Jump to content

Izbor zv kutija


Nesic

Preporučeni Komentari

Gotovo se celi sistem fino zaokružio, pa ostaju kutija sada na kraju...Soba mi je oko 14m2, fino dampirana, pojačavač Aleph 3 ili već nešto iz te game, tipa A30, Babel J... Dajte neke savete koje bi kutije lepo radile u tom okruženju, samo da nisu veeelikih gabarita... Zapravo, ljubitelj sam malih bookshelf monitora, da ih gledam kako pevaju stojeći na stalcima :blush: ...Eto, ako ima neko lepih iskustava, linkova sa projektima, pa da vidimo i proberemo. Da, izbego bih full range projekteThx

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

najvaznije ti je da u startu izbegnes projekte sa fifi zvucnicimaako ne mislis da ih menjas i doradjujes narednih 10g...ustedeces mnogo vremena i sopstvenog trudaa to vreme se moze iskoristiti i za slusanje muzike....tipdipole sub, kao stalak, fo oko 80-120Hz, min 2 x 15in po kanalu.ali ne na ravnoj ploci to je nedovoljno i opet nedostaje basa, nego kardioid sistem, mali OB housing koji je ujedno i stalak :Viannen_loungelizard: FR u kompresionom kabinetu centralni, LCR na peekovima, ako je veci centralni 12in onda moze i open bafle U-framebitno jer da moze da vozi od oko 100Hz pa do 6K ili vise...ribbon supertweeter rezanje >= 6KHz, a mogu i oni mali neodinijumski ali ih traba vise kom da bi postigao eff..optimum prostora, pun opseg...modularno, sub moze active ili pasive, visoki passive crros.nije previse skupo, nije potrebno mnogo materijala za kutije, kutije nisu komplikovane i lako se prave...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Zapravo, ljubitelj sam malih bookshelf monitora, da ih gledam kako pevaju stojeći na stalcima :blush: ...

..............................................

Јел човек лепо написа: " Љубитељ сам  малих Бук шелф монитора". 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesam ljubitelj, al nešto i ne biram mnogo u poslednje vreme :hot: @ZZZ... jel ima neka slika svega toga što nabroji, neki projekat?@sync... daj neki predlog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma poenta je u tome da mali kabineti moraju da imaju stalaka taj pasivni prostor moze da se iskoristi.to i jeste mali kabinet sa centralnim driveromali prosiren na gore i na dole...upravo onim sto nedostje.... :policajac4:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma poenta je u tome da mali kabineti moraju da imaju stalaka taj pasivni prostor moze da se iskoristi.to i jeste mali kabinet sa centralnim driveromali prosiren na gore i na dole...upravo onim sto nedostje.... :policajac4:

pics pliz :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pogledati kod linkwitz-a dipole projekte

ja sam pravio phoenih sa 4 x 12in po kanalu

i za sada mi je to najbolji sub...

postoje i  fotke toga mislim u temi iskra zv?

ove kockice se mogu postaviti jedna pored druge ili jedna na drugu

ali 180deg obrnuta gornja i phase shift

ako su drv po 8 a onda u paraleli na 4

cak i pasivna 24db skretnica nije komplikovana

a moze i T-bass system (google)

.

Ja sam slusao Phoenix sa aktivnom skretnicom behr. DCX i nekim slave-om

Fo na 90Hz, gore FR philips u kompresionom kabinetu i bez supertweetera

sta da kazem :crazyrocker:

.

A slusao sam i nekoliko OB-a na ravnoj ploci koja je uzana i onako.

nedovoljnio je bilo basa i mutno a rezne fr na 220 ili vise Hz

lose...

.

ili ova verzija dipola, mada mislim da je polovina kao gore na slici bolje resenje upravo zbof toga sto je modularnije

da se tako izrazim, pa je pogodnije za komponovanje kockica u prostoru :character13:

http://www.linkwitzlab.com/woofer.htm

http://www.linkwitzlab.com/woofer2.htm

http://www.linkwitzlab.com/woofer3.htm

ja sam pravio ovaj koncept sa nekim industrijskim driverima

evo i napravljen model prema phoenih OB konceptu...

.

Sa tim sto je Linkwitz nehoticno pogresio

receno je drivers moving in the same direction

a posto se gornja kockica okrece za 180deg onda dolazi do ponistavanja pa nema efekta i zvucnog rezultata

a mnogo se ulaze energije i driveri imaju veliki hod...

.

Kada sam na osnovu proste logike obrnuo faze na gornjim kockicama

sve je bilo potpuno suprotno... :angel0:

bas cist nema velikog hoda, bas lagan bez napora reprodukovan

potpuno suprotno od klasicnih sub utisaka skoro kao instrument...

:hammer:

post-96-073875000 1280299707_thumb.jpg

post-96-075477800 1280300597_thumb.png

post-96-038537300 1280301372_thumb.gif

post-96-071751200 1280302524_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.diyaudio.rs/topic/1272-iskra-ez1606/page__view__findpost__p__30792to je to?znaš li ti kakvi bi mene pogledi sekli da ja to ubacim u sobu :crazyrocker: ima da završim u klinici švarcvald (možda i ne bude loše, ima tamo dobrih riba ako me sećanje ne vara :Viannen_loungelizard: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma neto je navedeno samo kao primer (a i tu je baza koliko se secam cca 45 x 49 cm, spoljne mere...)ja sam ustvari mislio na isti konceptALI jos uzeovo je cross section bazetako da u zavisnosti od drv-asirina je svega 25-30cmI TO ZA 15in(Moze da se uradi i malo vece bitno je da je povrsina otvora = 1/3 Sd drivera...)a i lako se da utvrditi za odredjeni driver sa poznatim fizickim dimenzijama i milimetaskim papirom na pr.?.Ove male kockice se postave jedna iznad druge(gornja se okrene za 180deg i promeni se faza na drv)i eto ti stalak :lightbulb:

post-96-040061200 1280341123_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje za ZZZ u vezi phoenix dipola:Koji su parametri kljucni parametri (sem precnika) kod izbora jedinica? Vidim da si predlozio MW sa poprilicno niskim Qtc faktorom. Kakva je razlika u samom zvuku bass-a sa ravnim baffle-om i ovakvim dipolom.Takodje, predlaze se minimum 1,2m udaljenost subova od zadnjeg zida. Kako to ostvariti u sobi od 14 kvadrata ? Btw, tvoji subovi su cini mi se poprilicno blizu zidu-oko 30 cm po slikama. Ima li neki poseban razlog za tako nesto ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...