Jump to content

Dupliranje bas zvucnika i proširenje donjeg opsega frekvencija?


Pigy

Preporučeni Komentari

Da dodam jos jednu blesavu....cak ta pomenuta prednja moze da bude iz nekoliko delova....odusevljava me kako je Cabasse resavao fazno poravnanje sa onim stepenicama...pa znaci da presnjica moze da bude iz tri dela i da se menja samo onaj deo na kom je novi drajver....sve ovo pod uslovom da se drajveri menjaju sa dosta drugacijim jer ima situacija de poatoji gomila baseva istih dimenzija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro znate da drajveri iako su istih dimenzija  imaju potrebu za različitim veličinama kutija tako da bi onda u postojecoj kutiji morali da se dograđuju pregrade ako treba da se smanji volumen kutije???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma gurnes neki predmet, moze i komad gustog stiropora, ili kesa sa peskom, em smanjis volumen, em dampiras.

A sa druge strane, igras se sa krsem a vamo volume, da neces da meris i S/T parammetre :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen,ti si stvarno Partibrejker.Sta je falilo sto smo procaskali,potvrdili ste mi ono sto sam pretpostavljao,da se dupliranjem basa ne snižava frekvencija koju zvučnik moze da reprodukuje, i uzgred malo o mom sirotinjskom hi fi-ju. Hvala drugari,ja druge nemam da pitam sem vas,sorry za duge postove a i danas mi je divan dan,pa malkice razumevanja.🎉🍻🍻

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:)

ma nisam ja Partibrejker Pigy, nego ne sticem utisak da napredujes

mnogo puta ti je receno da se od necega pita ne pravi, i da bi mogao cudo da napravis samo ako bi stao, razmislio malo o agendi i onda potrazio savet sta ti je najzgodnije i najbolji bang for the buck

krenes sa pitanjima koja su opsta mesta, postavka ti je kao da raspravljas o driverima ultimativnog kvaliteta, obrnes desetak strana i onda na kraju pokupis elemente iz kontejnera

dzaba smo krecili

sa desetim delom ulozene energije i 50-100E , uz pomoc kolega sa foruma - da se nadju kutejice do pemzije i za pemziju ........ a ti se bavi onda ucenjem koliko volis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napredovao bih ja kad bih imao malo vise parica,ovako klaj klaj.Hvala na odgovorima,puno mi znači vas razgovor sa mnom,napredujem teorijski,uskoro i praktično nesto cu pravim,pa malkice i da izmerim ono sto umem,frekvencijski odziv...itd poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...