Jump to content

knjiga o cevnim pretpojacalima


dunavko

Preporučeni Komentari

bilo je raznih knjiga i evo jedne o izlaznim transformatorima i to od cuvenog Malinina,valjda je sada dovoljno da skoro svako ko se malo razume u materiju pronadje nesto za sebe i sastavi nesto za sebe.ko se seca nekada ranije dok je bio SSSR na svakoj stvari proizvedenoj tamo bila je utisnuta i cena i Obavezno:sdelano v SSSR sto je jedan moj drugar sa velikim zadovoljstvom citao kao:zdepano v SSSR.Vala jest. ja kupio nekad davno mali primus na spiritus u knjizari u balkanskoj,ruski.I krenem ti ja na neki vikend odmor kabinasem,provackim, na male vode sa prijateljicom.I tamo se ispod kafane 1001 muve vezemo u obalu,zabacim stapove,5 komada mamci extra ali riba ni da pipne.Predvece , ajde da upalim taj primus da podgrejemo papke u saftu-gotovo jelo, kad nema ribe,.procitam ja ono uputstvo,postupim po njemu,sipaj u ono cance ispod,pumpaj onu pumpicu,upaljac,upali se malo ali se odmah i ugasi.I tako sat vremena.Ajde jos jednom pre nego sto je zavrljacim u dunav kad ona kresnu,fala bogu.stavio ja serpu sa vodom i u nju jelo i gledam kad onaj plamen na primusu sve jaci i jaci a i primus poceo da ispusta neke cudne zvuke i da skace sve sa serpom po krovu kabine gde sam ga i stavio iz predostroznosti(-pametno,ruska je to stvar,ko zna...)Zapalice se camac,eksplodirace ono cudo sve sa papcima,sta da radim..U trenutku skinem serpu,motocanglama uhvatim za primus i u vodu,pored camca.ljudi,kako je to puklo dole,podigo se gejzir ali mi sretni,ostali zivi,vruci papci,milina jedna..sta ces vise..pogledam ja stapove kad u nekim granama do obale nesto se beli i mrda.kad ono som,bio preko tri kile,valjda ga ona eksplozija osamutila.posle smo morali da izlazimo na obalu da palimo vatru i da przimo soma al neka.kad ga rus napravi,on ga napravi.ne zalim se.posle sam kupio cesku plinsku bocu.Al nema somovine..

evo link: My link

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 133
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...