Jump to content

Ei Nis projekat


mihailo_206

Preporučeni Komentari

Pozdrav. Skoro sam video na oglasima 4 Ei AZ 0800/BGO-15 bas drajvera koji su 25w 16ohm svaki, da li se isplati napraviti od toga nesto? Cena je 4500din/oko 40eur za sva 4. Naravno napravio bih trosistemsku kutiju, inace znam da su se slicni zvucnici ugradjivali u Ei Zk40 samo sto su bili 4ohm, tako da znam otprilike i zapreminu kutije kolika treba da bude. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su drajveri iz 70tih, liče na one iz HSR48, oni nisu ni onda valjali ne valjaju ni sad. Za te pare koje bi potrošio na srednjotonce, visokotonce, skretnicu, ožičenje i kutiju, kupi neke fabričke pristojne zvučnike stranog porekla, zameni ožičenje, konektore i kondenzatore u skretnici i imaćeš par dobrih zvučnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao ja nekad davno HSR48. Koliko su samo puta ti zvucnici premotavani, redovno sam ih spaljivao. Na kraju  bacio drajvere, a kutije zadrzao. A nesrecni HSR odneli lopovi, posto sam ga bio privremeno odneo u garazu, a ista obijena...

Da skratim pricu: Ne vredi se mnogo cimati oko njih, pa i da su dzabe... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, NIXIE reče

To su drajveri iz 70tih, liče na one iz HSR48, oni nisu ni onda valjali ne valjaju ni sad. Za te pare koje bi potrošio na srednjotonce, visokotonce, skretnicu, ožičenje i kutiju, kupi neke fabričke pristojne zvučnike stranog porekla, zameni ožičenje, konektore i kondenzatore u skretnici i imaćeš par dobrih zvučnika.

Ja bih naravno uzeo neke zvucnike za stalno slusanje a ove samo da se zanimam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam u više navrata hteo da kupim Ei drajvere da pravim trosistemsku kutiju, čekao neke 12", ali sve po oglasima nije bilo baš u nekom stanju. Umeo bih da napravim odličnu skretnicu i taj zvučnik bi zahvaljujući skretnici sigurno zvučao veoma dobro. Ali, svaki put sam odustajao. Na kraju uvek pomislim, stvarno nije vredno truda drndati se sa tim. Sećam se i šta mi je pričao drug iz Svrljiga čija je majka radila u fabrici...kaže, izađu dva ista drajvera jedan za drugim iz proizvodnje, parametri potpuno različiti...

Ako neko hoće da se igra sa vintidž drajverima, bolje uzmite one stare osmougaone philipse, od toga isto može nešto da se sklepa, a konzistentniji su.  Ili, puni su oglasi starih Grundig drajvera koji su i dobri, verovatno se kod nas uglavnom dovozi iz Nemačke pa rastura...

Takođe, sećam se pre par god kad je kolega Zvule bio do mene, pokazujem mu neke drajvere SB acoustic jeftina PFC serija što sam naručio malo za probu da premerim. Gleda on one drajvere, jednostavni a kvalitetni, papirne membrane, i kaže, jbt e ovako nešto bi danas trebalo da se proizvodi kod nas, nemoguće je da ovo ne možemo da proizvedemo.
Tako da eto, ko hoće da se igra sa novim, jeftina PFC serija, i neki ili njihov jefitniji visokotonac ili Dayton ND25FW itd.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 3. 10. 2023. at 0:36, Koja reče

Ja sam u više navrata hteo da kupim Ei drajvere da pravim trosistemsku kutiju, čekao neke 12", ali sve po oglasima nije bilo baš u nekom stanju. Umeo bih da napravim odličnu skretnicu i taj zvučnik bi zahvaljujući skretnici sigurno zvučao veoma dobro. Ali, svaki put sam odustajao. Na kraju uvek pomislim, stvarno nije vredno truda drndati se sa tim. Sećam se i šta mi je pričao drug iz Svrljiga čija je majka radila u fabrici...kaže, izađu dva ista drajvera jedan za drugim iz proizvodnje, parametri potpuno različiti...

Ako neko hoće da se igra sa vintidž drajverima, bolje uzmite one stare osmougaone philipse, od toga isto može nešto da se sklepa, a konzistentniji su.  Ili, puni su oglasi starih Grundig drajvera koji su i dobri, verovatno se kod nas uglavnom dovozi iz Nemačke pa rastura...

Takođe, sećam se pre par god kad je kolega Zvule bio do mene, pokazujem mu neke drajvere SB acoustic jeftina PFC serija što sam naručio malo za probu da premerim. Gleda on one drajvere, jednostavni a kvalitetni, papirne membrane, i kaže, jbt e ovako nešto bi danas trebalo da se proizvodi kod nas, nemoguće je da ovo ne možemo da proizvedemo.
Tako da eto, ko hoće da se igra sa novim, jeftina PFC serija, i neki ili njihov jefitniji visokotonac ili Dayton ND25FW itd.

 

Gde mogu nabaviti SB Acoustics drajvere? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bi isao odma u startu (da sam imao ovu pamet onda) sa Eminence Deltalite II 2510 za bass-ove...Kakvi Ei Nis kakvi bakraci. 

 
WWW.PLAYER.RS

EMINENCE

 

msm ja sam licno bacio direktno u kantu 2 puta vise para na Ei zvucnike nego na par ovih

nikad nisu prosvirali kako treba.mislim prosvirali su od riknjavanja.

 

Sad kad sam poludeo  moze i 15

WWW.THOMANN.DE

15" Neodymium woofer Power rating: 300W RMS (600W program), Impedance: 8 Ohm, Frequency response: 54 Hz - 3.7 kHz, Sensitivity: 99.2 dB, Playback behavior specially designed for sound systems, but equally suited for electric guitars, electric bass,...

pa zveknes u ovo

EXCLUSIVE-AUDIO.JP

Please note that this product will incur shipping charges regardless of the purchase price. This is a made-to-order product. Price is for one unit. It takes about 2-3 months for delivery. A unique work that makes you want to explore the labyrinth of sound High-performance 2-way system with wood horns at its core Description The YS-500 is a 2-way speaker system built around the SS-500 wood horn. The speaker units employ a 38cm...

 

 

2023-10-12_10-26.png:risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Људи, јел ви причате о овим звучницима? Да ли ови не ваљају?

 

Овај скроз десно?

Ја купих 2 пара уназад три месеца. Ја им не налазим мане, сем што су ружни и гломазни. 

image.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako voles, voles

ja sam kadsambijomali, ziveo sa bazno istim, ali totalno preradjenim

druga kutija, drugi srednji, pa srednji i visoki na kupoli, totalno druga skretnica

al' sam onda pozeleo i nasao bolje

tebi ako ne treba, eto ustede

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cim sam kupio dva para to sve govori, nisu bolje od 

WWW.HI-FILES.COM

Koristim priliku da se zahvalim Bokiju na gostoprimstvu. Imam veliko poštovanje prema svakom ko nešto stvori, pogotovo u ovoj oblasti koja je moja velika pasija. Kada tome dodamo i rezultat koji je jako dobar respekt je još veći. Nije mi poznato da li je Boki predstavio ovaj svoj projekat ran...

ali od ostalih, firmiranih, koji polovni kostaju npr do 500e su po meni bolji.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 časa, mdragoslavm reče

Овај скроз десно?

Taj skroz levo model (sa Peerless visokotoncem) sam nekad davno prepravljao sestri i zetu. Kupljeni su bili sa onim risiverom, HSR160 ili tako nešto beše, crno plastično. Previše su dominirali ti srednjotonci, pa sam korigovao nivo dodavanjem L-pada, zamenio ožičenje i ugradio kvalitetenije kondenzatore. Stavio sam Wima MKS na visokotonac a za ostalo koliko se sećam su stavljeni F&T bipolarci. Nakon toga je zvučalo znatno bolje. Na žalost ta dokumentacija je negde zagubljena, pretpostavljam prilikom mog preseljenja na novu lokaciju. Taj srednjotonac je uvek bio problematičan, a rez prvog reda na obe strane, muti vodu u širokom opsegu. Možda bi ga valjalo premazati sa Visaton LTS50, kao i bas, da se malo produži život tim membranama. Taj visokotonac je mnogo bolji od Ei visokotonca.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, mdragoslavm reče

Људи, јел ви причате о овим звучницима? Да ли ови не ваљају?

 

Овај скроз десно?

Ја купих 2 пара уназад три месеца. Ја им не налазим мане, сем што су ружни и гломазни. 

image.jpeg

Da. Čak je bila radnja na Dorćolu dole gde si mogao svaki posabno drajver da kupiš i skretnice posebno.

Kupovao ja kad sam bio mali. 

A onda sam se usrao kad sam otišao u Korato i video Focal kit - tipa negde 1996 (pre bombardovanja 100%)

Prvo što sam kupio su visokotonci(mislim da je 90 marona bio par )... 2 kile ima jedan.(neko če se javiti da kaže da su i oni sranje u odnosu na Peerless) Jbga....Dečije radosti.

s-l1600.jpg

pre 4 časa, NIXIE reče

Taj srednjotonac je uvek bio problematičan, a rez prvog reda na obe strane, muti vodu u širokom opsegu.

Ama glanc nov iz kutije je bio sranje. Sa sve  limenkom pozadi po JUS-u. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...