Jump to content

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)
3 hours ago, BANAT said:

Pregledaj nivo ili jos bolje zameni ulje u menjacu , tu bi trebalo da ide neko kvalitetno lakotekuce hipoidno menjacko ulje gradacije 80W90 ili 75W80 ,...

Ispustio staro iz njega kad sam skidao sa napustenog, to je jedan od ona dva. Presuo iz mog i dodao po potrebi, a u pitanju je FAM sae 90 gl4 specifikacije. Vozeno u petostepenom od decembra ili januara, preslo 3 hiljade

Inace gl4 spec se sve manje i manje pravi a za njega je gl3 preporuka samo njega jedino pravi firma bell chemical a oni su dno dna. Ne znam ima li ko iskustva sa famom, meni se nesto i nije dopao kvalitet od kad ih je valvoline kupio, al bilo daj sta das. Nesto se razmisljam da porucim inino ili modrica, ostalo vecinom imam sumnje da su falsine a gl5 izbora sirom al ne ide zbog sinhrona

Izmenjeno od Bogdan08
Napisano

SAE90 nije vise za taj menjac ! , jer je previse gusto, tako da ce se menjac u toku voznje mnogo grejati , multigradna hipoidna lakotekuca menjacka ulja gradacije 75W80 , ili 85W90 , je mnogo bolji izbor ! , takva se ulja odavno iskljucivo koriste u modernim manuelnim automobilskim menjacima .

Napisano

U pravu si, za stari mi nije bilo bitno jer se raspao, mozda najbolje da uzmem 80w90, 75w80 nekako tanko za njega.

Plus zimi nece biti pregusto ako doceka zimu

Napisano
6 hours ago, Bogdan08 said:

U pravu si, za stari mi nije bilo bitno jer se raspao, mozda najbolje da uzmem 80w90, 75w80 nekako tanko za njega.

Plus zimi nece biti pregusto ako doceka zimu

75w90 gl4

sipaj i uzivaj.

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...