Jump to content

Ei Nis projekat


mihailo_206

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Mikorist said:

 

Prvo što sam kupio su visokotonci(mislim da je 90 marona bio par )... 2 kile ima jedan.(neko če se javiti da kaže da su i oni sranje u odnosu na Peerless) Jbga....Dečije radosti.

Džab džabe, takvo vreme bilo :D

Ja još vozim kevlarske Focale svaki dan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, mdragoslavm said:

Cim sam kupio dva para to sve govori, nisu bolje od 

WWW.HI-FILES.COM

Koristim priliku da se zahvalim Bokiju na gostoprimstvu. Imam veliko poštovanje prema svakom ko nešto stvori, pogotovo u ovoj oblasti koja je moja velika pasija. Kada tome dodamo i rezultat koji je jako dobar respekt je još veći. Nije mi poznato da li je Boki predstavio ovaj svoj projekat ran...

ali od ostalih, firmiranih, koji polovni kostaju npr do 500e su po meni bolji.

 

Ovi Bokijevi zvučnici su odlični, nije to ista kategorija kao Ei. Jedino kod Bokija srednji nisu baš bili ubedljivi, što je verovatno do Visaton W130s drajvera, te serije i nisu nešto. Verovatno bi bilo još bolje da se samo stavi AL130 umesto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja te zvučnike sa Al membranama ne bih razmatrao nikako. Slušao sam par puta Visatone sa Al membranama i neke druge, meni je to bezveze zvučalo. Papir ili plastika, to je OK, a metalna membrana samo za bas može, čak možda ima i prednosti zbog veće krutosti u odnosu na papir. Za srednje i visoke ne bih savetovao, možda su dobri ovi neki noviji drajveri, i riboni naravno. W130S ima srednjih koliko oćeš, sve to je do izbora konstruktora i same skretnice. Kako ga je on odrezao, tako je. Sigurno se može korigovati.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da se vratimo na temu - Ei Nis.

davno, dok su drajveri iole valjali, imao sam veoma zanimljiv

i dobro zvuceci projekat.

Ei 12-ica bas, 8-ica srednji i stari tip kalotni.

i to u bas refleks kabinetima kolko se secam 140 ili 150 litara (jedno od ta dva.

projekat je bio da ti otpadnu muda - mazanje kabineta iznutra, pa neki materijal, ne secam se,

pa mazanje drajvera (bas i mid) ... skretnica je bila grozomorna - 18dB sa kojekakvim

sitnim dzigericana.

nije mi bilo jasno zasto je u to vreme Ei fabrika lagala na primer u snazi.

12-ica 80w sinusa, 120w muzicke - a to veze sa vezom nema.

a ostali parametri ... kuku lele.

u to vreme je to sve kostalo - pa recimo kao polovan Golf 1.

bez preterivanja.

a sad, Ei drajvere ne bi uzeo ni za dzabe.

jer, i da ih uzmem (uzmes) za dzabe, mora da se ulozi u njih.

:cheers:

Izmenjeno od чика-Брка
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, NIXIE said:

:crkavanje: lepo rečeno.

pa vidi, stare dobre 8-ice ne mozes da nadjes a da nisu

ili razlicite (i po boji a i po parametrima) ili ostecene bilo kako.

1. guma na njima nije ni za Q - mora sundjer

2. mora da se zamene voice coli-i (umesto na papiru da bude na alu)

3. moraju membrane da se mazu pod obavezno

pa eto, sracunaj koliko to kosta, i para i vremena i zivaca,

ni za dzabe da ih uzmes, pa se ne isplati.

:cheers:

Izmenjeno od чика-Брка
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/1/2023 at 10:30 PM, mihailo_206 said:

Pozdrav. Skoro sam video na oglasima 4 Ei AZ 0800/BGO-15 bas drajvera koji su 25w 16ohm svaki, da li se isplati napraviti od toga nesto? Cena je 4500din/oko 40eur za sva 4. Naravno napravio bih trosistemsku kutiju, inace znam da su se slicni zvucnici ugradjivali u Ei Zk40 samo sto su bili 4ohm, tako da znam otprilike i zapreminu kutije kolika treba da bude. 

Ovi drajveri su korisceni za hzk 6021 , imas je u katalogu za 1978 godinu ,bila je dvosistemska , uz dva ovala dz0530 , prodavala se u verzijama od 4 i 8 oma , tvoji drajveri su iz verzije od 8 oma , po dva drajvera od 16 oma paralelno .Kutija fizicki izgleda isto kao Zk 40 , samo duplirani drajveri i fizicki je dosta veca . Verzija od 4 oma je bila namenjena radu sa HA 4011 pojacalom i HT 4011 tunerom.Krasi je vrlo prijatan zvuk.Sa tim drajverima bih isao na dvosistemsku varijantu , podnostojeca , od 44 do 55 litara.Ako se resis na gradnju , javi , pa da podrobnije razmotrimo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, NIXIE said:

Taj skroz levo model (sa Peerless visokotoncem) sam nekad davno prepravljao sestri i zetu. Kupljeni su bili sa onim risiverom, HSR160 ili tako nešto beše, crno plastično. Previše su dominirali ti srednjotonci, pa sam korigovao nivo dodavanjem L-pada, zamenio ožičenje i ugradio kvalitetenije kondenzatore. Stavio sam Wima MKS na visokotonac a za ostalo koliko se sećam su stavljeni F&T bipolarci. Nakon toga je zvučalo znatno bolje. Na žalost ta dokumentacija je negde zagubljena, pretpostavljam prilikom mog preseljenja na novu lokaciju. Taj srednjotonac je uvek bio problematičan, a rez prvog reda na obe strane, muti vodu u širokom opsegu. Možda bi ga valjalo premazati sa Visaton LTS50, kao i bas, da se malo produži život tim membranama. Taj visokotonac je mnogo bolji od Ei visokotonca.

Meni odgovara samo model HZK12032, premazao sam juce drivere damar lakom, sad to svira jos lepse.Ja ne cujem da se deru srednji  i visoki kao sto mi dosta ljudi kaze, ima scenu, separaciju, detalje,nije zamoran zvuk ni malo,za bas se svi valjda slazete kakav je.

Izmenjeno od mdragoslavm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Davno to beše, ali sam ispričao po sećanju šta sam radio. Srednji su bili previše istaknuti i to sam korigovao. Inače su bili u fizički odličnom stanju, nisam ih premazivao ničim, bili su ko novi, tada krajem 90tih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...