Jump to content

30W SE Amp


zocky

Preporučeni Komentari

3 hours ago, bnb said:

I  ako se maestro Vladd slaže ili hoće,želi,

Nisam nikakav maestro, vec kalfa(sa zeljom da ucim), cak je i ovo"radisa" sa foruma delimicno tacno. :) 

Hocu i zelim, mada mislim da i osciloskop moze da pokaze sta ne stima..a to je frekventni opseg, distorizije...

Psrr ne mogu da merim, mada neke detalje mogu da bacim na spektralac, a li je to suvisno..nevredno daljeg analiziranja.

I nema 2sk170, vec u cenu ide ono sto ide, da se ne salio, nema tu ni MJ15003 ni 2ska, vec su se placali 2n3055(srecom imam neke tri-cetiri verzije u krsu, arceni za ispravljace, gde im je i mesto) i BC109..:loleverybody:

Da manemo apgrejd, vec izvorna reprodukcija magle.

Evo probacu ja da odradim stampu(iako imam nekoliko zapocetih) i okaciti vodje..i na proveru i na koriscenje..

Gledacu da bude sto pribliznija originalu, da ne bude slucajno poboljsanja :) 

P.S>

Ima ih na ebaju, dvostrane, skoro popunjene

http://www.ebay.ie/itm/DIY-Sugden-A21-Masterclass-PCB-Pair-/172302142644?hash=item281e020cb4:g:~5kAAOSwaB5XnxZm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, vladd said:

 

Da manemo apgrejd, vec izvorna reprodukcija magle.

Evo probacu ja da odradim stampu(iako imam nekoliko zapocetih) i okaciti vodje..i na proveru i na koriscenje..

Gledacu da bude sto pribliznija originalu, da ne bude slucajno poboljsanja :) 

 

Evo originala za uzorak:

 

top-botom.jpg 

 

u boljoj rezoluciji - ovde

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/18/2016 at 11:37 PM, vladd said:

Pa taj 2N na 20kHz ima pojacanje 1..small signal gain bandwith mu je"min" 10kHz, znaci da ne prebacuje 11-12...

Svojevremeno sam merio neke niske semplove 2n3055, 20KHz misaona imenica..

Ovo je blago receno totalna dezinformacija. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda sam malo preterao, u odusevljenju, gain je bio malo preko 1, trebalo je zeru preko 600mA za 1A kolektorske struje..pravljen je bloking oscilator na 20-22KHz

Evo sta mu se desava na 10kHz, i uopste jako zanimljiva SOA za rad na oko 40V i par ampera..neke verzije 2n3055, datasit sa neta..

 

2n3055.JPG

 

To je tranzistor za AB klasu, 30-40mA mirne struje isnage koliko razvije sa 45-50v..a to je oko 20W..

S obzirom da i nama osetljivost sluha opada sa frekvencijom, a osetljivi na zvucni pritisak i nije potrebno toliko energije takovisoko..a i kada su se koristili, muzicki materijal je bio sarolikog osega..pogotovo u gornjoj zoni..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I opet po ko zna koji put pravi se nesto za sta se pretpostavlja da svira kako treba samo zato sto kosta mnogo novca. 

Za moraliste ali i za patriote ima resenja u vidu domacih kostrukcija, koje tuku po svim parametrima kojekakva audiofilska s***a i poznate grejalice.

Prvo je BATOMM by Dragoljub Aleksijevic Macola

A drugo je Vuletovo CMA4 i CMA5.

Fenomenalna pojacala po merenjima i zvuku.

 

 

Bato MM jpg.JPG

CMA_MK4_sch.JPG

CMA_mk5_sch.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Shoba said:

I opet po ko zna koji put pravi se nesto za sta se pretpostavlja da svira kako treba samo zato sto kosta mnogo novca. 

Za moraliste ali i za patriote ima resenja u vidu domacih kostrukcija, koje tuku po svim parametrima kojekakva audiofilska s***a i poznate grejalice.

Prvo je BATOMM by Dragoljub Aleksijevic Macola

A drugo je Vuletovo CMA4 i CMA5.

Fenomenalna pojacala po merenjima i zvuku.

 

Upravo sklapam obadva. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicna je ta Macolina  varijanta. Vec sam ga hvalio, necu vise :) 

Ono sto je mene kopkalo je zasto neki tamo baja iz Jorksira pravi egzotiku u koju se kunu i rigaju novce, a recimo HSR je vise sramota imati, ni slucajno razmisljati o apgrejdu istog, pravac kanta...

Onako, kao dva ekstrema, uredjaja na dve dijametralne strane popularnosti, razlicita pojacavaca, ali eto, imaju nekoliko svojevremenih zajednickih stvari..sustinskih..i slicnih..nekakav izlazni kond, doticne 2n, bc109, cmoljav lejaut....cmoljava snaga, istina negdus je u A klasi, ali ipak?

Zar su u toj elektronskoj bili toliki balvani od inzenjera?

Ili rizu, cajevcu, iskri?

Da ipak nije nesto trece u igri?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao sto ciga kaze, nemam brate, a i da imam, odakle mi..:buehehe:

Sve "dronjavo" a skockano u mocnu kutiju, i nahvaljeno unaokolo na sva usta...dignuto na pijedestal..

Svinjar iz Jorksira, nedoskolovani, sa zanatom u rukama, naspram hiljada skolovanih inzenjera, i tri puta jos toliko majstora sa mnogo vise zanata u rukama...pa ti vidi sta sam hteo da kazem.. :) 

Koji je "kec" u toj igri. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajdebogati Vladd, ti bre ko da si od juče, kao da ne znaš šta je propaganda i tržište, Novi Svetski Poredak, Liberalni Kapitalizam..

Danas se trguje i manje opipljivim stvarima nego što je hifa.. pomenuću fjučerse, bolje da sam rekao - očekivanja, bilo bi opipljivije :)

Za lektiru preporučujem Naomi Klajn - No Logo, pročitaš, sve ti bude jasno, okupiš istomišljenike i podigneš revoluciju.. ovako im samo pljuješ pod prozor.. akomerazumeš

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, vladd said:

. . . 

Sve "dronjavo" a skockano u mocnu kutiju, i nahvaljeno unaokolo na sva usta...dignuto na pijedestal..

Svinjar iz Jorksira, nedoskolovani, sa zanatom u rukama, naspram hiljada skolovanih inzenjera, i tri puta jos toliko majstora sa mnogo vise zanata u rukama... 

http://www.sugdenaudio.com/#!james-sugden/sn74b

Iz ovoga napisanog mi bas i ne lici na taj tvoj profil odgajivaca domacih zivotinja. :hmm:

http://neophonics.com/?page_id=377

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quote

Research Electronics manufactured scientific instruments and test equipment, designed by James Sugden, for Universities.

To se kod nas zove proizvodac ucila. Tongeneratora, onih voltmetara u drvenoj kutiji...itd...

 

Ako ti treba neka slicka za relamu, ja cu ti recimo pomoci da napravimo ikebanu doktore, za fascinaciju prostote, bar neko da se obogati..:)

raman lab.jpg

 

Mislim i RR631 je "SE classA tube amp output", ali je ipak samo "stari radio"... :( 

 

Mislim da je Woland rekao sta je sustinski pravac....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@vladd,

kao i obicno, promasio si poentu. 

Njegova firma je osnovana 1967 god.

Uradio, napravio , modela - toliko i toliko.

Zaradio - sigurno dosta.

Frustracije neke sa tvoje strane u vezi svega toga postoje . . .  ili ne ? 

Ako ih nema . . .  izvinjavam se. 

Ako ih ima . . .  nije moja specijalnost, ali imam dobrih prijatelja, kolega sa godine studija iz te oblasti.

Zaista.

Mogu pomoci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, vladd said:

Pa to me i kopka..kada to saznamo, da masemo groznom sa kamarom para :D 

E jbg, ja kad otvorim jutrom oci, obrisem se sa 200E... moja Sumadijska pozadina samo to trpi.

Ovo bre bilo bas onako ispod pojasa. Nije lepo ni higijenski

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

@vladd,

kao i obicno, promasio si poentu. 

Njegova firma je osnovana 1967 god.

Uradio, napravio , modela - toliko i toliko.

Zaradio - sigurno dosta.

Frustracije neke sa tvoje strane u vezi svega toga postoje . . .  ili ne ? 

Ako ih nema . . .  izvinjavam se. 

Ako ih ima . . .  nije moja specijalnost, ali imam dobrih prijatelja, kolega sa godine studija iz te oblasti.

Zaista.

Mogu pomoci.

A sto si ti frustriran, cak i da sam KAO  UVEK, promasio poentu, a nisam. Da ti nisam dirnuo u totema?

Nebitno je ko je koliko zaradio, zaradjuju ljudi na prevari i kocki i mnogo vise.

Poenta je da novac nije merilo kvaliteta vec obmane.

A mi kao diyeri trazimo nekakav kavitet u radu, da mu tezimo, i dostignemo, a ne magle marketinga da pokriju nevolju i omoguce zaradu.

I valjda se razlikujemo od onih, kod kojih "sve sto valja, to im drugi napravili" :) 

 

Ja se naglas pitam, da li su hiljade i hiljade inzenjera moge da naprave nesto dobro, uz ogromne resurse i skupu opremu...nepokriveno marketinskim hajpom i mastarijama...

Ili je to prevarni posao od rodjenja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem o cemu se sada krenulo. Ili je vreme, doktore, da se zaista posvetis kolegama i zamolis za pomoc. Mislim, ne razumes elektroniku, ali razumes da je neko zaradio pare, i u vezi onoga sto ne razumes, napadas ljude koji te ne napadaju...nije li logicki trenutak?

Imas li odgovor na pitanje zasto je par 2n3055 i jedan bc 109 donelo slavu i zaradu, a na drugoj strani je to isto popljuvano, ili ne razumes pitanje?

Koji iskorak doktore, GDE? Tu nekako cuci sakrivena poenta.. :) 

Sta i kako, napraviti losiji pojacavac a prodati ga skuplje?

Ili u drugom pravcu..bolji pojacavac, napravljen, bolja stampa, napravljena, bolja kutija, napravljena, bolji pretpojacavac, napravljen...i?

I sta je to "bolji" pojacavac, ko to uopste moze da oceni? Ocenjivaci su u najvecem broju sekta obozavalaca valute, novac referencaa, obozavaoci fensi komponenti, hajpovi i broj tekstovnih pohvala je referenca, i mitologija, gde su pobednici nosenja renomea u vecini prevaranti... i pride su ocenjivaci sa mocnim predubedjenjem

Odgovor je preostao u zadovoljstvu rada, ali ga kopkaju i narusavaju svetske nebuloze..

Da ne bude formski nejasno, nije poenta u zaradi od boljeg pojacavaca, vec u specificnom losem osecaju ..nekompletnom zadovoljstvu..besmislu jednog aspekta..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Definitivno mora da ima se prizna da su prilicno vesti u tome sto radeZvalo se to obmana ili precenjivanje ,oni to rade sa mnogo boljim ucinkom,nego japanci recimo,koji se ubise da naprave istu famo oko svojih proizvoda,pa opet nista...Trava je samo engleska.Jos je Sugden i pristojan u odnosu na MF A1.Tek onaj nema nista u kutiji.A delovi niski ili Iskra.Nije bas lako ni dati odgovor kako cela prica traje toliko dugo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...