Jump to content

Primare CD31 Zen Transformation


Zen Mod

Preporučeni Komentari

nije mi padalo na pamet dok nisam isprobao sve trafoe koje sam imao na raspolaganju

elem - igra slucaja je da je zadnji par koji sam i mogao probati (stigao par dana posle slobinih nesudjenih ( za CD31) Lundahls ) - i legao k'o budali samar .

ako ne nadjem nikakvu varijantu mukte i za na obraz trafoa za Slobin CD31 - onda cu razmisljati o sandwich motanju na loncasta jezgra ;

sve pre kupovine Sowter-a .

a nosim se mislju da potrazim i niklana toroid jezgra koja sam video kod sebe zadnji put pre 5-6 godina ...... pa da ih dam kod motadzija da zbrzaju . imam blag utisak da bi to valjalo .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 399
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Na Epcos sajtu imas programcic koji proracunava trafoe za njihova jezgra. Mozes videti i karakteristike materijala. Moja preporuka je nesto iz serije P, PM jezgara jer su maksimalno zatvoreni. Nisam listao mnogo mozda imaju jos vise zatvorena jezgra, kao ona telefonska sto si mi poslao.Jesi li zapisao mozda dimenzije tih trafoa sto si ugradio SuperFi-ju da imamo orijentir okom se jezgru radi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji transformatori su ti Slobini ? ... ako si zaboravio, imam Lundahl LL9206 trafojčiće(uzeo sam ih za Denon DL 103); možda bi ti oni čak i odgovarali(ne znam kolika je induktivnost primara - nisam merio, a na zvaničnom sajtu nema podataka o tome) .

pivo i cakulanje , uz merenje istih - dace odgovor :rofl:

........Jesi li zapisao mozda dimenzije tih trafoa sto si ugradio SuperFi-ju da imamo orijentir okom se jezgru radi?

nisam otvarao oklope ( koji su max 25mm odokativno) , tako da ti to nista ne znaci .sem toga - izbor i implementacija tih trafoa su rezultat visegodisnjeg rada i truda , pa ne mogu bas sve da otkrijem ....:):cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji transformatori su ti Slobini ? ... ako si zaboravio, imam Lundahl LL9206 trafojčiće(uzeo sam ih za Denon DL 103); možda bi ti oni čak i odgovarali(ne znam kolika je induktivnost primara - nisam merio, a na zvaničnom sajtu nema podataka o tome) .

Moji su LL1636...Ovi tvoji izgledaju zanimljivo u "C" varijanti...hmm...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moji su LL1636...Ovi tvoji izgledaju zanimljivo u "C" varijanti...hmm...

ako pogledas podatke na dnu datasheeta - "possible use" - cini mi se da su previse slicni da bi bilo neke vajde :rofl:ma ....... iskopace njih Billy ! :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako pogledas podatke na dnu datasheeta - "possible use" - cini mi se da su previse slicni da bi bilo neke vajde :rofl:ma ....... iskopace njih Billy ! :)

Mislis, "javlja ti se" :cheers:..vidi ovaj Thumb.... koji sam zakacio

post-3-127024693645_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i Nagard je rekao. TDA1543 bolje svira od lose napravljenog TDA1541.

..exactly...problem je sto ima puno lose napravljenih DAC-ova sa 1541 tako da svasta svira bolje. Za mene su i dalje BB PCM 63 i TDA 1541 najmuzikalniji (sta god to vec znacilo) DACovi pa sve do 1704..sve posle toga mi se nesvidja..just my2C...

Pozdrav,

Dragan P.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nismo jos slobo - radim na tome .ajd praznovanje .... no se zakomplikovalo oko drustveno-politickih obaveza zadnjih par dana , tako da ne stigoh do lokacije gde je posejana ona Lola mixeta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nismo jos slobo - radim na tome .ajd praznovanje .... no se zakomplikovalo oko drustveno-politickih obaveza zadnjih par dana , tako da ne stigoh do lokacije gde je posejana ona Lola mixeta

OK, ok..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Audio Transformer ...pa citati kasnije....sve su rekli jos 1953 godine...i jos malo

Uči Ti, Uči Ti i samo Uči Ti...Lenji N...(1) 2-Section Wholly-WrappedPrimary winding:No. of Sections = 2No. of turn per section = 14 turnsStranded wire = 12 threads of AWG25Total Inductance = 3.5mH at 10kHz, Q = 46...Construction and Test Results:Primary windings were divided into 2sections, wound on the most inner and outer of thebobbin to enclose the secondary windingscompletely. Secondary windings were divided into4 sections wound inside the primary windings, andeach two sections were connected to form a centertab for output grounding.----However, the assembly procedures fortransformer no. 2 was much more complicated than thatfor transformer no. 1, so the simple 2-sectionwholly-wrapped technique was recommended, and theresults did also prove that the tighter the couplingbetween primary and secondary windings, the lower theleakage inductance, and the more stable the converterworks.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...