Jump to content

TDA7396 pojačalce


NIXIE

Preporučeni Komentari

Probali smo ga sinoć kod @skrstic direktno povezanog na PCM63 preko ovih gore adaptera XLR/RCA. Obično se tranzistorka pojačala ne preporučuju sa FR drajverima, konkretno ovde je bio Fostex FE207 (ili tako nešto), međutim za ovo to apsolutno ne važi. Milozvučna i glatka reprodukcija, bez drečanja ili bilo čega smetajućeg u zvuku, ima basa, ima visokih, ima dubine zvučne slike i detalja. Nije dobro kao SE lampaš naravno, kao da malo skraćuje trajanje tonova u odnosu na lampe,  ali odnos cena je ogroman, a rad oko lampaša da ne pominjemo. Treba mu  dati vremena da se malo podgreje i postigne finalni zvuk, otpilike 1sat rada. Vrlo sam zadovoljan, hteo sam da proverim da li još negde dobro zvuči kao kod mene. Sa nekim boljim napajanjem verovatno bi bilo i bolje, testirano je sa brick čoperskim napajanjem od ASUS laptopa 120W 19,5V.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Probali smo ga sinoć kod @skrstic direktno povezanog na PCM63 preko ovih gore adaptera XLR/RCA. Obično se tranzistorka pojačala ne preporučuju sa FR drajverima, konkretno ovde je bio Fostex FE207 (ili tako nešto), međutim za ovo to apsolutno ne važi. Milozvučna i glatka reprodukcija, bez drečanja ili bilo čega smetajućeg u zvuku, ima basa, ima visokih, ima dubine zvučne slike i detalja. Nije dobro kao SE lampaš naravno, kao da malo skraćuje trajanje tonova u odnosu na lampe,  ali odnos cena je ogroman, a rad oko lampaša da ne pominjemo. Treba mu  dati vremena da se malo podgreje i postigne finalni zvuk, otpilike 1sat rada. Vrlo sam zadovoljan, hteo sam da proverim da li još negde dobro zvuči kao kod mene. Sa nekim boljim napajanjem verovatno bi bilo i bolje, testirano je sa brick čoperskim napajanjem od ASUS laptopa 120W 19,5V.

Treba mu  dati vremena da se malo podgreje i postigne finalni zvuk, otpilike 1sat rada,

jebote, pa ni moj cevni SE se ne graje sat vremena. :unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Probali smo ga sinoć kod @skrstic  Sa nekim boljim napajanjem verovatno bi bilo i bolje, testirano je sa brick čoperskim napajanjem od ASUS laptopa 120W 19,5V.

Ce da sredimo i to, trebalo bi da imam viska P089ZB filtera. Za takve spravice radi 99% onoga sto bi linearno radilo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je ovo sad završena priča. Imam ono što sam hteo, malo rezervno pojačalo koje ne zauzima puno mesta, a može da se sluša. Ako nekome treba malo jeftino pojačalo, da pouzdano radi na 4oma (može i na 2oma po datasheet) ovo je testirano i položilo je ispit. Prava stvar bi bila ugraditi ga u neku veću kutiju sa napajanjem. Da li uzeti transformator (100VA min.) i klasično ispravljanje (možda CRC ili stabilisano čak), da li neko čopersko pa dodati filter, znači sve može što se mene tiče. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zek said:

Koliko se sećаm @чика-Брка je radio nešto sa tim TDA i cevnim baferom.

pravo zboris, jesam.

TDA 7293 + 6N23P.

kupio sam gotove module na KP, a ostalo se imalo kojekude u riznici.

mislim da su moduli 1200 dinzi komad.

napomena : TDA 7293 na tim modulima su psojedacki, tako da se ne koristi

maksimalni napon napajanja, zbog mogucnosti koriscenja 4 oma zvucnika,

a i da ne bi crkli.

moj drugar nije obratio paznju na to, a voli ponekad da odvrne, pa su mu crkli

TDA 7293. stavili smo originalne TDA7294, ima ih u Nis-u.

sad radi bombona, pa se nosim mislju da i meni zamenim psojedacke sa originalnim.

nije velika investicija, mislim da su 400-450 dindzi komad.

:cheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pravio sam i ja TDA 7294. Sviralo to, korektno reklo bi se. Ali, nema magije, sto bi reko Cika-brka. Nije to to. Zato sam se ja zadovoljio sa Pass Zen/MoFo varijantama. Nisu lampe, ali ipak ima nesto u tom zvuku. I FR zvucnici. Jedino steta sto zbog blizine zida ne mogu opet praviti Open Baffle...

Dakle, chipovi, moze, za kuhinju, radionicu, pretsoblje...ili ako se nema za bolje. 

Za ozbiljno, ne hvala... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hteo sam da pravim aktivne zvučnike, TDA7296 za visoke i supertweeter, TDA7296 za srednje, TDA7293/94 u paralelnom modu za bas, a Leach pošto je mrcina ostavljam za SUB. Odbilo me samo što onaj Mini DSP nije u željenom kvalitetu za moje namere, a neki bolji su još uvek preskupi. A da pravim skretnicu sa 20 OPA, to svakako ne želim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Hteo sam da pravim aktivne zvučnike, TDA7296 za visoke i supertweeter, TDA7296 za srednje, TDA7293/94 u paralelnom modu za bas, a Leach pošto je mrcina ostavljam za SUB. Odbilo me samo što onaj Mini DSP nije u željenom kvalitetu za moje namere, a neki bolji su još uvek preskupi. A da pravim skretnicu sa 20 OPA, to svakako ne želim.

Moze to, ima da gruva, ali da li ce biti muzikalno, to ne znam. Za istu kolicinu ulozenog truda i novca, meni bi lepse bilo praviti pa recimo Zen pojacalo, pa makar i ono najjednostavnije, i par velikih FR zvucnika... 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...