Jump to content

Kako upariti dva gramofona


Lavadva

Preporučeni Komentari

Pozdrav, ljudi.

Želim da uparim dva gramofona tako da mogu raditi istovremeno, odnosno da mogu puštati muziku bez prekida koji uslovljava promena ploče. Drugim rečima želim da se igram DJ-a u svoja četiri zida, za svoju dušu i za okupljanja sa prijateljima. Iz ovoga se može zaključiti da ću to činiti u kućnim uslovima.

Ovako nešto sam već bio postigao tako što sam u PHONO ulaz na risiveru ubacio dva razdelnika sa po dva ulaza i u njih sam priključio gramofone, ali tako je "sistem" izgubio snagu i kvalitet zvuka. (Sistem su činili dva gramofona, risiver i zvučnici)

Da li može neki savet kako da unapredim kvalitet zvuka (i snagu, naravno)?

Da li bi bilo dovoljno da ovoj kombinaciji samo priključim pretpojačalo? (da li je uopšte moguće ovoj kombinaciji priključiti pretpojačalo? i ako je moguće kako ga povezati?)

Koje bi druge opcije bile? Koja bi bila najbolja kombinacija uređaja da bih dobio kvalitetan i snažan zvuk?

 

Izvinjavam se zbog uopštenog opisa "problema", ne vladam stručnim terminima iz ove oblasti, pa sam možebiti u nečemu bio nejasan.

Unapred se zahvaljujem svim savetima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U tom slučaju ti ne treba pojačalo, jer je u mikseti, samo ti treba mikseta sa dva gramofonska ulaza ili da svaki gramofon ima svoje RIIA-predpojačalo pa u line ulaze na mikseti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Više mi se sviđa prva opcija jer je lakša.. nadam se i bolja ili makar jednako dobra kao druga? 

Da li može preporuke za miksetu? Ako bi gledali odnos cene i kvaliteta, koje bi bile najbolje? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Mikorist reče
WWW.PLAYER.RS

NAPOMENA: Uređaj nije uračunat u cenu! UDG Ultimate Flight Case Pioneer DJM-2000/NXS Black MK2 not only transport your complete set up easily & securely, but also facilitates devices

 

Ovo je izgleda samo kutija....:smesna:

Bilo koja Pioneer ili OSHINO made in Japan. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaista nisam očekivao da će raspon cena biti ovoliki 🙂 to mi daje velike mogućnosti i nadam se da ću pronaći ono najbolje za sebe. 

Hvala svima na savetima i izdvojenom vremenu, dobio sam sjajne smernice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Mixer mora da ima dva gramofonska ulaza, izlaz za slusalice radi provere sta mixujes pre nego sto pustis drugu plocu na izlaz ( podignes regler ) + svaka ima izlaz ( ne pojacalo snage ali dovoljno da zameni preamp - mada u klubovima cesto mixer ide na preamp-power amp-ove ).

Treble & Bass kontrole ( mid / presence rotacione imaju one malo bolje ).

Gramofoni vec dugo jesu vrlo retko u upotrebi u diskacima pa gledaj kakave ulaze ima tacno - neki polovni Pioneer bi mogao potraziti, oni su uvek bili malo bolji od Vestax osnovnih. 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako je Gorfili i rekao - trebas miksetu.
I kako su Krca i Zek rekli - treba ti RIAA filter negdje u lancu - svejedno je li ispred miksete ili je vec ugradjena u miksetu ili je vec ugradjena u tvoje gramofone.
Kazem zato da znas kakvu miksetu zapravo zelis ili zato da se pripremis na trazenje neka dva jeftinija phono preampa ako ti gramofoni nemaju ugradjen phono pre.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...