Jump to content

SemiSouth power Jfets .......... FW J2


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bias is OK. Zen, You could check when You have time. Put IRFP150N on test under 2A on heatsink and measure temperature after let say 5 min (you have laser tool for temp. measurement, if i remember correctly). Do the same one day after (let the heatsink become cold) on with SJEP120R100...and we'll see.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nope I don't have any doubts - as I see it - both rheostats are the same , under quiescent conditionsbe it IRFP rheostat or SS rheostatso - just chill , take a shot of rakija and enjoy in sunday with family - with or without music

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

This just keeps getting better....First breasts, now rakija......what's next?Counting out boobs and booze, the fluffy serb is right. The reason for JFET's having higher efficiency in inverters, is that they cross zero in that application.Magura :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehe, to nema veze sa primenom tih fetova u pojacalu, ako imas recimo 50W disipacije na tranzistoru onda imas 50W pa makar bio i od grafena :)

Ok, ok...može bit da sam lupio, pa sam ostao živ.Ipak, manje mi se greje nego Babel originalni, a mrzi me da proveravam bias. Ubedjen sam da je sada na 2A u mirnoj tački i da ne mrda.Da li sam tamo na Babaelu bio nagruvao struju preko 2A, teško mi je sad da se setim...Pomislio sam na momenat da je u pitanju RdOn, koji je po svemu sudeći manji kod SIC MOSFETA, pa stoga manje energije inerno troši na grejanje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to je to: hladnjak je 'ladan a tranzistor kuva - slaba termicka sprega izmedju tranzistora i hladnjaka. Dakle, na kucistu (telu tranzistora) ne bi trebalo da bude vise od 5 (uvr' glave 10) stepeni vise nego na hladnjaku, inace ce ova situacija polako da odvede u proboj tranzistora zbog preteranog zamora materijala vecom temperaturom od optimalne.Dakle, mesto na hladnjaku gde montiramo tranzistor treba da bude glatko i odmasceno, liskun treba da bude sto tanji a namaz kvalitetne paste izobilan. Pozeljna je podloska koja omogucuje da tranzistor bude cvrsto stegnut a pritisak ravnomerno rasporedjen po telu tranzistora i onda nece biti problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Magura - refresh my memory - what's that black material you're using as heat spreaders carbon , cut from brake plates ?

Yes, that is a type of carbon, that is 100% carbon, as opposed to the regular types which is 90% carbon at best.It's called pyro-carbon, and is used for carbon brakes, surgical implants, and heatsinks for aerospace electronics and the like.Mine started out the life cycle as test brake discs for the car cabon brake project.Magura :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

btw - Magura - seems that Sloba somehow manage to get in Zen Mod state ........ brain confused :sarcastic_hand:now he can see how it's being me - all the time .......:buehehe:

Yeah, soon he will start growing long hair and begin brewing rakija......Magura :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Yes, that is a type of carbon, that is 100% carbon, as opposed to the regular types which is 90% carbon at best.It's called pyro-carbon, and is used for carbon brakes, surgical implants, and heatsinks for aerospace electronics and the like.Mine started out the life cycle as test brake discs for the car cabon brake project.Magura :D

you told me once how much they're more effective than Cu spreaders ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to je to: hladnjak je 'ladan a tranzistor kuva - slaba termicka sprega izmedju tranzistora i hladnjaka. Dakle, na kucistu (telu tranzistora) ne bi trebalo da bude vise od 5 (uvr' glave 10) stepeni vise nego na hladnjaku, inace ce ova situacija polako da odvede u proboj tranzistora zbog preteranog zamora materijala vecom temperaturom od optimalne.Dakle, mesto na hladnjaku gde montiramo tranzistor treba da bude glatko i odmasceno, liskun treba da bude sto tanji a namaz kvalitetne paste izobilan. Pozeljna je podloska koja omogucuje da tranzistor bude cvrsto stegnut a pritisak ravnomerno rasporedjen po telu tranzistora i onda nece biti problema.

Sipi, zahvaljujem. Napravio sam tanji liskun pomocu skalpela (ovi providni su svarno bili debeli). Unistio 4 dinara za pričvršćenje Mosfeta na ZM nacin i ponovi prišrafio. Nadam se da će biti bolje sada. Sada idem da rakijam
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...