Jump to content

knjiga o cevnim pretpojacalima


dunavko

Preporučeni Komentari

Inace braco, vodka se u Rusiji toci na grame a ne na litre!!! Znaci pije se 200 grama vodke a nikako 2 dl!!!Krome togo ja tozhe ochen horosho govoryu po russkiy, no menja ochenj tjazhalo igrat po russkim klavshami no budu igrat v angliskom transkriptu, esli hochete tak! Uvizhu chto menja njet zdes tolko raz-dva dnja i vi srazu zdelaete plohuju atmosferu na forume!!! Davaj shutki i vodki i vsjo budet samoe luchshe na mire! :blush: Sledeci put se javljam na Lingalu jeziku! Posto idem u ponedeljak tamo!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 133
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zanimljivi su rezultati pretrage za audio opremom proizvedenom u Rusiji. Praktično nema ništa na internetu... :blush: Dakle, pravili su dobre lampe, imali stručnjake, ali ništa od svega ne bi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivi su rezultati pretrage za audio opremom proizvedenom u Rusiji. Praktično nema ništa na internetu... :blush: Dakle, pravili su dobre lampe, imali stručnjake, ali ništa od svega ne bi...

Najpoznatiji proizvod im je emigrirao - Lamm. Pod proizvod mislim na njega osobno! Slušao sam njegovo pretpojačalo i hibrid monoblokove - to je bilo stvarno dobro, ali se ne bih iznanadio da negdje u Rusiji ima više "anonimusa" koji rade čuda! Tragom toga, tko je do pred koju godinu iz svijeta čuo za M. Krkleca ili nekog od vaših brojnih manufakturnih majstora, a da živi negdje dalje od ovih prostora?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivi su rezultati pretrage za audio opremom proizvedenom u Rusiji. Praktično nema ništa na internetu... :blush: Dakle, pravili su dobre lampe, imali stručnjake, ali ništa od svega ne bi...

treba znati ruski da ti uspe pretraga
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nekad davno sam citao neku anegdoticu ali istinitu:Kada su ameri svojevremeno poslali onu letelicu,vojager se bese zvala, u vasionu i to je bila prva letelica koja je trebala da napusti suncev sistem i da odleti u dubine svemira,gomele strucnjaka su svaki iz svoje oblasti spremale materijale koji su trebale da opisu ljudsku rasu,dostignuca itd...Neki americki etnolozi i antropolozi su boravili u pustinjama novog meksika i radili tonske zapise obrednih igara navaho indijanaca.sve je to posmatrao jedan stari pastir,takodje navaho indijanac i jednog trenutka je prisao toj grupi koja je snimala i obratio se prevodiocu,indijanacu koji je bio angazovan od strane tih antropologa.vodja te grupe je to primetio i pitao prevodioca sta hoce taj pastir a ovaj mu je rekao da se stari interesuje sta to oni rade.onda je taj vodja zatrazio da mu prevodioc objasni sta to oni rade,kako prave brod koji ce otici daleko,koji ce mozda naci na neku novu zemlju i na neke nove ljude i oni ce videti i cuti u tom brodu poruke i svu moc i sposobnost tog velikog americkog naroda koji je to napravio.kada je pastir to cuo zatrazio je ,preko prevodioca,da ako moze i on nesto kaze,da ti tamo ljudi koji su daleko, cuju i njegov glas,sto mu je i bilo udovoljeno.Cuvsi sta je ovaj starac rekao u mikrofon,prevodilac se malo nasmejao ali na pitanje vodje grupe,odgovorio je da nije nista vazno.kasnije,u studiju,prilikom miksovanja tog materijala sa drugim sadrzajima,slucajno je cuo sadrzaj tog tonskog zapisa jedan stari antroplog,meksikanac poreklom,i koji je znao navaho jezik i pri tom se slatko nasmejao.Na pitanje sta je razlog tome smehu on im je preneo poruku koju je stari navaho pastir poslao nepoznatim ljudima na kraju svemira i ona je ovako nekako glasila:cuvajte se stranci,dosli su da vam uzmu zemlju i vas da istrebe. Ima i neka prica iz 1941 godine da su neke engleske funte odradile svoje,posle potpisivanja trojnog pakta pa su posle izvikivane parole "bolje rat nego pakt" i "bolje grob nego rob" i svi znamo kako nam, je posle bilo.Valjda je 50 godina cuvanja tajne po nekom engleskom zakonu isteklo pa su otuda iscurele informacije.mozda je to i tacno,trebalo bi videti. braca rusi i ukrajinci koji su ziveli po selima i manjim gradovima su stvarno kupovali votku na grame jer se prodavala na tocenje,nije bio takav standard, pa da se pakovala u flasama.Kasnije se flasirala, sem domaceg "samogona" koji je neki gori ekvivalenat nase rakije.Bio je hit ispred prodavnice da zainteresovani kupac trazi ortaka sa parama da zajedno kupe flasu vodke i da je popiju s' nogu pa posle kud koji... Evo jedne knjige koja je sam dragulj amaterskog HI-FI stvaralastva i koja nam dolazi iz ukrajine,stampana u kijevu,vredi je imati.http://www.mediafire.com/?ymiotzynnim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima i neka prica iz 1941 godine da su neke engleske funte odradile svoje,posle potpisivanja trojnog pakta pa su posle izvikivane parole "bolje rat nego pakt" i "bolje grob nego rob" i svi znamo kako nam, je posle bilo.Valjda je 50 godina cuvanja tajne po nekom engleskom zakonu isteklo pa su otuda iscurele informacije.mozda je to i tacno,trebalo bi videti.

1. Radio BBC je neprekidno podrzavao ustanak u ovim krajevima dok je za to isto vreme stanovnicima svoja dva okupirana ostrva u kanalu Lamans porucivao da nikako ne izazivaju okupatore.2. Okupirana Francuska je uredno snabdevala Treci Rajh Francuskim vinima , Sampanjcem i gorivom za krematorijume (Jevrejima). Ali mi smo nihova braca ( verovatno od onomad kad smo u I SV R glumili topovsko meso za proboj Solunskog fronta)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivi su rezultati pretrage za audio opremom proizvedenom u Rusiji. Praktično nema ništa na internetu... :hyper: Dakle, pravili su dobre lampe, imali stručnjake, ali ništa od svega ne bi...

Вы смотрели здесь ?Надо посмотрит,нет самое лушче но ни плохо :blush:http://musicangel.ru/index.htm,
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li neko ima predstavu, za vreme drugog svetskog rata, kakva je bila raspodela vojnih snaga u evropi,koliko je bilo nemackih divizija locirano na istocnom frontu a koliko za ostali deo evrope?I koliko je bilo angazovano nemackih divizija za dan d u Francuskoj,kada su saveznici konacno resili da krenu preko lamansa.Ja sam negde procitao da je oko 80% nemackih snaga bilo angazovano na istocnom frontu,ali mi je to malo mnogo.pa sa kim su ratovali saveznici u normandiji 1944?Nas na brdovitom balkanu,iskljucujem,mi smo van price,normalno,ali bi bilo interesantno videti da li su nemci sem slovenskog dela evrope,cinili takva zverstva,u nekim drugim delovima evrope.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...koliko je bilo nemackih divizija locirano na istocnom frontu ...

Ne znam za divizije, ali kod Staljingrada su prakticno zbrisane 4. i 5. armija Wermacht-a (skoro 2 miliona vojnika).Nemacka je iz II WW izasla sa 6 miliona poginulih.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali to će da traje pet dana!

Штајн,мислио сам да од сад пишем на руском,ал кад видех твоје запомагање и израчунах аритметичку средину од Зенових 90% и твог SOS-a,разочарах се да то није никако 5 дана. :blush::hyper: Сада колико је то тачно нисам сигуран у које мере то да претворим да ли у dl или gr,мада ни једне од њих нису основне.но то је друга прича.Ето нећу више да вас трујем,врћем се на нашу ћирилицу не због тебе него се бојим да ме неко иза ћошка не ;) Надам се да сте видели да и на другој страни света има нешто ваљано. :cray:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...