Jump to content

Шта да правим


dobrivoje

Preporučeni Komentari

Da pojednostavim.Da li ste kad sliušali kad MF A1.On sa svojih +-20v.ne može da pokrene nikakvu iole ozbiljniju kutiju.

Da li si nekada slušao F5? F5 može da istrese iz gaća većinu zvučnika. Kod mene je slučajno natrčao na mazgu od elektrostatika, ali nije da nije mogao da ih pošteno potera. Meni je samo to zasmetalo što sam umeo da ga uteram u klipping pre nego mi uši prokrvare. Subwoofere (8 dinamičkih drivera po kanalu) je s druge strane, izvrtao naopako. Uzmeš i sklopiš Krell KSA100, i nema da nema. Ako se dobro sećam, 100W na 8, 200W na 4 i 400W na 2 oma...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 79
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Da li si nekada slušao F5? F5 može da istrese iz gaća većinu zvučnika. Kod mene je slučajno natrčao na mazgu od elektrostatika, ali nije da nije mogao da ih pošteno potera. Meni je samo to zasmetalo što sam umeo da ga uteram u klipping pre nego mi uši prokrvare. Subwoofere (8 dinamičkih drivera po kanalu) je s druge strane, izvrtao naopako. Uzmeš i sklopiš Krell KSA100, i nema da nema. Ako se dobro sećam, 100W na 8, 200W na 4 i 400W na 2 oma...

Ako tvrdiš sve ovo napisano za F5, odmah ga sklapam!Samo da dodam k-ke F5; Output power stereo 8 ohms 25 watts @ 1% THD, 1KHzNe podmeći u ovu priču o Krell-u.Pogledaj njegov VDC koji si postavio u šemi.

post-321-0-54574400-1292775735_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako tvrdiš sve ovo napisano za F5, odmah ga sklapam!Samo da dodam k-ke F5; Output power stereo 8 ohms 25 watts @ 1% THD, 1KHzNe podmeći u ovu priču o Krell-u.Pogledaj njegov VDC koji si postavio u šemi.

Ima dosta kolega sa foruma koji imaju F5 na forumu (kopije, klonove, replike, kako god) pa neka se svi ili bar neki od njih izjasne i daju svoj sud o tome za čega je njihov F5 sposoban, nemoj mene držati za reč. Što se Krella tiče, ja sam dao principijelnu šemu za KSA-100, a ti si stavio sliku od KST-100. Drugo pojačalo. Evo ti linka do manuala na Krell sajtu:http://www.krellonline.com/manuals.htmlKada skineš manual za KSA 50, videćeš u pdf fajlu da je deklarisana snaga 50W na 8, 100W na 4, 200W na 2 i 400W na 1 Ohma! Manual za KSA-S seriju, uključuje pregled za KSA-100, KSA-200 i KSA-300 gde se šablon ponavlja, snaga je deklarisana na opterećenju od 8, 4, 2 i 1 oma, i udvostručava se, nominalna snaga je u nazivu modela, što znači da pri 4 ohma, ima svaki duplo, na 2 četvorostruko, a na 1 Ohm, daje osmostruku snagu od nominalne. Ne bi Krell bio to što jeste da su lažirali podatke. E sad, što se tiče muzikalnosti, to je već sasvim individualna stvar, ali Krell je samo jedan, i legenda još za života :) Pass to radi drugačije, a za razliku od Krella koji čuva svoje tehničko tehnološke detalje za sebe, Nelson podržava i podpomaže samograditelje i zato, između ostalog, ima toliko mnogo repliciranih Passovih uradaka u svetu.Ako se vezuješ za napon napajanja, pa još i za A klasu, onda ti je Krell logični sled. Ako ti je napon napajanja bio samo orijentir, onda imaš bolje šanse i manje problema ako kreneš put gradnje nekog od Passovih pojačala.Sa +/-50V može da se sagradi i Quad 405, ali pojačalo takvo kakvo je u originalu ne može da se stavi u istu kotaricu sa bilo kojim poštenim pojačalom u A klasi. Ja sam za sebe odabrao Quada 405 u modifikovanoj verziji samo zbog sposobnosti da se izbori sa ovim mojim jogunastim roletnama...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da pojednostavim.Da li ste kad sliušali kad MF A1.On sa svojih +-20v.ne može da pokrene nikakvu iole ozbiljniju kutiju.

Niko, tvoje negativno iskustvo je najverovatnije vezano za strujni a ne naponski kliping s obzirom na to da se A1 ne moze pohvaliti po pitanju sklopa napajanja za razliku od DIY F5 klonova koji vecinom. zahvaljujuci samograditeljima imaju predimenzionisano napajanje i u pogledu trafoa i u pogledu elektrolita. :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Niko, tvoje negativno iskustvo je najverovatnije vezano za strujni a ne naponski kliping s obzirom na to da se A1 ne moze pohvaliti po pitanju sklopa napajanja za razliku od DIY F5 klonova koji vecinom. zahvaljujuci samograditeljima imaju predimenzionisano napajanje i u pogledu trafoa i u pogledu elektrolita. :good2:

Ja nisam smeo da dajem izjave vezane za A1. Dodao bih da su moji F5 imali po 400VA trafoe za dva kanala (prvi F5 je bio sa 500VA za dva kanala) i 528mF za ta dva kanala (8 komada od po 33.000uF po kanalu), ne znam kako fabrički, ili taj A1 koji si ti imao na slušanju stoji po tom pitanju... Koliko sam našao, on ima 4x10.000uF što je samo mali deo onoga što sam ja strpao u F5. Čak i u Quad 405 replike trpam više. Podatke sam našao ovde: http://www.mhennessy1.f9.co.uk/mf_a1/index.htm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije vezano za struju.Radio klona , veliki trafo ,2x75.000uF,nabavio i origigi izlazne trandže.Na kraju je ispalo džaba ste krečili.

E, onda se desilo to što sam baš objašnjavao frendu koji je svrnuo do mene na čašicu razgovora: nema saživljavanja (sinergije, ako nekome više dopada) i nešto od komponenti ne voli nešto ispred ili iza sebe. Ja bih to mogao da kažem za F5, ma koliko to bilo dobro pojačalo, kod mene se nije tako idealno uklopilo, koliko sam ja to želeo, i koliko sam se nadao. Nečega sam se morao odreći, a pošto sam za elektrostatike emotivno vezan iz nekih samo meni znanih razloga, pojačala su našla neku novu namenu u nekim drugim sistemima. Sada pojačalo koje je suštinski inferiorno Passovom F5, svira bolje u sistemu, ali ne zato što je po prirodi i naravi bolje, nego zato što je bolje prilagođeno ostatku sistema.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, onda se desilo to što sam baš objašnjavao frendu koji je svrnuo do mene na čašicu razgovora: nema saživljavanja (sinergije, ako nekome više dopada) i nešto od komponenti ne voli nešto ispred ili iza sebe. Ja bih to mogao da kažem za F5, ma koliko to bilo dobro pojačalo, kod mene se nije tako idealno uklopilo, koliko sam ja to želeo, i koliko sam se nadao. Nečega sam se morao odreći, a pošto sam za elektrostatike emotivno vezan iz nekih samo meni znanih razloga, pojačala su našla neku novu namenu u nekim drugim sistemima. Sada pojačalo koje je suštinski inferiorno Passovom F5, svira bolje u sistemu, ali ne zato što je po prirodi i naravi bolje, nego zato što je bolje prilagođeno ostatku sistema.

Zato sam se i čudio da sa tako mali naponski nivo može "razbijati"tvoje kutije.Kad sam govorio o mojim iskustvima, uopšte nisam mislio na nekakve hi-end kutije,nego na obične kućne varijante do par stotina novaca.Svaki integralac je sa ovakvim kutijama ostavljao mog strujaša za dve dužine.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

ipak je ono iz posta http://www.diyaudio.rs/topic/1609-%d1%88%d1%82%d0%b0-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%bc/page__view__findpost__p__60643 malo i slicno a malo i boljeizaberes napon napajanja i ne manje od dva para izlaznih i da vidis muzike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Interesantna SS Amp tema skroz :ok: Ne bih da odvlacim ovu sjajnu temu na stranu, ali me interesuje dali neko od kolega ima bilo kakvo iskustvo ili tacno saznanje za NationalSemiconductor IC Audio Amp driver kola tipa LME 49830,LME 49810 i LME 49811?Jesu ti IC driveri vredni necega ili da to zaboravim ? Poz Svima :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...