Jump to content

Babelfish J


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 768
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

pa dobro - da stavljam njega u pojacalo ilinesto drugo - posto meni svira isto ko i od 80e kabl ?

Pardon drugar,izgleda da si me lose shvatio,u Silken imam puno poverenja,narocito posle par stvari na koje mi je ukazao gospodin iz Silkena.Moja iskustva sa njime su pozitivna i ako je on uzeo i prodaje taj kabal,a prodao je ceo kotur za 2 dana to nikako ne znaci da je kabal los i da ga treba izbegavati, vec suprotno.Hteo sam da ukazem na to da je samo dostupan sto se tice cene i lokacije,narocito ne jurcati po netu i traziti hemiski sastav izolacije ili cega vec.Sto se kablaze tice ja bih stavio i 2,5 cm^2 pvc kabla koji se koristi u kablovima za TA peci samo ako je na izgled i palpatorno dobar bakar u njemu,ali nazalost takav kabal nije za audio :thumbsup: Kao sto rekoh i ja sam ga uzeo za svoje potrebe,a ako malo bolje pogledas u poreklo brendiranih stvari videces da su poreklom iz Chine,sto samo znaci jeftinu radnu snagu;kvalitet je zadovoljavajuci-najcesce....PS:China radi kopije brandova i nalaze se 2 vrste klonova: -licencirani proizvodi odredjenog brenda,koji se rade zbog kao sto rekoh jeftine radne snage,ali vrhunskog kvaliteta -kopije brendova koji se rade da bi se urusio ugled pojedinog brenda,zbog konkurencije na trzistuTako da ti slobodno stavi taj kabal sto imas,jer pitanje je kakav je i onaj od 80e,kad podjednako zvuce.Mozda je prvi los,ali i onaj skupi takodje,a mozda su oba dobra.Ne treba se puno uzbudjivati oko toga,kao sto ZEN rece voda je topla,pa bila tvoja ili cija vec :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......(naravno i sa druge strane ce sraf)

ne valja sraf i na drugu stranu .... narusices nesimetriju odsjaja gradskog osvetljenja ili vec tako nesto ....... a i ledovke u kucistu kompa ti svetle samo sa desna na levo ....... :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne valja sraf i na drugu stranu .... narusices nesimetriju odsjaja gradskog osvetljenja ili vec tako nesto ....... a i ledovke u kucistu kompa ti svetle samo sa desna na levo ....... :thumbsup:

Provalio si me 100%....salji ono...Ranije sam oblacio bele rukavice kad dodirujem pot na pojacalu...Salim se...no...upoznao sam coveka koji stvarno to radi... :buehehe: U svakom slucaju mozes da patentirash ovo kao BabelShield
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

interkonekt :thumbsup:

Imam taj kabel i mogu reci da je za pare koliko kosta odlican a da je za nesto ozbiljnije, nije. Topao je prijatan sa malo smanjenim visokim i manje detalja ali izuzetno prijatan. Babelfish zasluzuje mnogo bolje. Cak bi i dve upletene zice svirale bolje. Izmericu kapacitet music boy-a pa cu javiti ali sa smanjenim visokim sigurno ima veliki kapacitet.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se ja zahvalim lepo onima koji mi ne poslase plocice :thumbsup:

Ali ozbiljno-ne bi dosao na josh jednu ideju...hvala lepo :buehehe:

Ova je orginalna...

Promer mog torusa je 100mm (tamo gde ne izlaze kablovi) a razmak izmedju gornje i donje ploce isto toliko...

Izbusih ja rupu u prednjoj ploci i dobih ovo:

post-1-1244997061_thumb.jpg

post-1-1244997075_thumb.jpg

post-1-1244997090_thumb.jpg

Knap se zatvaraju ploce stim sto je donja sad busna kao sir a napred strci sraf.... :rofl:

Jel opasno da torus dodiruje gornju i donju plocu???? Mislim mogu da zalepim izolaciju

ili da stavim izolacionu farbu za vucne motore na ta mesta....???

Ovako dobijam po dubini 140mm sto je dovoljno i za veliku plocicu - zar ne ?????

Samo dokupim cetr elektorlita , 8 MBR1660 shotki + veliku plocicu za PSU od A5 ..

Pitanje za metaloglodace i vrsne limare moze li da se napravi (ponude na PP) josh jedna nad-ploca koja ce da

prekriva sraf + da ima mesto za neko osvetljenje ????

Slicno ko odavde: http://www.diyaudio.rs/index.php?s=&sh...post&p=3401

U mom slucaju bi dimenzije bile 190 x108,5 x 10

Ne znam ko je merio kad je sekao ali je 108,5 :rofl:

U stvari gornji deo je pod uglom inace bi bilo 111...

Moglo bi da se na tempira da srafovi koji drze prednju plocu drze i nad-plocu

trebaju samo duzi srafovi a i ne mora moze i od napred...

P.S.

(moze neko da mi klonira i novu donju plocu??)

...uffffffffffff :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izbusih ja rupu u prednjoj ploci i dobih ovo: :thumbsup:

Crni miko, sta uradi :buehehe: Imamo telefone, mailove. Te dve rupe za grecove su slepi navoji.Ploca je debela 10mm i ima dovoljno mesa za 7-8 mm navoja, nisi morao da je busis. Odlicno je sto moze da se podigne trafo vertikalno, dobija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma mogao sam (imam cak i ureznice) nego sam zamisljao drugo dok sam busio:A i da sam stavio iznutra navoj ostala bi ona mala rupica koja ne sluzi nicem....Do duse i sad mogu da napravim da bude ravna ploca sa drugim srafomi da stavim plocicu nakojoj pise - Babelfish...

Ma moze sve, Leo je tvoj covek. Nisi ni svestan sta sve moze CNC glodalica.post-21-1245007595_thumb.jpgJedino sto polako ali sigurno klizi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vec mi je neko rekao da stremim ka tome....Ma zarazili ste me totalno.... :huh: A nije ti losa ta ideja :huh: Mogu ipak da stavim celu plocicu da se ne sece +dva za ves masinu :huh:

I jo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ondak nista - mora mala - koliko je mala dugacka????

ako hoces MBR - montiraj ih na L profil ili prednjicu , sa sve solidcore oziicenjem uzmi veliku pcb (za 8 kom ) , seci mesto za kocka graetz-ove i staje ti u kuciste
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...