Jump to content

Primare CD31 Zen Transformation


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 399
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Daklem, još napajanje za 24V.Igrao se malko u Orlu  :drinks: , evo produkta.Slobo, sam nabo koji su hladnjaci OR ne? Eto pa biraj  :drinks:Prva je nešto manja 85x50mm, druga standard 100x50mm. Dodavao malo padova u konove da mož da uđe više rastra.

post-53-061393400 1275590015_thumb.png

post-53-074077800 1275590070_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sloba nam je valjda stigao s puta poslovnoga ......... kazem nadam se da jeste ...... i da sad lada u dvoristu sa nogama u lavoru , i pivom u ruci ....... Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

he he ... nije bas 24V nego 21, 5 V....ako me bude iznervirao biće 24V (tačno još jedan zeleni u red i eto 24 V, svaki daje 1,93V ukoliko se dobro sećam...)

Testiran sa Transformatorom od 18V sek. i 30 V sek. U oba slucaja daje isti izlazni napon.

Provereno na osciloskopu - Ripple manji od 5 mV.

Morao da ubacim 5mm LED, pa kud puklo da puklo Postavljena slika

post-3-099737200 1276025710_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad mi je sinulo... :buehehe: Pa vi stavljate tolike silne zelene ledovke zbog lasera, da bolje ocita informaciju sa diska tj sa sto manje gubitaka :salute: Jos da promenish te no-name kondove...Sad ce Impuls da te k_ra :good2: PS jedva cekam da ga zavrsite i dodjete malo do Su na druzenje i ladno pivo :L3000:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

he he ... nije bas 24V nego 21, 5 V....ako me bude iznervirao biće 24V (tačno još jedan zeleni u red i eto 24 V, svaki daje 1,93V ukoliko se dobro sećam...)

Testiran sa Transformatorom od 18V sek. i 30 V sek. U oba slucaja daje isti izlazni napon.

Provereno na osciloskopu - Ripple manji od 5 mV.

Morao da ubacim 5mm LED, pa kud puklo da puklo Postavljena slika

Mozda da umesto jedne zelene diode metnes belu/plavu? One bi trebalo da imaju na sebi oko 3,5V. Bude bliže 24V očas   :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne smem da se mesam ali mogu da ispricam moje iskustvo. Modifikovao sam Sony CDP-XE310, dobio je poseban trafo za audio, odlicnu stabilizaciju i sve to smestio levo u prazan prostor. Na desnoj strani sam odradio oko dac-a i analognog dela sve sta sam trebao sa sve mojim adapterom za OP. Povezao solid core zicom napajanje i analogni deo i stavio da se usvirava. Mesec dana je vrtio konstantno ali visoki se nikako nisu pojavljivali. Izmenio sam sve sto mi je palo napamet u analognom delu ali od visokog ni traga. Onda mi je sinulo da zamenim solid core zice od napajanja do op-a sa licnastim i sve je prosviralo. Tako da ko mi kaze da solid core svira bolje od obicne zice, mogu da znam odmah da je u gornjem sprektru gluv ili ima zvucnike koji visoke nikad nisu ni svirali

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......... Tako da ko mi kaze da solid core svira bolje od obicne zice, mogu da znam odmah da je u gornjem sprektru gluv ili ima zvucnike koji visoke nikad nisu ni svirali

zaleces se i pravis univerzalno pravilo na jednom slucaju .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izneo sam iskustvo. zica je bila dugacka oko 25cm i sluzila je samo da dovede napajanje od ispravljaca do muse KZ kji su bili uz op. Zato predlazem svakom ko montira solid core da poslusa i sa licnastom zicom. Ja nisam od ljudi koji ce slepo uraditi nesto sto je neko drugi rekao. uglavnom sve probam na vise nacina jer drukcije ne mogu da izvedem zakljucke. ovo sam napisao da i ostali probaju pa stave sta im se vise svidja. Da sam direktno Slobi rekao da proba licnu opet bi se naljutio kao juce na plocicu. ovako sam izneo iskustvo a na njemu je da odluci d ali ce probati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bi se Sloba naljutio da mu kazes da proba licnastu , ali se mozda naljuti ako mu neko kaze da je gluv ili da mu riboni ne sviraju visoke Postavljena slika

nikad od tebe ne bi bio profesor ..........

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne smem da se mesam ali mogu da ispricam moje iskustvo. Modifikovao sam Sony CDP-XE310, dobio je poseban trafo za audio, odlicnu stabilizaciju i sve to smestio levo u prazan prostor. Na desnoj strani sam odradio oko dac-a i analognog dela sve sta sam trebao sa sve mojim adapterom za OP. Povezao solid core zicom napajanje i analogni deo i stavio da se usvirava. Mesec dana je vrtio konstantno ali visoki se nikako nisu pojavljivali. Izmenio sam sve sto mi je palo napamet u analognom delu ali od visokog ni traga. Onda mi je sinulo da zamenim solid core zice od napajanja do op-a sa licnastim i sve je prosviralo. Tako da ko mi kaze da solid core svira bolje od obicne zice, mogu da znam odmah da je u gornjem sprektru gluv ili ima zvucnike koji visoke nikad nisu ni svirali

Nemate razloga da se ljutite dragi kolega. Poštujem savete koje postujete, a naročito kad proističu iz iskustva. - Da li iz ovoga proističe da je obavezna licnasta žica sa napajanja do uređaja ? p.s. Srećom, ja sam prestao da se družim sa O.P. odavno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...