Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

Zvučaću kao pokvarena ploča, verovatno, jer moram da podsetim da je zapravo sam ćar pretvaranja neizolovanog tavana u prostoriju u kojoj se može boraviti koštao srazmerno malo. Sama ideja u startu je bila sprečiti odliv skupe energije. Već na pola puta se ušteda pokazala kao značajna i vredna truda; namesto 15m3 ogrevnog drveta, prošle smo zime celu grejnu sezonu prezimili sa svega 10m3 što ne deluje kao velika ušteda (5m3 ogrevnog drveta i nije nešto velik novac u usporedbi sa cenom investicije u novi krov), međutim, produžilo se i vreme u kojem su donje prostorije tople, pa umesto u 02 iza ponoći, nama temperatura i u 14h još uvek stoji iznad 20C... Sa dodatnih 10cm mineralne vune (u odnosu na postojećih 10cm prošle zime) i dodatkom knauf ploča, 5cm stiropora na zabatima namesto golih zidova, računam da možemo iscediti još kubik ili dva uštede, a estetsko doterivanje izolovanog tavana u potkrovlje će se finansijski veoma brzo opravdati. Za nekih 1500€ dodatka, imam slušaonicu, prostor za rad, i mesto gde možemo da se družimo, bez stalne potrebe da se takmičim sa potrebom svoje ćerkice da večito bude primećena i glavna. U tih cca 1500€ dobio sam preko 50m2 prostora, slušaonicu i prijatno okruženje za boravak sa diskretnim osvetljenjem, taman dobar štimung za relaksirano gubljenje vremena :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao bih koju o sistemu kako sada stoji...Izvor, CD Marantz CD63SE (u fazi otkravljivanja i slušanja onako, "usput"- THX to DJ.Nik) Preamp, NS10 (da ne drobim...)Amp, Quad 405 replika (čekajući Zenoa...)Zvučnici AudioStatic DCM5 klonovi by Soltanus(sa određenim modifikacijama)Sub-amp MNCSub-bas Peerless OB kolumne (line array)Sve ostalo će da bude kad bude... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

philips cd920 sa opa2111 i boljim izlaznim kondovima (modifikacije by siroma) sije udzuz i popreko taj 63SE :)

Ja bih na ovo samo dodao dve stvari:1. Taj CD920 biće da je izučio krojački zanat :rofl:2. Ja imam ovaj a ti taj. meni je ovaj za sada ovakav kakav jeste, odličan. Kasnije će moći i da se fino preradi jer ima naponski a ne strujni izlaz sa DAC-a... Uostalom, sada i nije toliko značajno kako svira jer mi je bitno da čita sve (a to za sada čini adekvatno za razliku od CD303 i 630 koji se jogune sa musavim i grebanim rezancima) a za razliku od Marantza CD4000 ne zvuči kao da je pun mulja i žabokrečine...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto sada stvarno nemam razloga da se kilavim, počeo sam da doterujem jedan po jedan detalj. Došao mi novi CD plejer http://www.diyaudio.rs/topic/60-novopridosle-skalamerije/page__view__findpost__p__57551 a sada sam krenuo i da sređujem kablažu tipa interkonekta (UTP 5E/6) za sada bez slika, i skockavam aktivnu skretnicu http://www.diyaudio.rs/topic/2854-aktivno-ludilo/page__view__findpost__p__57697Prava stvar da maksimalno iskoristim sve prednosti novih naočara za blizinu (što ih zovu "za čitanje")... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sad jedan *rukodupoljub za mestra Sipija ?

mislim da je zasluzio , a u zadnjih 5 postova samohvale nisam primetio nijedan *

:serbvidkakisicl0:

Eh, naravno, za Herr Sipija jedan VEEELIKI :respect: , no, ja sam se toliko oduševio činjenicom da sam išta sklopio bez dima ili iznenadne tišine po uključenju, da... Eto, ostadoh bez reči... Karmacoma... :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...