neskor Napisano Jun 1 #1 Napisano Jun 1 Naletih slucajno na ovaj projekat. Izgleda dosta zanimljivo. Jel' neko pravio nesto slicno?
Zen Mod Napisano Jun 1 #2 Napisano Jun 1 imas redigovanu semu, prvi post na big diya radi, i sve je objasnjeno u Nelsonovom izlaganju na zadnjem BAF-u mali amp koji iznenadjujuce lepo svira sve receno neskor je reagovao/la na ovo 1
BANAT Napisano Jun 1 #3 Napisano Jun 1 (izmenjeno) Neskore ako te interesuje imas i ovu jednostavnu varijantu malog pojacala A klase koju je na moj predlog razvio g.din Aleksandar Petrov iz Belorusije i koji isto tako koristi prigusnicu(1H/5,6R) u kolu draina izlaznog tranzistora snage i lepo radi , po njegovim recima u direktnom slusnom uporednom testu kvalitetom je zvuka prevazislo mnoga konvencionalna SET lampaska pojacala . Izmenjeno Jun 1 od BANAT neskor, LightMatic and Beli_Ninja je reagovao/la na ovo 3
Beli_Ninja Napisano Jun 1 #4 Napisano Jun 1 Kakva je to prigušnica sunce ti... 1H a svega 5.6R za 1A struje.
BANAT Napisano Jun 1 #5 Napisano Jun 1 10 minutes ago, Beli_Ninja said: Kakva je to prigušnica sunce ti... 1H a svega 5.6R za 1A struje. To je dosta gabaritna prigusnica ali ne i nesto prevelika , ima i varijanta gde se koristi samo jedan zicani snazni otpornik umesto prigusnice ali je tu iskoriscenje odnosno izlazna snaga pojacala daleko manja , + je distorzija veca .
neskor Napisano Jun 1 Autor #6 Napisano Jun 1 sto se tice originalne prigusnice od 35mH/0.8R, da li je ta vrednost kriticna? posto imam neke prigusnice od nekog projekta 18mH/0.4R
Zen Mod Napisano Jun 1 #7 Napisano Jun 1 manje induktivnosti manje bassa probaj pa cuj, sve zavisi za cega ce koristis BANAT, LightMatic and neskor je reagovao/la na ovo 3
BANAT Napisano Jun 1 #8 Napisano Jun 1 (izmenjeno) 1 hour ago, Beli_Ninja said: Kakva je to prigušnica sunce ti... 1H a svega 5.6R za 1A struje. Beli moram da se ispravim , sama prigusnica je 1H i 0,9R -Rdc otpora i vezana je na red sa otpornikom od 4,7R , to sve zajedno cini radni RL element draina K1058 tranzistora , to vazi za impedansu zvucnika od 8 Ohma , za zvucnik impedanse16 Ohma taj otpornik moze biti i 12 Ohma , koliko se secam i optimalna mirna struja izlaznog tranzistora se podesava u odnosu na impedansu zvucnika , tako da za 16 Ohma zvucnik moze biti i daleko ispod 1A . Izmenjeno Jun 1 od BANAT
Vix Napisano Jun 1 #9 Napisano Jun 1 Ma sve je to Zen. Mislim na pojacalo. Isti Zen iz 1994 te ili koke li bese. Samo su varijacije sa izvorom konstantne struje. Ja pravio onomad sa halogenim sijalicama (stapicima) od 1500w/220V, sa ogromnim trafom od oko 1kw za oba kanala. Osim malo zujanja trafoa, sviralo za svaku paru. I sad mi svira Zenduktor 1 iznad ormana u spavacoj sobi. Isti ko 3, samo je source otpornik malo drugacije spojen. Ukratko, vredi. Kod mene, prigusnica tj trafo iz mikrotalasne, 19v switcher, i..vozi Misko ! BANAT, LightMatic and zerowaf je reagovao/la na ovo 2 1
Vix Napisano Jun 1 #11 Napisano Jun 1 Paz'te, ovo sto vidite je bukvalno napravljeno s delovima skoro s'otpada BANAT and LightMatic je reagovao/la na ovo 2
LightMatic Napisano Jun 1 #12 Napisano Jun 1 To, brate, ko će reciklirati ako mi nećemo BANAT and Vix je reagovao/la na ovo 1 1
Preporučeni Komentari
Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar
Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar
Kreiraj nalog
Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!
Registruj novi nalogPrijavi se
Već imaš nalog? Prijavi se ovde
Prijavi se odmah