто, скинеш му слој, а он се опет сам направи.Моја препорука: удрите по пиву, а посао препустите Биљани, нека бели хладњаке, нарочито ако на крају треба да буду црни.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

E moj dragi Alhemičaru, onda nisi trebao ništa dirati i izlagati se otrovima.

Firma koja će ti raditi eloksiranje radi i razeloksiranje odnosno čišćenje, samo im treba reći da ga lepo očiste.

To ne košta puno, taman koliko pakovanje sode i izgubljeno vreme za akciju.

Nema veze, ako si raspoložen za novi pokušaj samo napred, samo se čuvaj. Jedne su oči i ruke.

Hladnjak pre umakanja u sodu možeš vezati debljom alumijumskom žicom.

.

Ако сам добро разумео, елоксажа није баш јефтина, што ће рећи да је то за сада на дугачком штапу. Као што већ негде поменух, циљ ми је био да припремим хладњаке, тако да се од њих може саставити кутија, која ће, када буде дошло до изградње одређеног појачавача, бити додатно финиширана, али можда и овако да остане. Могу да преживим и без елокса..Дакле, за сад је финиш лепо очишћен хладњак.

А извин`те, где да нађем ал жицу?!

Алуминијум је врло незахвалан за рад. Овакво чишћење хладњака једноставно нема сврхе. Ако сте хтели да изгледају лепо, требало је у топлу воду да сипате течност за судове и оперете их механички (крпом, четком, сунђером), а најпрљавије делове зеленим делом кухињског сунђера, фином жицом за тефлон или водобрусним папиром градације 1000. После тога следи испирање текућом водом и брисање сувом памучном крпом. И то је све.

Потапање алуминијума у раствор живе соде је већ почетни део процеса елоксирања. На тај начин се уклања слој алуминијум оксида. Ако се ту стане, за пар минута почиње оксидација алуминијума и за неколико сати слој је опет на површини хладњака.

Пескирање му дође на исто, скинеш му слој, а он се опет сам направи.

Моја препорука: удрите по пиву, а посао препустите Биљани, нека бели хладњаке, нарочито ако на крају треба да буду црни.

Чек, чек... пробао сам са топлом водом и детерџентом, али слаба фајда - скинут гареж и прљавштина, али је остао оксид - беле мрљице по читавој површини..

Па чекај, у каквом се онда стању алуминијум - хладаци, плоче - налази када нема тог оксида, а није елоксиран? Циљ је да се отарасим тог оксида, да хладњак поприми изглед обичног алуминијума, нетретираног..не умем баш добро да се изразим, али ми није јасна ова, после пар сати, поновна појава ал оксида..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ако сам добро разумео, елоксажа није баш јефтина, што ће рећи да је то за сада на дугачком штапу. Као што већ негде поменух, циљ ми је био да припремим хладњаке, тако да се од њих може саставити кутија, која ће, када буде дошло до изградње одређеног појачавача, бити додатно финиширана, али можда и овако да остане. Могу да преживим и без елокса..Дакле, за сад је финиш лепо очишћен хладњак.

А извин`те, где да нађем ал жицу?!

Чек, чек... пробао сам са топлом водом и детерџентом, али слаба фајда - скинут гареж и прљавштина, али је остао оксид - беле мрљице по читавој површини..

Па чекај, у каквом се онда стању алуминијум - хладаци, плоче - налази када нема тог оксида, а није елоксиран? Циљ је да се отарасим тог оксида, да хладњак поприми изглед обичног алуминијума, нетретираног..не умем баш добро да се изразим, али ми није јасна ова, после пар сати, поновна појава ал оксида..

.

Ne brini za bezbojni oksid na površini Al, rekoh ti da kada budeš eloksirao hladnjak svakako mu predstoji temeljno čišćenje.

Nećeš biti na gubitku.

Aluminijumska žica se može naći u prodavnici Rajan u Zemun Polju.

U Beogradu tj. s one strane Save verovatno u Džip Komercu, nisam sasvim siguran.

Možeš koristiti i plastičnu užad, manilu, kako li se već zove ono čime se vezuju džakovi.

Njih soda ne nagriza.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Па чекај, у каквом се онда стању алуминијум - хладаци, плоче - налази када нема тог оксида, а није елоксиран?

Al je jedan od onih metala koje oksidacija napada samo površinski za razliku od Fe. Taj površinski sloj oksida ne dozvoljava dublju/daljnju oksidaciju. Ukoliko ga ne eloksiraš (a time zapravo prekrivaš površinu aluminija nećim drugim) on će uvijek ispočetka površinski oksidirati.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Ne brini za bezbojni oksid na površini Al, rekoh ti da kada budeš eloksirao hladnjak svakako mu predstoji temeljno čišćenje.

Nećeš biti na gubitku.

Aluminijumska žica se može naći u prodavnici Rajan u Zemun Polju.

U Beogradu tj. s one strane Save verovatno u Džip Komercu, nisam sasvim siguran.

Možeš koristiti i plastičnu užad, manilu, kako li se već zove  ono čime se vezuju džakovi.

Njih soda ne nagriza.

.

Си, шеф! Сад ми је јасно! Иначе, чини ми се да то зову и рафија.. Има да се набави где и сода, у продавници пољопр хемије

Ne znam šta je ko drugi rekao, ali ako još nisam blesav, ja rekoh da se uzme industrijski deterdžent i četkica za zube a ne baza pa kiselina... Bemliga, ja izašao iz škole sa skoro čistom peticom iz hemije (prosek oko 4.56, valjda) i mislim čak i da sam rekao da nikako ne valjaju bazno i kiselo jedno na drugo... Dakle, rekoh mu detergent... Da ne bude insinuacija... Posle meni da stigne račun za piće koje nisam naručio...

Не не, намерно сам рекао да сам ја брзоплетио, а да су ваши савети били добронамерни, понајвише твоји! Лепо си ме упозорио. Она прича о несталом ланцу ме је прилично довела у стање опреза. Дакле, пробано је врућом водом и детерџентом, али као што рекох, јадни резултати, јер су хладњаци прилично оксидирали. Сво пиће одавде је искључиво на мој рачун!

Ma jok, to je kad ti dođu gosti i daš im pepeljaru koju si sam pravio ;)

Nego gde to gori, ko je rekao da je ekološka ravnoteža narušena?

Пушило се човече, умало се не побих са комшијом, гуме цврче, размишљам о томе као ће у току ноћи фелне комшијских кола да буду до пола...како да узмем кредит, како жени у шналу да погледам..али комараца у нашем крају више нема..барем не у радијусу од 20так метара око мог дворишта.. :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta je ko drugi rekao, ali ako još nisam blesav, ja rekoh da se uzme industrijski deterdžent i četkica za zube a ne baza pa kiselina... Bemliga, ja izašao iz škole sa skoro čistom peticom iz hemije (prosek oko 4.56, valjda) i mislim čak i da sam rekao da nikako ne valjaju bazno i kiselo jedno na drugo... Dakle, rekoh mu detergent... Da ne bude insinuacija... Posle meni da stigne račun za piće koje nisam naručio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... nikako ne valjaju bazno i kiselo jedno na drugo...

Odma' da ides da ti vrate prase sto si im odneo da ti poklone 5 iz hemije! :DNajbolji nacin za uklanjanje tog dzumbusa koji je napravljen jeste proces neutralizacije - u bazni rastvor treba dodati rastvor kiseline sto za rezultat ima potpuno bezopasan rastvor soli -> HCl + NaOH = NaCl + H2OKako neutralizacija ne bi bila burna (moze i do eksplozije da dodje) i kiselinu i bazu treba sto vise razrediti hladnom vodom.Dakle, ako se napravi dzumbus kiselinom -> polivaj bazom i obrnuto...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da i drugima pojasnim ono drugo. Onomad, kao mlađi i neiskusniji momak, rešim ja da picnem biciklo a pošto je stajala na dvorištu i kisnula, nakupilo se malo rđe i na lancu. Ja čuo da ima sredstvo protiv rđe, "Antirost" i ja odem u radnj, kupim litar i skinem lanac s bicikle i u čašu od jogurta smotam lanac i prelijem antirostom. Pošto sam imao i drugi, odmah namontiram drugi lanac i potpuno zaboravih na ovaj u čaši sa antirostom. Par nedelja kasnije, setih se lanca. Odem po čašu, i gledam, nema više antirosta, ispario. Ali avaj, kukala mi majka, nema više ni lanca! Samo parče sivkastocrnog ćumura. Liči na lanac, ali se pretvorio u grumen koji se raspada, baš kao drveni ugalj čije ime iskoristih da opišem šta je ostalo... Od tada svakoga ko se misli petljati sa hemijom i metalima upozoravam na moguće opasnosti i posledice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odma' da ides da ti vrate prase sto si im odneo da ti poklone 5 iz hemije! :DNajbolji nacin za uklanjanje tog dzumbusa koji je napravljen jeste proces neutralizacije - u bazni rastvor treba dodati rastvor kiseline sto za rezultat ima potpuno bezopasan rastvor soli -> HCl + NaOH = NaCl + H2OKako neutralizacija ne bi bila burna (moze i do eksplozije da dodje) i kiselinu i bazu treba sto vise razrediti hladnom vodom.Dakle, ako se napravi dzumbus kiselinom -> polivaj bazom i obrnuto...

Ono zbog čega sam ja savetovao da se ne mešaju je rezultat mešanja: soli. So je ta koja nagriza... U tom kontekstu. Zato sam rekao detergent... To je blago, bezopasno a ako ne skine garež o čemu je u suštini bilo reči, preporučio sam da se krene sa sredstvom za skidanje gareži, opet, ne kiseline i baze... Ajd, sad već svejedno, moglo je na kraju da se reši i nekim Venišom pošto kažu da taj skida fleke ili nekim sličnim čudesnim i revolucionarnim sredstvom... :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:connie_nutzo: Rekoh im ja sve ovo sto ste napisali...koliko sode pita Gagi...granula ko za sudo masinu...treba proces da traje dugo i polako. Bazu neutralises kiselinom...isperi vodom. I lepo kazem vezi hladnjake plastikom nekom ko za strik... A njih dvoje su po svemu sudeci krenuli prvo po pivu. :sarcastic_hand: I sad zovem ovog glavnog odgovornog...rekoh ja Mladji da dolazis sutra ovamo da dovrsis posao... :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:connie_nutzo: Rekoh im ja sve ovo sto ste napisali...koliko sode pita Gagi...granula ko za sudo masinu...treba proces da traje dugo i polako. Bazu neutralises kiselinom...isperi vodom. I lepo kazem vezi hladnjake plastikom nekom ko za strik... A njih dvoje su po svemu sudeci krenuli prvo po pivu. :sarcastic_hand: I sad zovem ovog glavnog odgovornog...rekoh ja Mladji da dolazis sutra ovamo da dovrsis posao... :scratch_head:

Ееее, баш ми је и тај твој савет загорчао живот пар тренутака после: разговарамо дотични господин и ја о живој соди, киселини и осталом, ја на пијаци, вртим се са кесом соде, гуменим рукавицама пар минута претходно купљених, и мобилним телевоном. Тражим ја тако пристојну понуду љутих паприка и никако да одлучим где ћу, а размишљам упоредо о процесу чишћења хладњака током разговора. По завршеном разговору, долазим до једне тезге и са пола мозга улазим у разговор са продавцем: "Стварно љуте?", питам ја подозриво - "љуте бате, пробај ако `оћеш!". Без размишљања, узимам црвенку, бесно је преполовим и загризем. Пар секунди после овог, чврсто се држим за страницу тезге, не смем ни да удахнем, камоли да нешто кажем. Видим ја овај се са друге стране упалио кол`ко му је смешно, ал` се устеже..ја бесан! "Па добро бре што не рече да су оволико љуте!?". Ето ту се нешто десило, те ми испадоше мисли о соди, води, киселини..заборавих на читав разговор о мерама хем процеса..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...