Jump to content

The Piano Project


michabass

Preporučeni Komentari

Još kada bi meni neko objasnio kako su se toliko promenili Re, Mms (skoro 2x teže) i BL, bio bih zahvalan. Tu nešto debelo ne štima.

Šta se promenilo? Gde? Gornji graf je Eminence Alpha a donji je FBT...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 131
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Michabass... Kakvu kutiju ćeš da praviš za njih sada, imajući u vidu dobijene promene ???

Pa praviću mrtvu inertnu kutiju koja ništa ne dodaje zvuku upotrebljenog drajvera. Bar ću tome težiti... a ako misliš na princip još nisam ništa stavio na papir ali vrlo verovatno bas refleks...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mms se promenio za 5gr na više, Re je isti, a BL je nešto viši što može biti i proizvod velike fabričke tolerancije.

Pazi kada sam mislio da je to ista jedinica pre i posle. :frusty:

alo momci - vruce danas , ne nadajte se pametnom razmisljanju :buehehe:

S obzirom na vremensku prognozu za sledeće dane, onda da preskočimo razmišljanje na duži period? :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je sestra napravila sladoled :tongue10: vanila/čokolada/jagoda da ne bi došlo do spontanog sagorevanja :hot: :lol:Mada više mi smeta krdo komaraca u stanu i napolju nego malo vrućine. Bez RAID-a unutra i Autana napolju ne bi moglo da se živi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa praviću mrtvu inertnu kutiju koja ništa ne dodaje zvuku upotrebljenog drajvera. Bar ću tome težiti... a ako misliš na princip još nisam ništa stavio na papir ali vrlo verovatno bas refleks...

Kolika i kakva bi bila bas-reflex kutija? Vb, Fb, Dt, Lt ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubacih na brzinu TS podatke u WIN isd i evo šta mi kaže:

Postavljena slika

:connie_nutzo:

...proverio sam , podaci su tačni... :confused1:

...nego koji bi freeware preporučili za box modelling? :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubacih na brzinu TS podatke u WIN isd i evo šta mi kaže:

Postavljena slika

:connie_nutzo:

...proverio sam , podaci su tačni... :confused1:

...nego koji bi freeware preporučili za box modelling? :Viannen_loungelizard:

Zato sam i pitao. Za visoke vrednosti Qts-a, simulacije nisu ni blizu dobre. :D

Ono što se dobije kao odziv po simulaciji nije ono što će se imati u realnosti.

Ili će postojati freq. odziv otprilike takav, ali "boomatičnog" zvuka.

Jednostavno, jedinice koje ne mogu dobro da odsviraju preduboko ne treba "siliti"

da to rade. Dobije se nekontrolisano ljuljanje membrane, tj. "produzeno" sviranje

signala koji je odavno prestao da postoji iz izvora i pojačala.

BTW, ja sam sračunao za BR oko 85 L, i za kompresiju oko 53 L.

Upravo zbog razmimoilaženja simulacija za odredjene vrednosti Qts-a sa onim

što je realnost, već duže vreme imam svoj sistem proračuna. Ne bih ga sada obrazlagao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ti programi su veoma aproksimativni i nisu bas najpouzdaniji...ne daju poziciju drivera niti poziciju BR-au redu su za start ali kao finalni proracun :blackeye:Jedino su OK MJK matcad sheetovi koji tretiraju na drugaciji nacin :lightbulb:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha... Dakle to je novi trend foruma... Samo Martin J. King zna da napravi zvučnike :DDo pre neko vreme je to bio Gedlee... Ne znam samo kada se smeniše na vrhu sunce im :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pravio sam ja davno zvucnjake pomocu Loudsp DOS programa ....... i to je radilomozes misliti - zbog njega sam i nabavio prvi racunar :Viannen_loungelizard:no - da se ne zekimo - znas sta je Z hteo da kaze

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nije to Zvostali programi tretiraju slicno kao i nekada kada nije bilo racunara pa se to sve radilo rucnoprema utvrdjenim procedurama i digitronom...sto je isto u principu OKtu je jedini parametar kabineta samo zapreminakod vecine programa za predvidjanje ponasanja zvucnika to je isto to ali sa boljom vizuelizacijom i naravno mnogo brzei naravno veoma veliki broj ljudi to koristi a ne samo poznavaoci kao ranijeali sistem je ostao isti u sustini...MJK koristi drugaciji pristup i tretira kabinet ne kao zapreminu vec kao putanju open end i closed endu odnosu na povrsine na tackama te putanje.Tako da je preciznija pozicija drivera, pozicija i dimenzije otvora i punjenja kabineta i to po sekcijama...Nista vise, nema tu nikakve misterije... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jasno mi je... Šalio sam se na konto toga što sam primetio da svi zajedno na forumu u jednom trenutku krenemo u jednu priču i forsiramo je, forsiramo je, a onda se kolektivno prebacimo na drugu :) Kao po dogovoru :DHoću reći, naložimo se na iste stvari u isto vreme :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma Zvu prica o promenama interesovanja, a svastika mu nekako dodje konstantno prisutna - tu nema promena :buehehe:

I neka tako ostane iliti Amen to that :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...