Jump to content

Preamp i pojačalo za slušalice


trinity

Preporučeni Komentari

Bubice dizu nivo bakterija u uvu na katastrofa nivo, ja imam za napolje Koss PortaPro i uzivam u dobrom basu i luftiranciji a cuje se i spoljnog zvuka tek da te nesto ne zgazi na pesackom.

No sto se tice ovih kineskih gedzeta sa lampionima....da rade na 24V, pa jos ni struju da ne puste kroz njih?! Ko se bre to zajebava?! Sto rece jedan ozbiljan konstuktor, jebo lampike na ovih 250V, znas ti sine kako to radi na ozbiljnih 400V ! :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cek cek' Ameri pravili gomilu cevi za upotrebu u radioaparatima automobila i malim radijima - ono sto ce se kasnije zvati "tranzistori" na kojima ljudi slusaju utakmicu dok je gledaju ( :D )... elem bas raznih cevi previdjenih da rade na niskom naponu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6j1 u triodnom modu može nekako da radi i sa tim malim anodnim naponima, ovde konkretno +-28V (56V). E sad kako će da radi to je drugo pitanje, ali radiće. Ovo  nisam ja crtao samo da se zna, našao na netu, crtano je za 10k opterećenje što ne odgovara ovom pretpojačalu (4k7). :D

 

 

6j1 10k loadline.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, krca44 said:

Cek cek' Ameri pravili gomilu cevi za upotrebu u radioaparatima automobila i malim radijima

Cesto su te sprave imale elektromehanicki konvertor napona, vibratore, plus posebne lampe tipa 12ad6 koje su radile na niskim naponima, uz paznju oko grejaca, kojem smetaju variranja napona u kolima.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vibrator_(electronic)

 

ili

https://www.vintagecarradio.com/blog/radio-vibrators/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...