Jump to content

Behringer Ultramatch PRO SRC2496


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 209
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Znaš da ONDA kod mene bilo jako zanimljivo pa nisam bio u stanju ni da razmišljam a kamoli učestvujem u grupnjaku. Sada mi već sistem blizu nekog nivoa kvaliteta koji vredi poboljšavati "sporednim" stvarima kada su amp i zvučnici sa sve aktivnom skretnicom u stanju da takve promene i prikažu...

Madžaron ti komšija. :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva smo "zakucali" na neki limit, Za prvi vreme ističe u minut do šest popodne, za drugi u 19:15, pa ćemo videti hoćemo li uspeti. Da je ponuda veća, ne bi bilo gužve, ovako... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I drugi ode za 94€. Sa dodatnih 7€ za poštarinu unutar Nemačke i pratećim troškovima, preskupo za polovni uređaj bez garancije.

Treći ima još pola sata, u međuvremenu došla još dva, ali sam odlučio da batalim. Nemam ja živaca za ove igrarije. Naručio sam novu spravu kod Tomice, Stiže mi za nekih 12 dana u Suboticu za sveukupno 135€... Novo, sa garancijom, bez cenkanja, čekanja, strepljenja, nadmetanja i konačno, rizika da sprava uopšte ne radi... :)

Ako se ko zapita što iz Nemačke a ne recimo, iz Mađarske, jednostavno, u Pešti ista sprava košta 233€ po današnjem kursu... :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Nego, na čega se ili sa čime se spaja "Wordclock"? :scratch_head:

Cesto se u studijima koji imaju mnogo uredjaja instalira Master Clock, npr. Big Ben ili Atomic Clock, ili nesto slicno i nakon toga se putem 75 ohm coaxa taj signal razveze do svih uredjaja koji su korisceni. U tom slucaju clock uredjaj je Master a svi drugi uredjaji su slaves. Ovo najverovatnije u tvom slucaju nema veze jer ti koristis samo taj uredjaj i nista vise. Zato kada set up ujes SRC, izaberi da je on Master i sve ce biti OK. Najslicnija analogija, mada ne potpuno isto je kada na osciloscopu biras trigger. Moze da bude unutrasnje trigerovanje ili spoljasnje. Ako izaberes spoljasnje, odnosno ono odakle ti dolazi signal koji meris, tada scope podesi sebe prema spoljasnjim oscilacijama i ostaje lako u sync.Nadam se da ti ovo objasnjenje pomazeV
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cesto se u studijima koji imaju mnogo uredjaja instalira Master Clock, npr. Big Ben ili Atomic Clock, ili nesto slicno i nakon toga se putem 75 ohm coaxa taj signal razveze do svih uredjaja koji su korisceni. U tom slucaju clock uredjaj je Master a svi drugi uredjaji su slaves. Ovo najverovatnije u tvom slucaju nema veze jer ti koristis samo taj uredjaj i nista vise. Zato kada set up ujes SRC, izaberi da je on Master i sve ce biti OK. Najslicnija analogija, mada ne potpuno isto je kada na osciloscopu biras trigger. Moze da bude unutrasnje trigerovanje ili spoljasnje. Ako izaberes spoljasnje, odnosno ono odakle ti dolazi signal koji meris, tada scope podesi sebe prema spoljasnjim oscilacijama i ostaje lako u sync.Nadam se da ti ovo objasnjenje pomazeV

Hvala, veoma lepo objašnjeno, jasno mi je skroz :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Upravo sam poslusao modifikovani src. Stavljen je ak4396 chip i promenjeni opampi u izlazu(mislim da su BB2107). Stvarno mnogo dobro svira.SPDIF signal sam preko stapa i kanapa vukao sa integrisane alc888 zvucne, preko 75Ohm antenskog kabela na rca ulaz u behringera. Odatle prespojeni pinovi na izlazu (na najgori moguci nacin obmotavanjem zice oko muskih xlr pinova :bad:) i ne balansiran signal u GC sa lm1876. Ne znam da li je greska u samoj zvucnoj ili u kvalitetu kabla, ali sam imao konstante prekide u sinalu, tj. beringer je imao problema sa lockovanjem spdifa. Ovo se manifestovalo kao pucketanje na zvucnicima. Iako me je ovo veoma nerviralo, ipak sam uspeo da cujem kako sprava svira.Moram da napomenem da na sony DAT-u koji slusam nemam ove probleme. Doduse, postoji problem druge prirode, a to je da kad god neki uredjaj u stanu ukljucim ili iskljucim, dodje do greske u lockovanju spdif-a, ali nema konstatnog pucanja (svakih 10-tak sekundi) kao kod behringera. :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vlasnik behringera ima istu zvucnu i kaze da kod njega normalno radi povezano sa nekim koaksijalnim kabelom (mislim da je rekao da je mikrofonski).Mozda je behringer osetljiviji na kvalitet signala koji dobija. Mislim, kod mene ocito ima problema sa izlazom iz integruse, tj. mozda mi napajanje na kompu ne radi poso kako treba...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...