Jump to content

Babelfish J


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 768
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

upravo tu sam mu i trazio :cheers:

sad još da navataš dvojicu po dva 33000 :rofl::rofl: Za diode se slažem, ali se mnooogo greju, kako će da ih ladi.Za dve kocke već postoje navoji u prednjoj ploči.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za diode se slažem, ali se mnooogo greju, kako će da ih ladi.Za dve kocke već postoje navoji u prednjoj ploči.

Thja ne znam šta vi ljudi radite, ili kod mene nešto ne valja, ili kod vas nešto ne valja... Meni grecovi tek-tek mlaki a ništa nema dodatno da se hlade (osim cirkulacije vazduha) a isto tako i hladnjaci. Onda recimo, DC ofset na izlazu, još nisam nigde pročitao da je neko izjavio da je dobio čist izlaz bez DC napona (na F5). Ne mogu da verujem da se to samo kod mene dešava... :cheers: (možda ima veze što kod mene dva grace pegla jedan kanal...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Thja ne znam šta vi ljudi radite, ili kod mene nešto ne valja, ili kod vas nešto ne valja... Meni grecovi tek-tek mlaki a ništa nema dodatno da se hlade (osim cirkulacije vazduha) a isto tako i hladnjaci. Onda recimo, DC ofset na izlazu, još nisam nigde pročitao da je neko izjavio da je dobio čist izlaz bez DC napona (na F5). Ne mogu da verujem da se to samo kod mene dešava... :cheers: (možda ima veze što kod mene dva grace pegla jedan kanal...)

Kolika struja ide kroz njih, napon nije bitan.Na miniki dva greca teraju oba kanala, sve ukupno 2,8A.Nešto me mrzi da peglam data sheet za neku diodu, verovatno piše.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taman dve...

te dve ostav' u stranu ( racunjam da je dve viska kad Miki posaljes njegovu) , pa kad vidis Su-So-Bac kurira uzmi mu novce i utrpaj na kuririsanje ;potrebne za .......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Thja ne znam sta vi ljudi radite, ili kod mene nesto ne valja, ili kod vas nesto ne valja... Meni grecovi tek-tek mlaki a nista nema dodatno da se hlade (osim cirkulacije vazduha) a isto tako i hladnjaci. Onda recimo, DC ofset na izlazu, jo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas tako i treba, mlakusne diode i bez DC offseta.Toplota na elementu je disipirana snaga tj. proizvod napona i struje (P=U x I) a posto je pad napona na svakoj diodi manji od 1 V struja moze da bude i 5A - opet je disipacija minorna.Vrele diode/grecovi ukazuju da je nesto otislo ukrivo...

Tako sam i ja mislio... U prvoj izvedbi, imao sam iste grecove, ali ne dva po kanalu, već po jedan po kanalu, isto tako, nije se grejalo, DC 0.00V na 200mV području...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Josh malo Slika:Nogice:post-1-1243936128_thumb.jpgTrafo:post-1-1243936170_thumb.jpg(Na mom primerku pise - Nuvotem Talema Made in Czech Co. Donegal, Ireland - sad mi zaosto ondak nisam uzeo bar od 250VA no - nebi stao u kutiju)TALEMA Toroidal Transformer TRT160215Power:160VAPrimary Voltage,

post-1-1244009853_thumb.jpg

post-1-1244009869_thumb.jpg

post-1-1244010024_thumb.jpg

post-1-1244010102_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto ne kazete coveku o cemu se radi. Obrati paznju na sliku gde su motor kondovi, prvo sto primetis da je tezak trafo na jednoj strani a laki kondovi na drugoj. U praksi se pokazalo da kada je takav balans, kada se u prostoriji slusa muzika glasno dolazi do poskakivanja lakseg kraja na pojacalu usled zvucnih talasa. Posto su u pojacalu tranzistori sa efektom polja i mala pomeranja se preslikavaju u elektricno polje feta i to se sve cuje u zvucnicima. Da bise to izbeglo stavljaju je motor kondovi da izbalansiraju kutiju da ne bi jedna strana poskakivala. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto ne kazete coveku o cemu se radi. Obrati paznju na sliku gde su motor kondovi, prvo sto primetis da je tezak trafo na jednoj strani a laki kondovi na drugoj. U praksi se pokazalo da kada je takav balans, kada se u prostoriji slusa muzika glasno dolazi do poskakivanja lakseg kraja na pojacalu usled zvucnih talasa. Posto su u pojacalu tranzistori sa efektom polja i mala pomeranja se preslikavaju u elektricno polje feta i to se sve cuje u zvucnicima. Da bise to izbeglo stavljaju je motor kondovi da izbalansiraju kutiju da ne bi jedna strana poskakivala. :rofl:

Па онда је боље да налије олово, ем тешко ем избалансирано! :cheers: стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...