Jump to content

Kuda posle Vincenta SV-236?


zdrawcke

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 225
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

kad dobijes pcbs - onda ces postovati macro obe strane , pa cemo gledati da nabavimo semu sa odgovarajucom nomenklaturomonda cu da ti je prepravim da dobijes Aleph J/Babelfish J na toj plocici ;cujna razlika vredi svakog ulozenog minuta i centa

Nešto kopam, kopam, kopam... i naletim sasvim slučajno.Ako su to te, drago mi je da sam pomogao :Viannen_loungelizard:post-21-022109100 1274728768_thumb.gif
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta će ti šema, sve se vidi :Viannen_loungelizard: Valjda je ova, samo što je ovo sve, samo ne mini.

post-21-000670100 1274730857_thumb.jpg

Bolje da je nazvao jednostavno Aleph, pa nek zida ko kolko hoće.

blagodarim ........ sto bi Sloba rekao -

evo ga , da se nadje

sema je bitna zbog nomenklature ( overlay na plocici) za manje iskusne sastavljace

na ovoj plocici su takodje imali problema manje iskusni za popunjavanje pravih rupa za izlazne - jer se desavalo da nema biasa za Aleph CCS ili pobude za "radni" mosfet , u slucajevima kad se nije koristio puni broj izlaznih mosfeta .

ako me secanje dobro sluzi

no sad je uspeh zagarantovan , zahvaljujuci Pilećoj Pameti Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešto kopam, kopam, kopam... i naletim sasvim slučajno.Ako su to te, drago mi je da sam pomogao :Viannen_loungelizard:post-21-022109100 1274728768_thumb.gif

Zahvaljujem! Izgleda da jesu. Sve mi se cini da cu morati da uglavljujem nekako 2SJ109...Planiram da stavim jedan grec po kanalu. Ako treba, moze i dva :sarcastic_hand: Narucio sam dva trafoa 220VA 2X18V...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujem! Izgleda da jesu. Sve mi se cini da cu morati da uglavljujem nekako 2SJ109...Planiram da stavim jedan grec po kanalu. Ako treba, moze i dva :Viannen_loungelizard: Narucio sam dva trafoa 220VA 2X18V...

ako su stvarno 2x18 ( a ne 36Vct ) onda je bolje da stavljas dva graetz-aako je i 36Vct , treba videti da li mozes razdvojiti sekundare da dobijes nezavisne , pa da stavljas 2 graetz-a2SJ109 je lako namontirati - njega na komadic veroboard-a , a napravis izvode sa veroboard-a kao za 2 kom IRF
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako su stvarno 2x18 ( a ne 36Vct ) onda je bolje da stavljas dva graetz-aako je i 36Vct , treba videti da li mozes razdvojiti sekundare da dobijes nezavisne , pa da stavljas 2 graetz-a

Hm... Grecovi su ionako vec duplirani - svaka MUR3020 je vezana kao dve diode u paraleli. Koji je osnovni razlog za stavljanje dva greca umesto jednog?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poenta je ne uzimati/formirati gnd sa srednjeg izvoda trafoa ( gde ce taj gnd biti "najprljaviji" ) nego formirati isti tek posle graetz-ova , udruzivanjem minusa "gornjeg" i plusa "donjeg" Graetz-a .Beli ima uvek spreman link/pdf sa detaljnim objasnjenjem istog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svim forumašima od novog člana. U premišljanju o gradnji Babela ili Aleph 30, imam 4 ovakova hladnjaka D=150 mm, Š=190.5 mm, V=56 mm, debljina mesa je 5mm, a debljina rebra 3 - 4 mm. post-584-093239200 1274774590_thumb.jpg

Ja bih rekao da ce biti tesno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tiche NTC-a, da li to radi dovoljno dobro u Alephu, s obzirom da je temperatura ambijenta okolo 60? Za gainclone sam koristio NTC u kombinaciji s a relejem, koji je iskljucivao NTC posle absorpcije strujnog pika. To je radilo odlicno za razliku od trafco-vog softstarta koji se zapalio vec tokom burn-in testa, kad je relej zaboravio da preskoci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za napon od 220V , NTC od ~10 oma je sasvim OK i dovoljan soft startne treba ti nista vise ; bas ako hoces mozes ga preklapati releom posle par sekundi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...