Jump to content

Šta koristite za ožičenje ?


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 77
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja ima sacaski antenski al nemam srebrne zicice. Moze trampa?

Na žalost imam samo tri metra :frusty: ; mislio sam da sam uzeo više u onom GB s onu stranu Velike bare :punish: ... a baš sam pomislio da ću da :punish: dva komaTa : jedan balansirani i jedan nebalansirani :punish: ... kako stvari sada stoje, biće dovoljno taman za jedan(par) od 75cm :punish: ; za ostalo će morati da posluži posrebrena bakarna žica u teflonu, nabavljena sa eBay-a. :crying:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva para žica, al' samo jedan par kablova : 3m = 4 x 0.75m => 2 komaTa kabla = 1 par => stereo reprodukcija :crying: ... nažalost matematika je ovaj put prilično neumoljiva ... :frusty: P.S. Ako ti treba onog posrebrenog, toga imam dovoljno; mislim da je 20(ili 22)awg, pun presek, teflonska izolacija.Evo šta kaže o žicama tip koji je napravio onaj kabl sa saćastom izolacijom :"Razlika u zvuku između kabela napravljenog posrebrenom žicom i onog napravljenog čistom srebrnom je vrlo mala i može od sustava do sustava biti prednošću ili manom. Posrebreni se kabel čini malo toplijim i oblijim u srednjetonskom području, dok je srebrni nešto oštriji i neposredniji. Ja u svom sistemu koristim kombinaciju obaju kabela: posrebreni između izvora i pretpojačala, a srebrni od pretpojačala do pojačala."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo da ja turim koju rec u ovoj temi.1. interkonekt sa sacastom strukturom nece dati neke vredne rezultate jer je probano sa razlicitim vrstama zice. Mozda bi pomoglo da je buzir zagreje i usuce a da se zica koja se provlaci umota u teflon ali je nakon toga nemoguce ugurati u cevcicu.2. za zvucnicki kabel best buy je RG213 http://www.universal-radio.com/catalog/cable/2929.html evo fotka ko ne zna kako izgleda. Rekao sam best buy da se ne bi opet neko uhvatio kako ja u mom sistemu ne mogu da cujem da li je nesto dobro ili ne.3. idealan intekonekt za izradu bi bio kada bi imali nesto sto lici na dnk lanac od teflona gde bi se zica vodila po krajevima. Ne znam da li vam je jasno sta mislim? prakticno bi dobili dva voda upletena na vazdusnom razmaku sa dodirnim tackama od teflona

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel' moze iz F-117, imam vezu u Budjanovcima :crying:

Ма био сам озбиљан.Давно  дадох Пилету једно парче кабла из МИГ-а, е шта је са њим уради ко ће знати  :frusty:.Мада имам још само кад би хтело само да се нађе :punish:стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... interkonekt sa sacastom strukturom nece dati neke vredne rezultate jer je probano sa razlicitim vrstama zice.

Ko, gde, šta, kako ? :frusty: ... može li neki detalj o tim probama, ili bar link ?

Mozda bi pomoglo da je buzir zagreje i usuce a da se zica koja se provlaci umota u teflon ali je nakon toga nemoguce ugurati u cevcicu.

Umotavanje u teflon da ne bi oksidirao ? Lakiranje bi to rešilo, a žica bi se u tom slučaju mogla uvući, pretpostavljam, čak i u usukan bužir saćaste strukture (od antenskog kabela):punish: E sad pitanje je samo dal' bi se, i koliko, taj bužir mogao usukati kad se zagreje. Jel to probano ?

To još nisam probao, ali jesam srebrnu žicu u tom saćastom bužiru i Mundof srebrnu žicu u teflonu.Nemam nameru više ništa da probam. Mundorf je zakon :crying:

Miko, da niste možda počeli da naplaćujete postove po broju reči? Bre, ko telegrame da pišu . :punish: Il' je ovo možda Haiku proza ? :punish: Još samo CarAca, umesto da priča viceve, počne da izbacuje njihove redne brojeve ... :punish: Ajte dajte malo detalja, kad ste se već (pri)javili u ovoj temi. :):)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мундорф је крш за велике паре :crying:.Ништа без оних каблова из МИГ-а или Фантома ко ће га знати.стоН_Колд

Deda,nećemo valjda da rasturamo avione da bi napravili kablove. :frusty: Nemojte ljudi ko Boga vas molim ostaću bez posla!!! :punish:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ништа без оних каблова из МИГ-а или Фантома ко ће га знати.стоН_Колд

MИГ,Ф-16,Ф-117,Б-2,ХАРМ,ТОМАХАВКпадало са неба на нашим просторима, нешто се пробало ал' су сувише рески и чини ми се парају уши,Лично ови са истока имају и масе и меса и сјаја.Ови западни све то нешто танко,брзо нагоревају и лако се кидају :crying:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Deda,nećemo valjda da rasturamo avione da bi napravili kablove. :crying: Nemojte ljudi ko Boga vas molim ostaću bez posla!!! :frusty:

Нећемо Гиђга,има их нажалост подоста растурених, а и ти не јашеш тај тип летелице.Ово твоје је домаће,а наше па то нећемо да дирамо, поучени искуством :punish:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Weiss, probali smo pre skoro 2 godine sve moguce kombinacije sa neta. Prvo da kazem da u mom sistemu zvucnicki sa cat5 nije nikako svirao zbog prevelikog kapaciteta kabla. Sto se tice interkonekta Ja sam uzeo od NIkomija njegov kabel i on se zasniva na mom predlogu. Radjen je u nekoj specijalnoj cevcici od teflona koja je u stvari spirala od teflona tako da zica koja prolazi kroz sredinu ima jako malu dodirnu povrsinu i prakticno ispada da je vazdusni izolator. Unutra je naravno bakar jer mi srebro u nijednoj diy varijanti (pa i ruske zice od srebra u teflonu) nije odgovaralo. Mundorf nisam imao prilike da cujem ali svi kazu da dobro zvuci. Nikomijev interkonekt sa konektorima na 60cm duzine ima 67pF. Varijanta koju on ima kod sebe je sa Eichmann Bullet konektorima zvucno jos bolja.Sto se tice RG213 oblik kabla je kao kod onog starog debelog VDH, Ocos-a ili Oehlbach-ovog LS214 kojeg vise nema da se kupi ali je dobro bio ocenjen. Naveo sam da je best buy jer za te pare tom kablu nema sta da se zameri. Po onome sto sam slusao zvucno je u rangu Audioquest type 4. Jedina mu je zamerka sto je malo krut ali ko hoce da pravi mrezni kabel moze i da iskoristi sirm od ovog kabla jer nisam skoro video gusce motan bakarni sirm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da ste eksperimentisali sa kablovima još sa onog foruma, zato sam i tražio malo više detalja; naravno ako ste zainteresovani i raspoloženi za :crying: ... moglo bi to biti interesantno štivo za :frusty: ... tim pre što ste mi i tamo obojica bili škrti sa informacijama, ostajali nekako nedorečeni - k'o u slučaju modifikacije Philipsa CD 931 :punish: . Nego zbog čega si rekao da bi trebalo umotati Žicu u teflon pre ubacivanja u bužir(od antenskog kabla). Oksidacija žice? I dalje mislim da je lakiranje dobro rešenje; ako se ne varam i Nagard mi je pominjao da je kod Cardas licnastih kablova svaka licna ponaosob lakirana . Ono sa uvrtanjem bužira(usukavanje) mi je jasno - geometrija DNK lanca. Mislim da je anubis imao interkonekte čija je geometrija bila prilično verna kopija tog modela. Inače mene taj RG213 podseća na NAUK904, pa me zanima da li si imao prilike da ih uporediš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Inače mene taj RG213 podseća na NAUK904, pa me zanima  da li imao prilike da ih uporediš.

Ако већ помињемо НАУК каблове за везу између улаза и појачавача лично бих препоручио НАУК 100, тако звани Стар-Квод.Наравно само за симетричну везу ( Балансирану ) јер једино тада има сврху.Наравно НАУК 904, одличан кабл али како га спаковати у унутрашњост?Ипак је мало подебљи!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Наравно НАУК 904, одличан кабл али како га спаковати у унутрашњост?Ипак је мало подебљи!

Impuls je pominjao RG213 u kontekstu zvučničkog kabla a ne za ožičavanje umutrašnjosti, te sam ja na to rekao da me RG213 podseća na NAUK 904. Nisam mislio da ga koristim za ožičavanje unutrašnjosti; za to će mi, naravno, poslužiti NAUK 900( i 905) :bomb: .:assshake:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...