Jump to content

IT Beležnica - Mikumov zabavnik


Mikorist

Preporučeni Komentari

pre 1 sat, gluv_i_udaren reče

Mogu li da koristim Intel ME Remote Desktop nekako?

WWW.MESHCOMMANDER.COM

MeshCommander

 

 

Problem nastaje kada neko*(oni rusi odozgo sa onim vektorima) moze bilo kom racunaru na svetu da pristupi ovako - ukljici ga na daljinu :D

Udjes u BIOS na daljinu :buehehe:

Zasto bi to dozvolio ;):wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato što mi to treba :)

X puta mi se desi da sam ostavio neki kompjuter kući, a na njemu imam program koji mi treba, i koji npr ne radi preko anydeska ili teamviewera (zbog licenci npr), pa bih ga mogao koristit ovako. Ja pretpostavljam da OS ni ne zna da li je aktivan lokalni korisnik ili KVM?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, gluv_i_udaren reče

Mene zanima isključivo konstruktivna primena, da ne moram da sedam u auto i idem negde 200km ako ne može preko anydeska ili teamviewera ili ako sam pak ostavio kući neki laptop koji mi treba, a npr. ja na terenu.

Pa nista testiraj prvo kuci kako radi. Imas tamo na sajtu pdf uputstvo. Javi kako radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Zato što mi to treba :)

X puta mi se desi da sam ostavio neki kompjuter kući, a na njemu imam program koji mi treba, i koji npr ne radi preko anydeska ili teamviewera (zbog licenci npr), pa bih ga mogao koristit ovako. Ja pretpostavljam da OS ni ne zna da li je aktivan lokalni korisnik ili KVM?

Postoji, da_kažem: uvek, zapis (ovakav ili onakav) o (skoro) svakom user-u, valja ga „samo“ 'pročitati'...

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...
On 19. 4. 2021. at 12:39, Mikorist reče

Većina popularnih programskih jezika ima ugrađen neki oblik generatora slučajnih brojeva koji programeri mogu da koriste. Ovi generatori obično uzimaju kao ulaz trenutni datum i vreme, kodiraju ovu vrednost pomoću algoritma i daju vrednost toliko različitu od ulazne da ih doživljavamo slučajnim. Funkcija kodiranja je predvidljivi algoritam sa velikom količinom entropije (za malu promenu u ulazu vraćaju veliku promenu u izlazu), a svaki put izvlačimo drugačiji broj jer se ulaz menja tokom vremena jer je ulaz vreme. Za skoro sve praktične primene ovaj sistem savršeno funkcioniše, ali sa obzirom na to da je predvidljiv sistem nije zaista slučajan.

Da bismo generisali zaista slučajan broj, u prirodi moramo pronaći nešto što ne možemo savršeno predvideti, nešto što se može opisati samo verovatnoćom.

Klasični računari koriste binarne cifre ili bitove za predstavljanje informacija. Bit može poprimiti vrednosti 0 ili 1 i predstavljen je jednim od dva nivoa jednosmernog napona unutar računarskog procesora. Kvantni računari obično predstavljaju informacije na isti način, koristeći 0 ili 1 bit, ali fizički implementiraju ova stanja koristeći binarna svojstva subatomskih čestica. Ova svojstva mogu biti spin elektrona (spin gore i spin dole - vektorski) ili polarizacija fotona (horizontalna i vertikalna polarizacija). Bilo koji od ovih prikaza može se opisati kvantnom mehanikom i može biti u superpoziciji oba stanja odjednom .

Generator pseudoslučajnih brojeva je poznat i kao deterministički generator slučajnih bitova je algoritam za generisanje niza brojeva čija svojstva približavaju svojstva sekvenci slučajnih brojeva.

Na svim sistemima sličnim Unix-u, uključujući sve  Linux distribucije, postoji datoteka pseudo uređaja

/dev/random

Blokira se dok se ne prikupi dovoljna entropija iz sistema.

 

Možemo li zaista postići veštačku inteligenciju ako ne možemo da generišemo prave nasumične *(random)  brojeve?

„Meni izgleda nasumično“ - je  prilično loša procena u određivanju da li je nešto nasumično.

„Ne-pobrlja-moju-simulaciju“: ako imam neki program koji koristi slučajne brojeve za, recimo, simulacije kontrole vazdušnog saobraćaja, ako je simulacija tačna, rezultati bi trebalo da imaju slične rezultate onima koje se stvarno posmatraju u stvarnosti.

Kriptografski nasumično: ovo znači, kolokvijalno, toliko nasumično da ne postoji efikasan algoritam koji može dokazati da nije (dakle, ne samo da je dovoljno dobar za simulacije, već će se održati i u „konkurentnim“ uslovima, tj. neko namerno pokušava da napravi i padne na nekom testu slučajnosti, koristeći realne količine računarske snage protiv njega).


Fizički nasumično: ovo je „nasumično za sve praktične svrhe“ (čak i ako postoje paralelni Univerzumi za svaki takav slučajni događaj, u praksi je to potpuno irelevantno, pošto doživite samo slučajni jedan od njih).

„Slučajnost dovoljno dobra da simulira stvarnost", a inteligencija je deo stvarnosti, tako da bi trebalo da bude dovoljno dobra da simulira inteligenciju :)

To je takođe ona koji se koristi u modernoj veštačkoj inteligenciji, posebno tehnikama mašinskog učenja kao što su veštačke neuronske mreže (od kojih su primer veoma uspešne duboke mreže o kojima slušamo/koristimo ih svaki dan). Potrebna "je samo" slučajnost za inicijalizaciju, ali ako to ne uradite i samo počnete sa istim težinama slučajnosti, mreža se neće pomaći od praga inteligencije u stanju epilepsije.

Jedno od centralnih pitanja teorije složenosti je da li slučajnost dodaje moć inteligencije; to jest, da li postoji problem koji se može rešiti u polinomskom vremenu pomoću verovatnoće Tjuringove mašine, ali ne i determinističke Tjuringove mašine? Ili mogu determinističke Tjuringove mašine efikasno simulirati sve verovatnoće Tjuringove mašine sa najviše polinomskim usporavanjem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod nas je postojala škola u ToP&Ms koja je ojačavala sâmu bodlju jednog pojma i postupka na lopti slučajnosti koji su vrlo obećavali. Na žalost, dvojica su nas prerano napustila a treći, mislim, ne bavi se više, toliko, tîme. Naravno prenos tôga na saradnike u računarskom dêlu je vrlo težak, pojam i postupci su vrlo napredni pa... Verujem da će to, ipak, naći svoje mesto i rešiti mnogo nedoumica i posrtanja, potrebna je i snâga uređaja i... Sve u svemu, ToP&Мs ima rešenja, nije to ničija zemlja ali... Potrebno je da se postupci u Rn, ipak, vôde ne samo računarskom snagom i tu ima dosta pômaka, i u nâšim krajevima, i to jâkih... Dakle, nije to tako nerešivo kao što se misli. Da Vas ne dâvim...

Spoiler:

WO07GBR-2.jpg

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...