Jump to content

PSM WG candidates


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Evo, možemo vašu reklamu nastaviti ovde...http://www.diyaudio.rs/topic/881-pa-zvucnici-totalna-rasprodaja/page__pid__40396__st__60#entry40396

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
  • Odgovora 225
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo nečeg za šta mislim da je ozbiljan oponent Gedlee-jevim SUMMA kutijama, a sve sa komponentama nabavljivim kod nas... Radi se o gotovom projektu firme 18sound. Dakle kao što ste pretpostavili u pitanju je 15"/WG kombinacija sa komponentama njihove proizvodnje. Ne otkrivam toplu vodu ali neka se nađe sve na jednom mestu. Materijal za projekat bi po mojoj proceni koštao oko 1000 evra što je kud i kamo jeftinije od SUMMA ili bilo kojih fabričkih kutija te klase koje se mogu kupiti. Da ne govorimo o kvalitetu zvuka za taj novac. Pogledajte osetljivost kutija na FR na 2.83V/1m. Idealno za solid state A klasu ampova, a i lampe...Projekat za kutiju, skretnicu sa sve POLAR RESPONSE i FR merenjem u prilogu. Rezna frekvencija skretnice je taman nisko koliko volimo. Ja podrobnije izložen projekat još nisam video. Čak i komponente za Xover.http://www.megaupload.com/?d=MOCQL476post-117-065110500 1285750606_thumb.jpgEvo i linka ka PDF-u pa kome se svidi neka skine....http://www.eighteensound.com/staticContent/applications/kits/18Sound_kit15.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18sound kod nas drži Player. Trenutno na lageru za ovaj projekat imaju samo baseve ali se može naručiti bilo šta iz 18sound proizvodnog programa. Kada sam se raspitivao o Deltalite pre nego što sam otišao u Audiotehniku i naručio, neki njihov menadžer (valjda) mi je rekao da im nabavka komponenata za 18sound ne predstavlja nikakav problem ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18sound kod nas drži Player. Trenutno na laeru za ovaj projekat imaju samo baseve ali se može naručiti bilo šta iz njihovog proizvodnog programa. Kada sam se raspitivao o Deltalite pre nego što sam otišao u Audiotehniku i naručio, neki njihov menadžer (valjda) mi je rekao da za 18suond ne predstavlja nikakav problem nabavka komponenata...

А цена, да их не затрпавамо истим питањима?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam tačno po komponenti ali sam tada kad sam pitao (pre 4 meseca) sračunao nešto manje od 1000 evra za materijal. U to spadaju basevi, waveguide, kompresioni drajveri... Drvo i skretnice nisam uračunao jer tu može da varira cena jako mnogo u zavisnosti od kvaliteta komponenti koje se koriste.EDIT: U stvari uračunato i drvo. Bez skretnica je otprilike ta cena :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedino je šteta što za ispod 180 Hz treba jedan dodatni subwoofer...ili da se kutiju nabiju u ćošak od sobe. :lol: Baffle-step you evil bastard. :buehehe:

Naravno. Ovako se slušaju ti zvučnici :)post-117-097667600 1285799710_thumb.jpgNa slici je inače 12" verzija Gedlijeve kutije u kojoj se nalazi B&C midbas u kompresiji...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izlazi zvuk i iz moje donje horne pa ga ne zovem muzikom...

Vidim ja da si mnogo zagoreo :sarcastic_hand: . Aj sačekaj Sonju pa za koji dan, kad se sabereš :Viannen_loungelizard: , postuj opet...Prvo savet u Behringer temi, a sad ovaj ispad... Zabrinjava me vaše zdravstveno stanje gosn Sync :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e momci (sync, zvu), imam predlog za vas(nadam se da nece biti problem sto je ovako u ovoj temi, ali mi se cini kao zaista dobro):Znate da sam dovukao onih EV i da sam mislio da ih turim dve po kutiji..Na kraju shvatih da je potpuno bespotrebno praviti tolike sifonjere od kutija za po dve 12ice koje pokrivaju citav opseg...nego da lepo vi to sto imate batalite, prodate, poklonite i fino da ovih 5 Ev koji su moji, plus jos jedan koji bi kupili podelimo na ravne casti - svakom po par. Udarimo onda sva trojica 12ice u kompresionu, a dole turimo neki basic i nakrivimo kape!Zapremina oko 200l, isplativo, dobro, malo, superiorno (u odnosu na ove projekte)..Naravno, sve bi smo ovde napravili, dovukli materijal mojim kolima, rostiljali u mom dvoristu..U potpisu - car, kralj, majka svih talasa :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e momci (sync, zvu), imam predlog za vas(nadam se da nece biti problem sto je ovako u ovoj temi, ali mi se cini kao zaista dobro):Znate da sam dovukao onih EV i da sam mislio da ih turim dve po kutiji..Na kraju shvatih da je potpuno bespotrebno praviti tolike sifonjere od kutija za po dve 12ice koje pokrivaju citav opseg...nego da lepo vi to sto imate batalite, prodate, poklonite i fino da ovih 5 Ev koji su moji, plus jos jedan koji bi kupili podelimo na ravne casti - svakom po par. Udarimo onda sva trojica 12ice u kompresionu, a dole turimo neki basic i nakrivimo kape!Zapremina oko 200l, isplativo, dobro, malo, superiorno (u odnosu na ove projekte)..Naravno, sve bi smo ovde napravili, dovukli materijal mojim kolima, rostiljali u mom dvoristu..U potpisu - car, kralj, majka svih talasa :Viannen_loungelizard:

Čekam da vidim šta će da bude sa Deltalite. U zavisnosti od toga ti javljam šta i kako. Predlog je interesantan, zaista :good2::Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogami kad sam video Gagijeve EV kako su ocuvani...iskusenje veliko.Al bi me na kolac nabili svi koje sam navukao na econo. Ti Mlajo se ne racunas jer deltalite II nes videti... :character13:

Misliš ne bi smeo kao vrhovni sveštenik EWG sekte da ostaviš sledbenike poklonivši se point source sekti ???
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...